Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачки -закачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    pr_00f написа:
    Номер 5- леснаСъдят 2-ма души за убийство - Съдът постановил че еднинят е виновен а другият - не.Съдията се обърнал към виновният и му казал - Това е най- странният случай в практиката ми . Въпреки че вината ти е доказана извън всякъкво съмнение - законът ме задължава да те освободя..
    Двамата са Сиамски Близнаци

    --------------------

    Коментар


      Добра загадка наистина е тая с банкнотите
      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

      Коментар


        Ето и какъв е шансът при такова разпределение да хванем 100-левка:Шансът за урните е както знаем еднакъв - 1/2.В първата урна шансът за столевка е 1/1 - 100 %Във втората урна са останалите 9 столевки, и 10 двулевки, което прави шанс за самата урна от 9/19 = 47.368 %Шансът да се уцели столевка от първата урна става: 1/2 * 100 % = 50%Шансът да се уцели столевка от втората урна става: 1/2 * 47.368 % = 23.684%Шансът да се уцели столевка изобщо е сума от шансовете на първата и на втората урна: 50 + 23.684 = 73.684 %Сега едно друго - Вървите по една пътека, която се разделя на 2 - лява и дясна. Лявата води към смъртта, а дясната - към спасението. На всяка от новите 2 има по един мъдрец. Единият винаги лъже, а другият винаги казва истината, само че не знаем кой кой е. Имате право да зададете само един въпрос към някой от двамата. Какъв трябва да е въпросът, за да разберете по коя пътека да тръгнете и да се спасите?

        Коментар


          Номер 3. - Много лесна.В едно чекмедже в тъмна стая има 24 сини и 24 червени чорапа.Колко чорапа най-малко трябва да извадя за да държа в ръцете си най-малко 2 чорапа с еднакъв цвят.Номер 4 - ( имам само отговор без обяснение , така че може да го обясните математически)Да предположим че в чекмеджето иа известен брой сини и също толкова червени чорапи.Да предположим още че най-малкият брой чорапи който трябва да извадя за да бъда сигурен че държа най-малко един чифтс еднакъв цвят е същият както и най-малкият брой чорапи , които трябва да извадя за да държа поне 2 чорапа с различен цвят. КОЛКО чорапа има в чекмеджето???Номер 5- леснаСъдят 2-ма души за убийство - Съдът постановил че еднинят е виновен а другият - не.Съдията се обърнал към виновният и му казал - Това е най- странният случай в практиката ми . Въпреки че вината ти е доказана извън всякъкво съмнение - законът ме задължава да те освободя.
          Отговори на задачи 3,4 и 53 - Отговора е - 3 - Много е лесно - бъркаш - вадиш червен, следващ опит или вадиш пак червен и е имаме 2 с един цвят или вадиш син- имаме от 2-та цвята. При третият опит без значение какъв цвят ще извадиш - пак ще имаш 2 еднакви и един различен.4 - Отговора е 4 - Браво на Иммортал!5- Имаме познал точният резултат - сиамски близнаци,По-късно ще пусна оше,Браво на Оги - много хубава загадка, срещал съм я и преди и не мога да го измисля проклетия отговор
          Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
          ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

          Коментар


            Huku написа:
            pr_00f написа:
            Номер 5- леснаСъдят 2-ма души за убийство - Съдът постановил че еднинят е виновен а другият - не.Съдията се обърнал към виновният и му казал - Това е най- странният случай в практиката ми . Въпреки че вината ти е доказана извън всякъкво съмнение - законът ме задължава да те освободя..
            Двамата са Сиамски Близнаци
            Не става, тъй като той е съучастник и пак е виновен.
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              ogi28b написа:
              Сега едно друго - Вървите по една пътека, която се разделя на 2 - лява и дясна. Лявата води към смъртта, а дясната - към спасението. На всяка от новите 2 има по един мъдрец. Единият винаги лъже, а другият винаги казва истината, само че не знаем кой кой е. Имате право да зададете само един въпрос към някой от двамата. Какъв трябва да е въпросът, за да разберете по коя пътека да тръгнете и да се спасите?
              Ей, това ме затрудни. Трябваше да ида да изпия една малка водка и едва като се върнах го измислих Без майтап, през цялото време си въртях разни варианти...Въпросът към който и да е от мъдреците е: "Ако попитам другия мъдрец, дали пътеката му води към спасението, той какво би ми отговорил?"Ако уцеля лъжец, пазещ пътеката на смъртта, той би трябвало да ми отговори "не".Ако уцеля казващ истината, пазещ пътеката към спасението, той би трябвало да отговори "да".Ако уцеля казващ истината, пазещ пътеката на смъртта, той би трябвало да отговори "не", и ако уцеля лъжец, пазещ пътеката на спасението, той пак ще ми отговори "да". Тоест, тръгвам по пътеката на мъдреца, с който разговарям, ако ми каже "да" и по другата пътека, ако ми каже "не".

