Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бракуване на автомобил

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бракуване на автомобил

    Здравейте, реших да попитам тук дали някой знае какви са стъпките за бракуване на автомобил.
    Имам едно Браво което в последно време само събира прах в гаража. На няколко пъти ме питат разни хора да го вземат с цел да си направят кефа и да го хвърлят някъде или да го продават на части после. В цялото нещо лошо няма, но въпросните хора не искат да се прехвърля автомобила. Затова питането ми е каква е процедурата да го спра сам от движение и дали мога да го бракувам. Следователно ако се бракува дали съм длъжен да върна автомобила някъде или мога да го "хвърля" в някой гьол да стане дом на риби и тем подобни.

    #2
    Като го бракуваш подписваш декларация , че ще го съхраняваш на 'твой имот' или ще го предадеш за скрап. Тоест, че няма да го зарежеш на улицата някъде.
    Изкупуване на автомобили на добри цени
    /////

    Коментар


      #3
      chaveto написа: Преглед на мнението
      Здравейте, реших да попитам тук дали някой знае какви са стъпките за бракуване на автомобил.
      Имам едно Браво което в последно време само събира прах в гаража. На няколко пъти ме питат разни хора да го вземат с цел да си направят кефа и да го хвърлят някъде или да го продават на части после. В цялото нещо лошо няма, но въпросните хора не искат да се прехвърля автомобила. Затова питането ми е каква е процедурата да го спра сам от движение и дали мога да го бракувам. Следователно ако се бракува дали съм длъжен да върна автомобила някъде или мога да го "хвърля" в някой гьол да стане дом на риби и тем подобни.
      А имаш ли полза спрямо просто да го дадеш на вторични?
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Дали ще го съхраняваш ти или отива на моргата също има значение.
        Варианти:
        1.Отиваш в някоя автоморга и се пазариш колко ще ти дадат. Идват и я пребират, там на талона ти пишат че е бракуван, вземаш си номерата и талона и отиваш в КАТ и данъчното да го отпишеш.
        2. Както писа по-горе колегата можеш да си го държиш в двора, но ти решаваш дали да го разкулачваш за части. В тоя случай колко време ще ти трябва да се отървеш от всичко годно и няма да забогатееш кой знае колко. Накрая остатъците пак ще отидат в моргата.
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          #5
          PM_u_bo написа: Преглед на мнението
          Като го бракуваш подписваш декларация , че ще го съхраняваш на 'твой имот' или ще го предадеш за скрап. Тоест, че няма да го зарежеш на улицата някъде.
          Значи като го бракувам, но го дам на някой и той го зареже някъде където го намерят, ще дойдат при мен и аз го отнасям.

          Идеята на това бракуване е да не отиде в някоя морга за части и после на пирони. Идеята е да нямам никакви задължения към това МПС, но МПС да си остане при мен и да го дам на разни луди глави да си чупят главите с него.

          Коментар


            #6
            chaveto написа: Преглед на мнението
            Идеята е да нямам никакви задължения към това МПС, но МПС да си остане при мен и да го дам на разни луди глави да си чупят главите с него.
            А отговорността за счупените глави на кого ще е? Щом го бракуваш автомобила няма право да се движи. Как си я представяш тази рабоата?

            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              А отговорността за счупените глави на кого ще е? Щом го бракуваш автомобила няма право да се движи. Как си я представяш тази рабоата?
              Как си я представям. Бракувам автомобила и автомобила си седи в нас. След време идва "Х" и ми дава 2.50лв за автомобила и аз му го давам. Не виждам повече каква отговорност трябва да нося за него и за това как ще си транспортира закупеното от мен. Винаги може да попълним договор за покупко-продажба и няколко свидетеля които да се разпишат.

              Коментар


                #8
                А защо направо не го обявиш за продажба?
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  #9
                  А защо направо не го обявиш за продажба?
                  Защото не ми се занимава с обяви и да ми звънни телефона. Ако ми е за парите, веднага има кой да ги даде, но идеята е съвсем друга.

                  Коментар


                    #10
                    Продаваш го или за части или за вторични и не го мислиш .
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      От около две години вече дори договорът за покупко-продажба на нерегистрирано МПС трябва да бъде нотариално заверен. Подписвайки договор на коляно, с "няколко свидетеля" няма правна стойност. Всеки сам си преценЯ!
                      1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                      Коментар


                        #12
                        Tempras написа: Преглед на мнението
                        От около две години вече дори договорът за покупко-продажба на нерегистрирано МПС трябва да бъде нотариално заверен. Подписвайки договор на коляно, с "няколко свидетеля" няма правна стойност. Всеки сам си преценЯ!
                        Искам да ми дадете контакт на нотариус който заверява-прави договори за покупко-продажба на нерегистрирани МПС.

                        Коментар


                          #13
                          chaveto написа: Преглед на мнението

                          Искам да ми дадете контакт на нотариус който заверява-прави договори за покупко-продажба на нерегистрирани МПС.
                          Не познaвам нотариус, който ще откаже да ти вземе пари.
                          Ще ти завери дори използваната от теб тоалетна хартия .... срещу подходяща сума
                          Последна редакция от PM_u_bo; 05.03.2023, 23:34.
                          Изкупуване на автомобили на добри цени
                          /////

                          Коментар


                            #14
                            PM_u_bo написа: Преглед на мнението

                            Не познaвам нотариус, който ще откаже да ти вземе пари.
                            Ще ти завери дори използваната от теб тоалетна хартия .... срещу подходяща сума
                            Няма такова нещо, няма как да завери договор за МПС което не е регистрирано. Питал съм доста пъти и няма такъв който да изповяда дадена сделка за това, че Иван продал нещо на Иван.

                            Коментар


                              #15
                              Не видях никъде колегата да споменава, че автомобила е дерегистриран, така че продажбата е възможна. От друга страна има вариант за покупко-продажба на бракуван автомобил, в договора се продава купе с номер .... и двигател с номер ...., тази игра сме я играли.
                              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                              Коментар

                              Working...
                              X