Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачки -закачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ogi28b написа:
    avvasilev написа:
    power66 написа:
    Ето една задачка и от мен.В 08.35ч. от София за Варна тръгва бърз влак,който се движи със средна скорост 100км/ч.В 10.15ч. от Варна за София тръгва друг бърз влак ,който се движи със средна скорост 90км/ч.Въпроса е, когато се срещат двата влака ,кой от тях е по близо до Варна.Колеги ,които са пътували често по указания маршрут моля да не отговарят,понеже се предполага ,че са се срещали със гореспоменатите влакове.
    Добре де,ще отговоря:Влакът от София тръгва първи и се движи по-бързо.Напълно естествено е да са по-близо до Варна,когато се срещнат,или греша?
    Представи си го така: Аз и ти се срещаме, на какво разстояние сме от Варна, аз ли съм по-близо, или ти ?
    Явно аз съм по-близо Ще трябва да започна да чета всичко май?
    I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

    Коментар


      www.proveyourlogic.com и аз стигнах до 2 въпрос
      I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

      Коментар


        avvasilev написа:
        www.proveyourlogic.com и аз стигнах до 2 въпрос
        Пробвайте с "T"
        Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

        Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

        Коментар


          "Така ... аз съм Железарий и съм съветник на везира. Изпитват ме. Виждам, че слага на другите 5 рубина и 6 сапфира. Сега ... не съм ли мъдър, к’во ... ако ни викне сега ... как да знам ... звездите ли да ми говорят ? "Вика първи път. Никой не става."Пфу мамка му бе ... толко ли сме тъпи сичките бе ... би му мамата ..." Вика втори път. "Оффф ... сега ... викна втори път ... значи не е нещо, което не знам. Първият път дори да съм видял 11 сапфира ... няма как да знам дали е при мен рубин. Няма защо да ставам. Просто щяхме да изгорим ако имаше само 1 рубин. Ако има 2 рубина и някой е видял 10 сапфира и 1 рубин ... трябва да стане ... щом не сме изгоряли, значи има 2 рубина."Никой не става."Хмм ... Никой не стана ... значи няма някой, който да е видял 10 сапфира и 1 рубин. Сега ако има някой, който е видял 9 сапфира и 2 рубина трябва да стане ... Все пак има минимум 3 рубина ... "Вика трети път. Никой не става."Пфу ... и бройката от 3 рубина отпада ... Значи ако са 4 ... сега трябва да станат тези, които са видели 8 сапфира и 3 рубина. Каквото и друго да са видяли ... няма как да разберат ... Яяяя да видим ..."Вика четвърти път. Не става никой. "Не са 4 рубина, а ? Абе ... аз видях 5 рубина ... ако при мен няма рубин, трябва другите да станат ... това значи, че те ще са видели по 7 сапфира и 4 рубина. Ако никой не стане, ставам аз на следващото повикване. Ако не са 5 рубина значи са 6, а аз видях 5 рубина ... няма къде да отиде шестият, освен при мен. "Вика пети път. Никой не става.Вика шести път. Той става. С него стават и останалите 5ма, които са си мислили същото като него през цялото време."Аз съм Карантий и съм съветник на везира. Изпитват ме.Виждам, че слага на другите 6 рубина и 5 сапфира. Сега ... не съм ли мъдър, к’во ... ако ни викне сега ... как да знам ... звездите ли да ми говорят ? "Вика първи път. Никой не става."Пфу мамка му бе ... толко ли сме тъпи сичките бе ... би му мамата ..." Вика втори път. "Оффф ... сега ... викна втори път ... значи не е нещо, което не знам. Първият път дори да съм видял 11 сапфира ... няма как да знам дали е при мен рубин. Няма защо да ставам. Просто щяхме да изгорим ако имаше само 1 рубин. Ако има 2 рубина и някой е видял 10 сапфира и 1 рубин ... трябва да стане ... щом не сме изгоряли, значи има 2 рубина."Никой не става.Вика трети път. "Хмм ... Никой не стана ... значи няма някой, който да е видял 10 сапфира и 1 рубин. Сега ако има някой, който е видял 9 сапфира и 2 рубина трябва да стане ... Все пак има минимум 3 рубина ... "Никой не става."Пфу ... и бройката от 3 рубина отпада ... Значи ако са 4 ... сега трябва да станат тези, които са видели 8 сапфира и 3 рубина. Каквото и друго да са видяли ... няма как да разберат ... Яяяя да видим ..."Вика четвърти път. Не става никой. "Не са 4 рубина, а ? Абе ...Сега да видим ... Минимум 5 рубина са. Ако има някой, който е видял 7 сапфира и 4 рубина - ще стане "Вика пети път. Никой не става."Ехххх ... не са и 5 рубините ... Значи са минимум 6 ... Аз ги видях бе ... може и те да са. Ако има някой, който е видял 6 сапфира и 5 рубина - ще стане ... Ако не стане ... другият път съм аз ... че ако са 7 рубина, то значи един е в мен - та аз видях 6 ... няма къде да отиде ! " Вика шести път. Стават шестима, а Карантий седи. "Ееее значи са 6, а при мен остава да е сапфир ... евала на колегите, че и те са се сетили като мен да мислят"По-ясно не знам как да го обясня.
          Fiat Forum Bulgaria

          Прекаленият светец и богу не е драг !

          Коментар


            cveteca написа:
            avvasilev написа:
            www.proveyourlogic.com и аз стигнах до 2 въпрос
            Пробвайте с "T"
            Аз 4 пъти горях на него ... после стигнах до 16 без да умра и зациклих ... край батко ... греда ...
            Fiat Forum Bulgaria

            Прекаленият светец и богу не е драг !

