Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Качествен рутер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Качествен рутер

    Здравейте, искам да ми предложите някакъв качествен рутер който не забива и може да се справи с доста устройства.
    Към момента ползвам един tp=link Archer C50 който е "главен" и след него има още два рутер, ТР-link и D-link. Всеки рутер е сложен на един етаж от къщата, като първият рутер в който влиза нета (tp=link Archer C50) и го разпределя към другите два и устройствата закачени към него e сложен на последният етаж.
    Връзката между рутерите е с кабел, но другите рутери не раздават IP към устройствата, всички IP адреси се раздават от първият удар. Към момента има 20 устройства които са закачени постоянно и правят трафик. Общо стигат до 31 устройства и в някакъв момент рутера започва да увисва. Умишлено съм му дал да се рестатрира през 4 часа, защото това е начина да се оправи след като увисне.
    Точно затова се чудя дали да търся някакъв рутер които да няма проблем с броя на устройствата и трафика или да преправям мрежата и всеки рутер да раздава адреси.

    #2
    Според мен ти трябва рутер който поддържа mu-mimo с три или повече канала. Аз от много години ползвам fritz.box 7490, но доста остаря и ще го сменям с 7590ax лятото, като не е натоварено бачкането. Освен това към него са вързани два репитъра безжично и още две Пауърлайн устройства от същата марка. Имам към 20 постоянни устройства(стават доста повече ако дойдат гости), безжични и на кабел и рестарт правя 1-2 пъти в годината…
    Като цяло не е лош, малко е дървен интерфейса ама съм му свикнал и не ме дразни много

    Коментар


      #3
      Интерфейса не ме вълнува, интересува ме да работи без проблем и мрежата която съм направил да не увисва.
      Те и мойте рутери не са много нови, но вече се чудя какво да купя. За домашен рутер на който има няколко устройства са перфектни, но аз в домашни условия съм закачил доста устройства и им идва в повече явно.

      Коментар


        #4
        Ползвам ето този RBD52G-5HacD2HnD вкъщи, като съм си шернал интернета с допълнителни антени и към него има закачени един куп устройства. Само за протокола, към днешна дата ъптайма му е 273 дена.
        Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

        Коментар


          #5
          Засега направих в мрежата още две мрежи, за да започнат и другите рутери да раздават IP-та и на първият малко да му "олекне". Засега е добре, но имам съмнение в единя ТР че той прави мизерията и най вероятно той ще си замине и на негово място слиза първия. На мястото на първия ще купувам някой по сериозен.

          Коментар


            #6
            TP-LINK Archer AX23 AX1800
            Изкупуване на автомобили на добри цени
            /////

            Коментар


              #7
              Ползвам от около 2 години Archer AX73. Облъчва порядъчно добре, а си имам и долу пред блока охват, макар и слаб (живея на 4-ти етаж).

              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #8
                Един познат ИТ ми написа това "Предлагам като се върна в Бг да дойда и да ти видя мрежата. Ако и след това тп линка се дъни, ще ти сложа един обикновен Микротик за вход, а всички тъпи линкове ще направим антени"
                Засега оставам с един главен рутер който дава на останалите два. За момента мрежата върви добре, макар и с висок пинг на wi fi. Ако по wi fi разделя и там устройствата по равно и нещата ще се получат още по добре.

                Коментар


                  #9
                  Аз съм много доволен от TP-Link AC1900
                  Alfa 159 SW 2.4 Ti
                  Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                  "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                  Коментар


                    #10
                    chaveto написа: Преглед на мнението
                    Един познат ИТ ми написа това "Предлагам като се върна в Бг да дойда и да ти видя мрежата. Ако и след това тп линка се дъни, ще ти сложа един обикновен Микротик за вход, а всички тъпи линкове ще направим антени"
                    Засега оставам с един главен рутер който дава на останалите два. За момента мрежата върви добре, макар и с висок пинг на wi fi. Ако по wi fi разделя и там устройствата по равно и нещата ще се получат още по добре.
                    Виж си каналите и ги подреди - вероятно 'се надвикват' рутерите ти.
                    Смени имената на мрежата и задай предпочитана мрежа - така ще контрролираш кое устройство с кой рутер да се върже.....

                    Изкупуване на автомобили на добри цени
                    /////

                    Коментар


                      #11
                      Каналите съм ги пуснал на "ауто" имената на мрежите са различни, и устройствата са разделени според това коя мрежа е най силна.

                      Коментар


                        #12
                        Най- доброто решение:
                        - намираш някой стар компютър, който не позваш. Да има 4ГБ памет и добавяш втора ЛАН карта
                        - качваш му ПФсенс
                        - правиш всички рутери dumbAP
                        Изкупуване на автомобили на добри цени
                        /////

                        Коментар


                          #13
                          Вече втори месец е добре, след като направих другите рутери да поемат част от разпределението на трафика. Явно всички по обикновени рутери се справят добре до някаква бройка. Станат ли маймуните едновременно много на клона и той се чупи.

                          Коментар

                          Working...
                          X