Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Казан за ракия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Казан за ракия

    Здравейте, случайно някой да знае къде около Пловдив правят казани за ракия или нещо добро с поръчка по интернет? Търся нещо между 70-100 литра за домашно пройзводство. Ако може да не е от цигани(разбрах, че ги боядисват), а от някой стар майстор. В момента заглеждам тези от неръждавейка с медни серпентини, някой пробвал ли ги е? https://mobile1.bg/product-category/...a-destilatori/

    #2
    Що ти трябва на баир лозе? Вчера писаха, че са хванали такъв казан и човека го чакат патила неизвестни. Има официални казани на които си закарваш материала, плащаш някаква минимална такса и ти дават ракията.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #3
      Казана за ракия не е оръжие, че да има неприятности с властите.
      В официалните казани не винаги дават документ - един път кочана с бележки го нямало, друг път касовия апарат не бил наред, после времето било горещо... или студено.
      Ако ще си вариш ракия вкъщи и искаш да си легален просто си плащаш акциз в общината и това е. По закон ти се полагат 27 литра безплатно. Сега ще питат някои, защо точно 27? Ми много просто - от БАН са изчислили, че 75 милилитра на ден ракия си е съвсем нормално и здравословно, та за година идват около 27 литра.
      Иначе ракия се вари в класически казан тип аламбик, или както му казват още попска шапка и задължително меден. А за хубава ракия си е цяла наука.
      Има сръбски казани за ракия, които са съвсем прилични и качествени, а българските от бенковски също са на ниво.
      За този обем ти са необходими около 2000 лв.
      Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

      Коментар


        #4
        Ето още нещо
        Прикачени файлове
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар

        Working...
        X