Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електронен фиш за превишена скорост

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Електронен фиш за превишена скорост

    Здравейте, колеги. И за много години! Имам един такъв въпрос, ако някой се е сблъсквал с подобна простотия.
    Днес получих фиш за превишена скорост, като във фиша е написана дата, час и място, където уж съм бил заснет да карам с превишена скорост, съответно написан е и номера на автомобила и аз респективно като собственик. Парадоксалното е, че в този ден и час си бях в София и никъде не съм пътувал с колата, а отделно от това, по пътят, по който уж са ме заснели никога не съм пътувал. Дори никога не съм пътувал с този автомобил в тази област - става въпрос за Област Видин. Т.е. явно е някаква грешка, но като прочетох какво се изисква за обжалване на фиша, ще изгубя много повече време и нерви заради едни 35 лв. Но в същото време яко ме гнети тази несправедливост, защото със сигурност е грешка на някой служител на КАТ, за която трябва да си платя. Има ли вариант за някаква бърза връзка с някакъв отдел на КАТ, който се занимава с тези фишове, за да се изясни систуацията и да отпадне фиша, без да минавам през жалби, съд и т.н. ?
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    #2
    Единственото което ми хрумва евентуално е ако колата ти е с ВН регистрация. Има много украински коли по пътищата ни и има съвпадение с регистрациите ВН (може и с други да има, не съм сигурен).
    FIAT Nuova Punto 1.2 8V
    FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
    ...and justice for all

    Коментар


      #3
      Успях да намеря номера на отдела на СДВР Видин, който се занимава с издаването на електрониите фишове. Човекът беше отзивчив и докато говорихме прегледа снимката и се оказа, че е грешка - нито номера, нито модела на колата са моите (т.е. цитираните във фиша). Единственото общо беше, че сниманата кола е опел и имаше частично съвпадение на номера Разбрахме се да пусна молба в свободен текст до началника на СДВР и ще анулират фиша, без да се стига до официално обжалване в съд и т.н.
      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

      Коментар


        #4
        Най-добре използвай системата за електронно връчване, защото разговор по телефона не обвързва КАТ с нищо.
        Изкупуване на автомобили на добри цени
        /////

        Коментар


          #5
          Пак трябва да си недоволен. В рамките на това телефонно обаждане трябваше проблемът да е решен - грешката е тяхна, показана им е - следваше да ти се извинят и да се заемат, вместо да те карат да пишеш молба. Милиция.
          1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

          Коментар


            #6
            Да бе, с един разговор да решат проблема, това да не ти е Япония? И аз пострадах преди 1,5 г по подобен начин, само че бях си продал колата, а циганина не беше отишъл до КАТ и при смяна на лична карта и книжка ми казаха че имам фиш в Дряново. Трябвало да отида там и т.н. Казах им че колата е продадена седмица преди нарушението и аз нямам работа в Дряново. Добре че началника на регистрация беше там и ме позна та ми задвижиха документите. Да ама пак пусках молба и тя се влачи 2-3 седмици, и пак с малко връзки задвижих нещата да вдигнат лисчето от бюрото и да ми премахнат фиша.
            Така че не се надявай на един разговор, "ако нямаш свой човек, загубен си мой човек". Дай боже да си попаднал и на човек който да свърши работата само по телефона.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              Аз затова където видя, че ме снимат си записвам дата, час и място. Защото не мога да помня преди 6 месеца дали съм минал от там и как съм минал. И това е най тъпото на цялата система, не може с такова закъснение да идват тези глоби.

              Коментар


                #8
                Пуснах "молбата" (не знам за какво точно им се моля на тези дебили, като си е тяхна грешка) с куриер и обратна разписка. Уж е заведена вече, да видим в какъв срок ще анулират фиша или ще има още ходене по мъките.
                Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                Коментар


                  #9
                  PM_u_bo написа: Преглед на мнението
                  Най-добре използвай системата за електронно връчване, защото разговор по телефона не обвързва КАТ с нищо.
                  Как мога да използвам системата в случая колега? Не разполагам с електронен подпис, имам само ПИК на НАП. Може ли по-подробно разяснение? Благодаря предварително
                  Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                  Коментар


                    #10
                    Click image for larger version

Name:	Screenshot 2024-01-11 18.53.01.png
Views:	212
Size:	21,1 KB
ID:	2760956
                    Ето
                    Изкупуване на автомобили на добри цени
                    /////

                    Коментар


                      #11
                      PM_u_bo написа: Преглед на мнението
                      Click image for larger version

Name:	Screenshot 2024-01-11 18.53.01.png
Views:	212
Size:	21,1 KB
ID:	2760956
                      Ето
                      До тук ми е ясно, ама после какво точно трябва да направя? Разполагам само с ПИК на НАП
                      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                      Коментар


                        #12
                        noriaga написа: Преглед на мнението

                        До тук ми е ясно, ама после какво точно трябва да направя? Разполагам само с ПИК на НАП
                        Нищо Ако си се регистрирал в системата за сигурно електронно връчване, значи си приел да получваш през нея всякакви - да ги наречем актове, за нарушения. И съответно те да се смятат за връчени, а също така системата позволява и да си ги плащаш. Не мисля, че през тази система можеш да оспорваш каквото и да било.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          В крайна сметка, фишът е анулиран. Преди малко проверих през системата и го няма. Все пак за 7 дена без да давам допълнително зор са свършили някаква работа
                          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                          Коментар


                            #14

                            .... Не мисля, че през тази система можеш да оспорваш каквото и да било.
                            ами напъни се и помисли
                            Всеки документ , който ТИ връчиш през тази система е ДОКУМЕНТ ПОДПИСАН от теб и с ВХОДЯЩ № към ИНСТИТУЦИЯТА на която ТИ си го ВРЪЧИЛ.

                            А това, драги колега е дефиницията на официално входиран документ - който може да е :
                            - оспорване
                            - уведомяване
                            - и всички взаимоотношения между гражданин и официална държавна/недържавна институция.


                            а конкретно - пращал съм болничен лист за да се отложи ОСЗ където трябваше да присъствам - получаваш си дата когато е получено и това по закона удостоверява, че си ги 'уведомил'.
                            Последна редакция от PM_u_bo; 19.01.2024, 15:32.
                            Изкупуване на автомобили на добри цени
                            /////

                            Коментар


                              #15
                              Не познавам системата, не съм я разцъквал, защото не ми е трябвало, само съм се регистрирал там. Не съм получавал никакви известия за глоби и съответно не съм плащал. Мисля, че само ПИК от НАП не е достатъчен идентификатор, който казва на държавата - да, това съм аз. Но това са си мои разсъждения . Щом казваш, че през системата можеш и да оспорваш само с ПИК от НАП, още по-добре. Може би пък наистина вървим към бленуваното електронно управление.
                              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                              Коментар

                              Working...
                              X