Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачки -закачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Слизат и единият остава да си работи като ползва само стълбата Другият вариант е да подпрат дългата четка в тавана на мястото на единия и така "контрирайки" да предпази този, който остане да си работи.Трети вариант свързан с законът за лостовете.Работникът, който остава трябва да седи на разстояние толкова близко до стълбата, че да може да го държи кофата на слезлия работник, която трябва да се намира в края на дъската и да осъществява баланса. ( това не го обясних както трябва май, но който разбира ще се сети )
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    Коментар


      Приемете го като следваща задача, ама искам напълно обосновани отговори:В камион, подобен на този с гълъбите, със затворена каросерия, ако щете херметично, монтираме вентилатор, който да духа нагоре. Приемаме, че вентилаторът може да създаде сила, равна на теглото на камиона.Въпросът: Ако камионът е върху кантар, колко ще показва кантара?

      Коментар


        Immortal написа:
        Приемете го като следваща задача, ама искам напълно обосновани отговори:В камион, подобен на този с гълъбите, със затворена каросерия, ако щете херметично, монтираме вентилатор, който да духа нагоре. Приемаме, че вентилаторът може да създаде сила, равна на теглото на камиона.Въпросът: Ако камионът е върху кантар, колко ще показва кантара?
        Колкото е теглото на камиона. :D

        Коментар


          Във всеки случай няма да литне
          Слав написа:
          Другият вариант е да подпрат дългата четка в тавана на мястото на единия и така "контрирайки" да предпази този, който остане да си работи.
          Ex Fiat 126P
          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
          Alfa Romeo 147 1.6 TS
          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

          Коментар


            Всъщност, се порачетох тук и там, и установих, че има известна логика в отговора на trace. В една статия ( http://www.aviation-history.com/theory/lift.htm ) прочетох следното: "If a plane were to fly over a very large scale, the scale would register the weight of the plane. " (Ако самолет прелети над огромна везна, то везната би регистрирала теглото на самолета). В статията доста подробно се обяснява аеродинамиката на летенето. За четящите английски е добре да я разгледат.Човек цял живот се учи Отказвам се от предишните си отговори относно камиона и гълъбите...Ето и правилното обяснение с картинки:1/ Когато птиците са кацнали, е ясно, няма нужда от обяснение;2/ Когато птиците са във въздуха - те се задържат там, защото разгледано в тяхна собствена координатна система са в равновесие - действа им силата на тежеста, а те, хабейки енергия, си създават подемна сила Fпод, равна на силата на тежестта (в случай че са "зависнали" т.е. не се издигат или спускат). Там ми беше и грешката досега. Разглеждно от координатната система на гълъба, е така.Обаче, разгледано в координатна система, свързана с камиона - създадената от гълъбите подемна сила, се създава от изтласкването на огромни по количество маси въздух надолу.Този насочен поток се сблъсква с пода на камиона, създавайки върху него налягане, респ.сила (в/у площ), равна и противоположна по посока на подемната сила -т.е. равна на теглото на гълъба.Заблудих се още от факта, че налягането зависи от височината, на която се намира гълъба. Да, налягането зависи от височината, но не и силата, защото при по-голяма височина, силата ще се приложи на по-голяма площ, от там и налягането ще е по-ниско. Но силата ще си е същата.В случая с камиона, площта е ограничена от стените на каросерията.Разбира се, всъщност отговорът в крайна сметка пак е неверен, защото:1/ не се отчита загубата на енергия от триенето на въздушните частици една в друга;2/ въздухът се приема за несвиваем, а всички знаем, че той всъщност е свиваем;Отчитайки горните два фактора, в крайна сметка, теглото на камиона наистина ще се намали, но не с пълното тегло на гълъбите, а с по-малко.И в крайна сметка шофьорът наистина е бил "хитър"
            Прикачени файлове

            Коментар


              А относно камиона и вентилатора - Ако каросерията е затворена, то теглото на камиона няма да се промени, както каза naskobg. Създадената от вентилатора сила ще увеличи теглото на камиона 2 пъти, но пък налягането от струята въздух по тавана на каросерията ще го намали пак с толкова.Ако обаче каросерията е открита, то теглото на камиона ще се увеличи 2 пъти.А ако вентилатора духа надолу при открита каросерия, то в един момент камиона ще стане безтегловен (ще се превърне в хеликоптер).