            Коментар


              cveteca написа:
              avvasilev написа:
              www.proveyourlogic.com и аз стигнах до 2 въпрос
              Пробвайте с "T"
              Моля да се аргументираш ? Аз лесно бих пробвал всички букви, и все ще я нацеля, но искам с логика ?

              Коментар


                Ichkin написа:
                cveteca написа:
                avvasilev написа:
                www.proveyourlogic.com и аз стигнах до 2 въпрос
                Пробвайте с "T"
                Аз 4 пъти горях на него ... после стигнах до 16 без да умра и зациклих ... край батко ... греда ...
                кажи кое е на 6 че аз там забих....
                Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

                Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

                Коментар


                  ogi28b написа:
                  cveteca написа:
                  avvasilev написа:
                  www.proveyourlogic.com и аз стигнах до 2 въпрос
                  Пробвайте с "T"
                  Моля да се аргументираш ? Аз лесно бих пробвал всички букви, и все ще я нацеля, но искам с логика ?
                  Аргуметинрам се веднага :D :OTTFFSSEN=one,two,three,four,five,six,seven,eight ,nine..... туп просто трябва да добавиш TEN(първата му буква).Това от 3-тия пък се сетхи.Виж 6-ти въпрос е направо бетон
                  Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

                  Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

                  Коментар


                    cveteca написа:
                    Ichkin написа:
                    cveteca написа:
                    avvasilev написа:
                    www.proveyourlogic.com и аз стигнах до 2 въпрос
                    Пробвайте с "T"
                    Аз 4 пъти горях на него ... после стигнах до 16 без да умра и зациклих ... край батко ... греда ...
                    кажи кое е на 6 че аз там забих....
                    четвъртъкЯ ми помогнете за 16 ? Имаме плик, в който : "Inside it, there is something which occurs once in every minute, twice in every moment, but never in a thousand years"?
                    Fiat Forum Bulgaria

                    Прекаленият светец и богу не е драг !

                    Коментар


                      Е да ама рибаря не казва че лъже в четвъртък....
                      Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

                      Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

                      Коментар


                        Ichkin написа:
                        "Така ... аз съм Железарий и съм съветник на везира. Изпитват ме. Виждам, че слага на другите 5 рубина и 6 сапфира. Сега ... не съм ли мъдър, к’во ... ако ни викне сега ... как да знам ... звездите ли да ми говорят ? "Вика първи път. Никой не става."Пфу мамка му бе ... толко ли сме тъпи сичките бе ... би му мамата ..." Вика втори път. "Оффф ... сега ... викна втори път ... значи не е нещо, което не знам. Първият път дори да съм видял 11 сапфира ... няма как да знам дали е при мен рубин - ДОБРЕ, ТАКА Е. Няма защо да ставам. Просто щяхме да изгорим ако имаше само 1 рубин. Ако има 2 рубина и някой е видял 10 сапфира и 1 рубин ... трябва да стане ... ЗАЩО ???щом не сме изгоряли, значи има 2
                        Ако може на тези скромни въпроси да получа отговор, защото надолу логиката още повече издиша? Абе къде е Immortala, да види какво си измислил....

                        Коментар


                          cveteca написа:
                          Е да ама рибаря не казва че лъже в четвъртък....
                          Ми той казва истината бе - вчера е лъгал ... А другия лъже, че вчера е лъгал - демек е казвал истината ...
                          Fiat Forum Bulgaria

                          Прекаленият светец и богу не е драг !

                          Коментар


                            Ichkin написа:
                            Имаме плик, в който : "Inside it, there is something which occurs once in every minute, twice in every moment, but never in a thousand years"?
                            Буквата МЗа горната задача - разбрах какво се опитваш да ми вмениш, но утре ще ти обясня защо отговорът ти е много грешен. Има нещо, което ти, и колегата ФИАТ-ФЕН приемате за даденост, а то не се знае дали е така! Иначе разбрах последователността на разсъжденията, жалко че са грешни, иначе да - водят до някакъв отговор. След утре , ще го напиша и тук, за да може всеки да си помисли.

                            Коментар


                              ogi28b написа:
                              Ichkin написа:
                              "Така ... аз съм Железарий и съм съветник на везира. Изпитват ме. Виждам, че слага на другите 5 рубина и 6 сапфира. Сега ... не съм ли мъдър, к’во ... ако ни викне сега ... как да знам ... звездите ли да ми говорят ? "Вика първи път. Никой не става."Пфу мамка му бе ... толко ли сме тъпи сичките бе ... би му мамата ..." Вика втори път. "Оффф ... сега ... викна втори път ... значи не е нещо, което не знам. Първият път дори да съм видял 11 сапфира ... няма как да знам дали е при мен рубин - ДОБРЕ, ТАКА Е. Няма защо да ставам. Просто щяхме да изгорим ако имаше само 1 рубин. Ако има 2 рубина и някой е видял 10 сапфира и 1 рубин ... трябва да стане ... ЗАЩО ???щом не сме изгоряли, значи има 2
                              Ако може на тези скромни въпроси да получа отговор, защото надолу логиката още повече издиша? Абе къде е Immortala, да види какво си измислил....
                              Трябва да стане защото знае, че има 2 рубина ... а е видял само 1 ... къде е втория ? сигурно на морето ?П.С. Евала за 16ката
                              Fiat Forum Bulgaria

                              Прекаленият светец и богу не е драг !

                              Коментар


                                и от къде знае, че са два рубина>Поздрави fihi
                                "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
                                Ванга

                                Коментар

                                Working...
                                X