Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се похваля с икономия.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да се похваля с икономия.

    Пичове, да се похваля. Този weekend за пръв път карах колата на дълъг път с почти постоянно включен климатик и ето какво показват сметките:километри: 660пари: 90 лвнафта: 34.88среден разход 5.29 л/100кмНа магистралата (общо около 200км в двете посоки) съм карал 130-160 в зависимост от ситуацията. През останалия път 100-110 км/ч на 2000-2200 оборота.Смятам, че това е доста добър разход за 2.4 дизел. Отвратителната цена на горивата вече е основна тематика във форума и не я коментирам...
    She was only a whisky maker but he loved her still.

    #2
    Отдавна съм се нагласил за една печица като твоята, ама все ме мързи да си търся пък и сегашната няма какво да я правя. Реално даваш за 2.4 с 10-15 лева повече от колко пичовете с газчица... немам думи.

    Коментар


      #3
      Колко е по документи разхода на този автомобил? Според мен си е напълно нормален разход Мойта пък нещо се повреди - за момента съм изминал 440 км, с по-малко от 30 литра гориво, само и единствено в софия. Зимата си беше наред и си харчеше над 9 кила, ама сега - по-малко от 7 - какво да правя, помагайте?

      Коментар


        #4
        ogi28b написа:
        Колко е по документи разхода на този автомобил? Според мен си е напълно нормален разход Мойта пък нещо се повреди - за момента съм изминал 440 км, с по-малко от 30 литра гориво, само и единствено в софия. Зимата си беше наред и си харчеше над 9 кила, ама сега - по-малко от 7 - какво да правя, помагайте?
        Лошо си го загазил, колега Не знам, виж пробвай да сложиш мноооо широки гуми и по-кръстовищата се режи с когото свариш, но наблягай на голфове GTI. А, и да не забравя, много помага ако тръгваш само на трета предавка - бавно набира отначало, но след 30-40 км си влиза в реалиите. И карай само на трета, особено извън града, качвай до 5500 оборота и поддържай :D А иначе по паспорт я дават моята извънградско 5.4, но без климатик предполагам. Даже съм на практика сигурен. А аз доста я и жулих по магистралата.
        She was only a whisky maker but he loved her still.

        Коментар


          #5
          Наскоро си сметнах разхода за половин година, т.е. от Нова година досега. Тефтерът с точните сметки е в колата, но нещата са горе-долу такива:- Разход извънградско: 6.7 - 7.5 л./100 км. в зависимост от скоростта и атмосферните условия. Само на климатик не съм я засичал, може би следващата седмица ще го направя. - Разход градско: 11-12.6 л./100 км.Това е положението. Не е много икономично, но аз такава кола търсех, знаех какво ме чака.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            Вчера Солун-София, при средна скорост около 90 км/ч (трафика бе ужасен) постигнах това.Stilo-то ми е бензиново 1,6 16V.
            Прикачени файлове

            Коментар

            Working...
            X