Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачки -закачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Езеро:ред.: аз за това питах има ли значение дали са точно рубини и сапфири, защото може и да са с еднакъв цвят Бромът е течен, да, както и цезият, и галият, но при малко по-високи температури от стайна - почти към 30 градуса.
    Прикачени файлове

    Коментар


      Айде тогава малко физика: Защо самолетните крила са направени по този начин? - В края си имат малък участък, който е почти на 90 градуса спрямо останалата част на крилото.
      Прикачени файлове

      Коментар


        ogi28b написа:
        Айде тогава малко физика: Защо самолетните крила са направени по този начин? - В края си имат малък участък, който е почти на 90 градуса спрямо останалата част на крилото.
        този участък предотвратява ’изплъзването настрани’ на въздушния поток в края на крилото.по-ефективно се оползотворява в.поток и така има по-голяма подемна силакрилото става по-ефективно , спрямо крило със същата дължина но без това оформяне на края му

        Коментар


          от мен друго което съм чувал отдавна:"коя е тази част от човешкото тяло която може да се уголемява до 10 пъти от от минималният си размер"отговор: > зеницата <
          Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
          182A4.000 IAW49F
          LPG - Lovato EasyFast
          ----------------------------
          "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

          Коментар


            Ewing написа:
            от мен друго което съм чувал отдавна:"коя е тази част от човешкото тяло която може да се уголемява до 10 пъти от от минималният си размер"отговор: > <
            А защо си написал отговора с бели букви ?Едит:Ето ,махнах го Поздрави

            Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

            Коментар


              mitenceto89 написа:
              Ewing написа:
              от мен друго което съм чувал отдавна:"коя е тази част от човешкото тяло която може да се уголемява до 10 пъти от от минималният си размер"отговор: > зеницата <
              А защо си написал отговора с бели букви ?Едит:Не съм прочел предните постове, а бързам да пиша Поздрави
              хахаха май ще трябва да не го пиша че се вижда но нищо де ти ако искаш си едитни поста и изтрии отговора че там се вижда също нищо че си го направил сив
              Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
              182A4.000 IAW49F
              LPG - Lovato EasyFast
              ----------------------------
              "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

              Коментар


                u_bo написа:
                този участък предотвратява ’изплъзването настрани’ на въздушния поток в края на крилото.по-ефективно се оползотворява в.поток и така има по-голяма подемна силакрилото става по-ефективно , спрямо крило със същата дължина но без това оформяне на края му
                Съвсем точен отговор. И като допълнение - това позволява самолетът да има по-малък размах за същата тежест. Ако няма тази извивка, крилото трябва да е доста по-дълго, мисля че с около 1/3, но не съм сигурен за числото. Това пък увеличава риска от счупването му под собствената си тежест.Айде тогава малко География:Къде се намират Лангерхансовите острови, и с какво са известни?

                Коментар


                  бърз отговор:това мисля че беше орган в човешкото тяло но какво прави не помня
                  Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                  182A4.000 IAW49F
                  LPG - Lovato EasyFast
                  ----------------------------
                  "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                  Коментар


                    ogi28b написа:
                    u_bo написа:
                    този участък предотвратява ’изплъзването настрани’ на въздушния поток в края на крилото.по-ефективно се оползотворява в.поток и така има по-голяма подемна силакрилото става по-ефективно , спрямо крило със същата дължина но без това оформяне на края му
                    Съвсем точен отговор. И като допълнение - това позволява самолетът да има по-малък размах за същата тежест. Ако няма тази извивка, крилото трябва да е доста по-дълго, мисля че с около 1/3, но не съм сигурен за числото. Това пък увеличава риска от счупването му под собствената си тежест.
                    Този участък от крилото е характерен при Airbus, но не и при Boeing. При истребителите също мисля,че липсва.
                    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                    Коментар


                      ogi28b написа:
                      u_bo написа:
                      този участък предотвратява ’изплъзването настрани’ на въздушния поток в края на крилото.по-ефективно се оползотворява в.поток и така има по-голяма подемна силакрилото става по-ефективно , спрямо крило със същата дължина но без това оформяне на края му
                      Съвсем точен отговор. И като допълнение - това позволява самолетът да има по-малък размах за същата тежест. Ако няма тази извивка, крилото трябва да е доста по-дълго, мисля че с около 1/3, но не съм сигурен за числото. Това пък увеличава риска от счупването му под собствената си тежест.Айде тогава малко География:Къде се намират Лангерхансовите острови, и с какво са известни?
                      Лангерхансовите острови са обособени части от панкреаса (задстомашната жлеза).
                      I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                      Коментар


                        Сега нещо спортно:По-висше от Бог.По-зло от Дявола.Бедните го имат.Богатите се нуждаят от него.Ако го ядеш-умираш.Greater than God.Worse than the Devil.Poor people have it.Rich people need it.If you eat it-you will die.Отговор:>Nothing<>Nothing is greater than God.Nothing is worse than the Devil.Poor people have nothing.Rich people need nothing.If you eat nothing-you will die.<
                        I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                        Коментар


                          Отговор - НИЩО
                          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                          Коментар


                            След 3 дни започва Logic Fight-a, ще играем ли ?

                            Коментар


                              Айде като много знаете:На Джони Деп му е къса, на Арнолд му е дълга, Мадона изобщо я няма, Папата има, но не я ползва.Що е то?
                              "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
                              Ванга

                              Коментар


                                Irka_fihi написа:
                                Айде като много знаете:На Джони Деп му е къса, на Арнолд му е дълга, Мадона изобщо я няма, Папата има, но не я ползва.Що е то?
                                А НА НАС управляващите ни я разгониха!

                                Коментар

                                Working...
                                X