              Коментар


                @ImmortalВсе пак ми повярва За разлика от теб, аз просто не мога да го обясня толкова добре.Беше ми попаднала наскоро една книжка"Забавна физика" или нещо от сорта.Там имаше интересни примери и задачки.Очаквайте включване скоро.п.с. Някой реши ли задачата за сапьора Джо ?Поне на пръв поглед е супер елементарна и си мисля , че има нещо объркано в условието.
                Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                Коментар


                  pr_00f написа:
                  ... п.с. Някой реши ли задачата за сапьора Джо ?Поне на пръв поглед е супер елементарна и си мисля , че има нещо объркано в условието.
                  Аз съм за копче 15."То не остана много. Преди да започнем, ще ти кажа само, че Истинското копче със сигурност казва истината. Също така, копче 6 е двуличник, а копче 16 - лъжец. Това е. Старт! ...Копче 5: Млъкнете, идиоти! Всички вие горе лъжете! Аз съм вярното! Копче 6: Най-лошото е, когато на света се пръкват такива двуличници като 5. А най-хубаво е, че има такива хубави, Истински копчета като мен."Копче 6 е двуличник, значи казва една лъжа и една истина. Очевидно, че втората част от твърдението му е лъжа, остава първата да е истина, т. е. 5 и той е двуличник. Значи казва истината в първото изречение и дотук отхвърляме копчетата от 1 до 6.Копче 7 е временен фаворит, подкрепен от 8, докато не стигнем до твърдението на 12, че 8, 10 и 11 са лъжци и това очевидно е вярно.Копче 9 казва истината, прави 15 фаворит и също отхвърля 7.13 лъже, 14 е двуличник, 15 фаворит, 16 лъже /по условие/, че 15 е двуличник, 17 за цвят, 18 без коментар , не мога да го схвана.ред. Пускам пак условието::"Джо е сапьор, който страда от психическо разстройство, но понеже все още си изпълнява добре работата, не са го уволнили. Може да не е добре с психиката и да чува гласове в главата си, но поне раздъждава логично. В момента си
                  Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                  Коментар


                    Копче 18 e вярното.
                    Уважавам тези,които ме уважават!
                    Clube do Marea!

                    Коментар


                      V.Vencislavov написа:
                      Копче 18 e вярното.
                      Не е 18, защото истинското копче казва само истината ... не може да лъже ... Т’ва не знам дали има решение
                      Fiat Forum Bulgaria

                      Прекаленият светец и богу не е драг !

                      Коментар


                        Копче 6?Копче 1: Аз съм вярното! 2 е долен, гаден, мръсен, безподобен и т.н. лъжец! Копче 2: Не знам как да коментирам изказванeтo на 1. Вероятно то би излъгало само хора с много ниска култура. Аз съм верното, доверете ми се! Копче 3: 2 е вярното! Копче 4: 1 е вярното! Копче 5: Млъкнете, идиоти! Всички вие горе лъжете! Аз съм вярното! Копче 6: Най-лошото е, когато на света се пръкват такива двуличници като 5. А най-хубаво е, че има такива хубави, Истински копчета като мен. Копче 7: Ами! И ти си двуличник, 6, признай си! Аз съм вярното. Копче 8: Абе, ако питате мене... Абе, то от една страна, пък от друга... Хм! Чакай да си помисля! Така! Значи, 7 е вярното, а 9 пък не е. Копче 9: Що не си затваряш човката, бе, 8? Нищо не ти отбира празната кратуна! Нито едно верно нещо не каза! От мен да знаеш: 7 е двуличник, 15 казва истината! Копче 10: Аз съм вярното! И всички останали копчета ми се подчиняват. Скоро ще завладея света! Целият свят ще бъде мой, мой. Копче 11: Аз съм вярното! Сам Господ Бог ме избра! Всички останали са еретици. Копче 12: Мистичните сили, които владея (чакай да си погледна кристалното кълбо... м-да) ми помагат да усетя някои лъжци. Такива са например 11, 10 и 8. Копче 13: 10 е вярно! Шефе, сега нали ще ме повишиш? Копче 14: 12 е велик пророк и казва истината, а ти, 15, си лъжец. Копче 15: Ти пък си двуличник, 14! Аз си признавам, че не съм вярното. Власт! Пфу! Глупости! Кога ли съм се интересувал от това. Виж, малко мангизи... Копче 16: И ти, 15, си един двуличник. Ама и аз като съм се събрал във вашата пасмина... Ето, 18 вече напълно откачи... Копче 17: 11 е вярното! Гласувайте за нас! Копче 18: Аз лъжа! Аз лъжа! Истинското копче (6) със сигурност казва истината - да, със сигурност я казва, защото е двуличник и винаги казва една истина (покрай нея и една лъжа) Твърдението на копче 5, че всички над него лъжат, не е в противоречие с това, че 1 е двуличник - щото двуличниците и лъжат.А копче 18 си е двуличник - веднъж казва истината (аз лъжа), а веднъж лъже (аз лъжа - т.е. не лъже).П.П. Със синьо съм оцветил двуличниците, с червено - лъжците (и лъжите), със зелено - казващите истината (и истините).