              Коментар


                trace написа:
                Huku написа:
                pr_00f написа:
                Номер 5- леснаСъдят 2-ма души за убийство - Съдът постановил че еднинят е виновен а другият - не.Съдията се обърнал към виновният и му казал - Това е най- странният случай в практиката ми . Въпреки че вината ти е доказана извън всякъкво съмнение - законът ме задължава да те освободя..
                Двамата са Сиамски Близнаци
                Не става, тъй като той е съучастник и пак е виновен.
                Eee ами ако се е дърпал и му е викал "недей бре брато" Браво на Иммортал - сума време мислих и не можах да го измисля - ама като съм на работа не мога да пия една водка и да се сетя
                Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                Коментар


                  Immortal написа:
                  ogi28b написа:
                  Сега едно друго - Вървите по една пътека, която се разделя на 2 - лява и дясна. Лявата води към смъртта, а дясната - към спасението. На всяка от новите 2 има по един мъдрец. Единият винаги лъже, а другият винаги казва истината, само че не знаем кой кой е. Имате право да зададете само един въпрос към някой от двамата. Какъв трябва да е въпросът, за да разберете по коя пътека да тръгнете и да се спасите?
                  Ей, това ме затрудни. Трябваше да ида да изпия една малка водка и едва като се върнах го измислих Без майтап, през цялото време си въртях разни варианти...Въпросът към който и да е от мъдреците е: "Ако попитам другия мъдрец, дали пътеката му води към спасението, той какво би ми отговорил?"Ако уцеля лъжец, пазещ пътеката на смъртта, той би трябвало да ми отговори "не".Ако уцеля казващ истината, пазещ пътеката към спасението, той би трябвало да отговори "да".Ако уцеля казващ истината, пазещ пътеката на смъртта, той би трябвало да отговори "не", и ако уцеля лъжец, пазещ пътеката на спасението, той пак ще ми отговори "да". Тоест, тръгвам по пътеката на мъдреца, с който разговарям, ако ми каже "да" и по другата пътека, ако ми каже "не".
                  "Имате право да зададете само един въпрос към някой от двамата"................ само един въпрос
                  "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

                  Коментар


                    Е да де. Той въпросът е един:"Ако попитам другия мъдрец, дали пътеката му води към спасението, той какво би ми отговорил?"

                    Коментар


                      Въпросът е един, щом има само един отговор - Да или Не.Има една подобна (малко по-сложна) задачка за три сестри (като за nikki_sixx ), ако ви е интерсно, да я пусна.
                      Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                      Коментар


                        Хбава загадка Аз имам една камара сходни.Днес ще ви пусна още.Все пак почвам от най- лесните за разгрявка
                        Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                        ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                        Коментар


                          Реших че ще ми е по-лесно да сканирам вместо да си играя да преписвам.Още повече при преписването вече допуснах грешка , така че си е по добре със картинки.Пускам доста загадки. След ден-два ще дам и отговорите.Приятно мислене.Следете номерацията на картинките.
                          Прикачени файлове
                          Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                          ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                          Коментар


                            Браво на Immortal, в общи линии е разбрал че трябва с въпрос към единия, да сондира И другия. Отговорът който знам за таази загадка е на практика същия: Кой път, според другия мъдрец е пътят към спасението? При така зададен въпрос, който и да уцелите, все ще ви посочат пътя към смъртта. И вие тръгвате по другия път

                            Коментар


                              Аууу , как сте запуснали хубавата темичка Я се вземете в ръце.
                              Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                              ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                              Коментар


                                Аааа, много загадки, много нещо.Да почнем от първата - номер 26: В със сигурност лъже, защотоняма как някой от острова да каже за себе си че е "негодник". Ако е "благородник", ще каже истината за себе си, т.е."аз съм благородник", ако е негодник - ще излъже и пак ще каже "аз съм благородник".Останалите като ми дойде музата да ги прочета, ще ги измисля и тях

                                Коментар

                                Working...
                                X