Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачки -закачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Е така де, аз непрекъснато мисля от негово име, и ако съм видял 5 рубина и 6 сапфира или обратно - какво ще ме накара да стана чак на 6-я опит, при положение че между опитите не се случва нищо? Имам конкретен въпрос - знаем ли НАИСТИНА колко рубина, и колко сапфира има у всеки ? Рубините и сапфирите наистина ли са 6:6 ? Може на всички да е поставил рубин, но само 6-ма да са станали. Дано условието на задачата да е зададено точно, ясно и недвусмислено, а не като онази глупост с шерлок холмс, където беше сбъркан въпроса в задачата.... ама айде да не се връщаме.

    Коментар


      Всичко си е точно в задачата Мъдреца е сложил 6 рубина и 6 сапфира, но принципно ти не го знаеш това .... не е подвеждащо Пак повтарям - нямаш го като условие
      Fiat Forum Bulgaria

      Прекаленият светец и богу не е драг !

      Коментар


        Да бе, знам че не го знам. Нали го пише накрая , как да не го знам ? Всъщност знам че са станали 6-ма, и че те имат рубини. А дали са били 6 или повече рубините - не знам. Но знам че са били най-малко 6, защото го пише в условието:
        Ichkin написа:
        Как са разбрали шестимата, които са станали, че при тях има рубини ?
        Щом така е зададен въпросът, значи шестимата наистина са разбрали че при тях има рубини. Или не ? Т.е. - не се пита дали наистина е имало рубини, и дали наистина са разбрали, а се приема че е имало и се пита как са разбрали. Или нещо бъркам ?ред.: Оф... не мо’а, аре казвай ш*****я отговор че изнемогвам....

        Коментар


          знаех си аз че може да не се окаже математческа ами политическа задачата и както обещах на Оги ще се самоубиа публично
          Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
          182A4.000 IAW49F
          LPG - Lovato EasyFast
          ----------------------------
          "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

          Коментар


            Има ли значение дали са рубини и сапфири, или може да са кестени и жълъди ? Има и червени сапфири.

            Коментар


              Абе може да са фарове и мигачи ... ник’во значение :D Не търси под вола теле ... И не - няма да кажа отговора Виж обаче, че като го няма в гугъла, другите мълчат
              Fiat Forum Bulgaria

              Прекаленият светец и богу не е драг !

              Коментар


                Бе аз да питам, знам ли откъде ще изскочи.... Значи ако съм аз - излизам, някъв ми слага нещо в паничката, което аз не знам какво е. Същото се повтаря и с още 11 такива като мене. Само че аз виждам какво им се слага. Видял съм до момента 6 рубина и 5 сапфира. Обаче аз все още не знам какво имам. И така киснем 10 минути без особен смисъл (има ли значение дали чакаме 10, или 7 или 22 минути между повикванията? ), когато оня казва - всички които имат рубини да станат. Никой не става, защото всички са като мен - никой не знае какво има в собствената си купичка, но знае какво има в чуждите. Аз и още петима сме видели че в чуждите купчки има по 6Р и 5С, а останалите шестима са видели по 5Р, и 6С. Минали са още 10 минути и оня пак повтаря същото. И пак никой не става. Нови 10 минути ппрез които не се случва нищо. Нова покана, пак никой не става.Нови 10 минути....Нови 10...Нови 10 минути, след които внезапно шестимата с рубините вече знаят че имат рубини, и стават без да се замислят. Аз обаче продължавам да не съм сигурен, оказва се че съм доста глупав, и си подавам оставката като съветник.....Някъде нещо да съм объркал ?

                Коментар


                  Ок - на теб ти задавам следното ... защо ако след 1 час не бяха станали другите, на следващите 10 минути ти щеше да станеш ? Мисли какво се разбира в тези 10 минути ... вече оаках задачката ... не тряяше въобще да влизам в форума докато не я решите :D
                  Fiat Forum Bulgaria

                  Прекаленият светец и богу не е драг !

                  Коментар


                    Ichkin написа:
                    Ок - на теб ти задавам следното ... защо ако след 1 час не бяха станали другите, на следващите 10 минути ти щеше да станеш ? Мисли какво се разбира в тези 10 минути ... вече оаках задачката ... не тряяше въобще да влизам в форума докато не я решите :D
                    Аз пак нямаше да стана, защото пак нямаше да знам какъв камък имам. А в условието на задачата е казано че всички са мълчали, освен пича който на всеки 10 минути е казвал "Моля който има рубин да стане!" В десетте минути не се разбира нищо, освен това което се знае в началото, а то е че всеки е видял 5:6, или 6:5 камъни.Сега накрая ако кажеш че купичките са били без капак, и те са ги виждали още от начало, ще те призная !

                    Коментар


                      Тук вече ме уби. :D

                      Коментар


                        Йес беееееее ... Няма подвеждане ... пак казвам ... имат си капаци сичко си има :D Но не мога да не призная, че в момента съм с е***и лукава усмивка
                        Fiat Forum Bulgaria

                        Прекаленият светец и богу не е драг !

                        Коментар


                          Поздрави от Лондон.Обещавам ви утре, като си почина, да помисля още по задачата. Ичкин каза, че съм близо - това ми дава криле

                          Коментар


                            А ако мъдрецът е слагал само рубини? Или само сапфири?Логиката на съветниците има връзка с това, че са 12. За интервала време според мен никакво значение няма това, че са 10 минути...може и да се пет все тая. Според мен де Шест пъти мъдрецът пита дали някой има рубин и след това шестима стават.Т.е. чакаи са някой друг да ( или да не ) стане...мисля го, но нещо ми убягва все още Ако са видели, че са сложени шест сапфира общо на другите и знаят, че трябва да има пет или шест рубина, то единият при всички случаи е рискувал, но едва ли в задачата се залага на риска...офффффффффффф
                            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                            Коментар


                              Има ли нещо общо реда в който са поставяни камъните? Например: Р-С-Р-С-Р-С....
                              Manowar - Татко
                              Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
                              Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
                              Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
                              Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

                              Коментар


                                Аз не разбрах следното - забранено ли е на съветниците да говорят помежду си?
                                Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                                ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                                Коментар

                                Working...
                                X