                        Коментар


                          Ichkin написа:
                          V.Vencislavov написа:
                          Копче 18 e вярното.
                          Не е 18, защото истинското копче казва само истината ... не може да лъже ... Т’ва не знам дали има решение
                          Никъде в условието не е казано, че истинското копче казва САМО истината. Казва се, че със сигурност казва истина - т.е. то може и да е двуличник, защото те със сигурност казват една истина и една лъжа.

                          Коментар


                            А всъщност, всичко е във въображението на Джо, щото е с психично разстройство, и на повърхността на бомбата няма никакви бутони Няма какво да натисне

                            Коментар


                              6 съм го отхвърлил по условие, щото е двуличник, а улисан да отхвърлям копче по копче, съм пропуснал това: "Копче 15: Ти пък си двуличник, 14! Аз си признавам, че не съм вярното." Попуснал съм не-то. Нов фаворит, който не се самоизтъква, но казва само истината - номер 9.Копче 1: Аз съм вярното! 2 е долен, гаден, мръсен, безподобен и т.н. лъжец!Копче 2: Не знам как да коментирам изказванeтo на 1. Вероятно то би излъгало само хора с много ниска култура. Аз съм верното, доверете ми се!Копче 3: 2 е вярното!Копче 4: 1 е вярното!Копче 5: Млъкнете, идиоти! Всички вие горе лъжете! Аз съм вярното!Копче 6: Най-лошото е, когато на света се пръкват такива двуличници като 5. А най-хубаво е, че има такива хубави, Истински копчета като мен.Копче 7: Ами! И ти си двуличник, 6, признай си! Аз съм вярното.Копче 8: Абе, ако питате мене... Абе, то от една страна, пък от друга... Хм! Чакай да си помисля! Така! Значи, 7 е вярното, а 9 пък не е.Копче 9: Що не си затваряш човката, бе, 8? Нищо не ти отбира празната кратуна! Нито едно верно нещо не каза! От мен да знаеш: 7 е двуличник, 15 казва истината!Копче 10: Аз съм вярното! И всички останали копчета ми се подчиняват. Скоро ще завладея света! Целият свят ще бъде мой, мой.Копче 11: Аз съм вярното! Сам Господ Бог ме избра! Всички останали са еретици.Копче 12: Мистичните сили, които владея (чакай да си погледна кристалното кълбо... м-да) ми помагат да усетя някои лъжци. Такива са например 11, 10 и 8.Копче 13: 10 е вярно! Шефе, сега нали ще ме повишиш?Копче 14: 12 е велик пророк и казва истината, а ти, 15, си лъжец.Копче 15: Ти пък си двуличник, 14! Аз си признавам, че не съм вярното. Власт! Пфу! Глупости! Кога ли съм се интересувал от това. Виж, малко мангизи...Копче 16: И ти, 15, си един двуличник. Ама и аз като съм се събрал във вашата пасмина... Ето, 18 вече напълно откачи...Дидо, 15 не може да е двуличник, щото и 16 го твърди, а той е лъжец, остава 15 да казва истината.Само трябва да се съгласите с твърдението на 5, че всички горе лъжат, макар 1 да казва и една истина.
                              Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                              Коментар


                                9 казва истината.
                                Тря'а напиша нещо тука, нали

                                Коментар

                                Working...
                                X