Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачки -закачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    NikMar написа:
    Ето нещо и от мен1?1?1=62?2?2=63?3?3=64?4?4=65?5?5=66?6?6=67?7?7 =68?8?8=69?9?9=610?10?10=6
    (1+1+1)!=62+2+2=6 3*3-3=6
    Lancia Lybra '00 1.8 140hp

    Видеорегистратори

    Коментар


      ogi28b написа:
      Абе аз принципно съм съгласен, ама заспорих с един човек, който твърдеше, че налягането е точно колкото е външното, ако е повече - балонът ще се надуе още, ако е по-малко ще се свие, та ми беше интересно какво ще каже трети човек по този въпрос..
      Да ти кажа - твоят приятел звучи много логично, ама не съвсем.По-високото налягане в балона се компенсира от еластичните сили на самия балон, които се стремят да го свият ПЛЮС външното атмосферно налягане, което действа на външната му повърхност. Колкото е по-твърда материята, от която е направен - толкова по-високо налягане ще е необходимо за да се поддържа надут.Вземи една вътрешна автомобилна гума и я напомпи. След това измери налягането в гумата с манометър. Бас ловя, че ще е е поне 1.5-2 бара.

      Коментар


        Е да де, това е идеята.

        Коментар


          dimaldim написа:
          NikMar написа:
          Ето нещо и от мен1?1?1=62?2?2=63?3?3=64?4?4=65?5?5=66?6?6=67?7?7 =68?8?8=69?9?9=610?10?10=6
          (1+1+1)!=62+2+2=6 3*3-3=6
          4?????5+(5/5)=66+6-6=6
          Alfa 159 SW 2.4 Ti
          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

          Коментар


            корен от 4 + корен от 4 + корен от 4

            Коментар


              7-7/7=6

              Коментар


                Не съм много сигурен дали са допустими две действия на мястото на една ?... както в случая с корен и плюс...Може ли? NikMar?

                Коментар


                  Immortal написа:
                  Не съм много сигурен дали са допустими две действия на мястото на една ?... както в случая с корен и плюс...Може ли? NikMar?
                  Може разбира се, никъде в условието не е указано колко са действията.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    (9+9)/sqrt(9)=6 :PЗа 8 и 10 не се сещам
                    Lancia Lybra '00 1.8 140hp

                    Видеорегистратори

                    Коментар


                      sqrt[3]{8}+sqrt[3]{8}+sqrt[3]{8}=6

                      Коментар


                        За 8 може също да се използва и:8 - 8^0 - 8^0 = 6, само че и в двата случая (и с корен трети, и с повдигане на степен 0) се използва допълнително число, което едва ли е позволено.

                        Коментар


                          ogi28b написа:
                          За 8 може също да се използва и:8 - 8^0 - 8^0 = 6, само че и в двата случая (и с корен трети, и с повдигане на степен 0) се използва допълнително число, което едва ли е позволено.
                          Става и така и с корена. На практика това са действия с дадена степен.
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            fihi написа:
                            Всяка година на рожденния си ден Ива получава торта с толкова свещички на колкото години става. До сега са използвани 55 свещички. На колко години е Ива?Отговора е ясен, въпроса е как да съставим уравнението, което би трябвало да е с едно неизвестно.
                            Това все още няма отговор. Задача за 4 клас, не може да се използва квадратно уравнение!

                            Коментар


                              ogi28b написа:
                              fihi написа:
                              Всяка година на рожденния си ден Ива получава торта с толкова свещички на колкото години става. До сега са използвани 55 свещички. На колко години е Ива?Отговора е ясен, въпроса е как да съставим уравнението, което би трябвало да е с едно неизвестно.
                              Това все още няма отговор. Задача за 4 клас, не може да се използва квадратно уравнение!
                              Как така задача за 4ти клас? Това си е обикновенна аритметична прогресия .. а+(а+н)+(а+(н+1))+(а+(н+2))... и т.н ..освен това в "задачата за 4-ти клас" трябва да четеш прогресията отзад напред .. тва ако не е регресия пък на! .. ама в 4ти клас!??Т.е. четвъртокласника трябва да знае как да разложи 55 така че 55 да е "х" стойността на последното в редицата на прогресията, чийто решение е 55 и съответно да намери у - т.е. колко пъти се е повторила прогресията, т.е. на колко години си ако събереш 55 свещички .. А за мен е сложно...1+2+3+4+5+6+7..т.е. 7! (факториел) или 28...аз лично предполагам че Ива е на около 23 години, руса с красива усмивка и дълбоки очи ....малии...
                              Fiat Stilo 1.9 Jtd 115 2003 MultiWagon

                              Коментар


                                Задачки -закачки

                                stooes написа:
                                ogi28b написа:
                                fihi написа:
                                Всяка година на рожденния си ден Ива получава торта с толкова свещички на колкото години става. До сега са използвани 55 свещички. На колко години е Ива?Отговора е ясен, въпроса е как да съставим уравнението, което би трябвало да е с едно неизвестно.
                                Това все още няма отговор. Задача за 4 клас, не може да се използва квадратно уравнение!
                                Как така задача за 4ти клас? Това си е обикновенна аритметична прогресия .. а+(а+н)+(а+(н+1))+(а+(н+2))... и т.н ..освен това в "задачата за 4-ти клас" трябва да четеш прогресията отзад напред .. тва ако не е регресия пък на! .. ама в 4ти клас!??Т.е. четвъртокласника трябва да знае как да разложи 55 така че 55 да е "х" стойността на последното в редицата на прогресията, чийто решение е 55 и съответно да намери у - т.е. колко пъти се е повторила прогресията, т.е. на колко години си ако събереш 55 свещички .. А за мен е сложно...1+2+3+4+5+6+7..т.е. 7! (факториел) или 28...аз лично предполагам че Ива е на около 23 години, руса с красива усмивка и дълбоки очи ....малии...
                                Истинският математик ще намери и гръдната обиколка , ханша и талията на Ива
                                FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                                FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                                Коментар

                                Working...
                                X