Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Падна ни бойлера, нанесе материали щети. Какво да правим?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Падна ни бойлера, нанесе материали щети. Какво да правим?

    Вчера ни падна бойлера и е*а мамата на тъкмо приключилият ремонт на банята. Бойлера е на Матев, 80 литра, хоризонтален. Една от планките, на които е окачен бойлера се изкривява, отскубва се от болта и се сгромолясва на пода. По пътя надолу чупи огледалото на шкафчето над мивката, изкъртва лампата на горното шкафче, разбива шкафчето под мивката, чупи плочката зад тоалетната чиния (която е конзолна с вградено казанче) и изкривява долната релса на душ-кабината. Бойлерът вече става само за резервни части.Вече поръчахме ново долно шкафче и се обадихме на стъклар да възстанови огледалото. Чакам да ми се обадят за цената на долната релса на душкабината (като резервна част).Чудим се какво да правим. Все пак не сме виновни ние, че производителят е сложил планки, които не могат да носят тежестта на пълен бойлер.Ето няколко снимки на пораженията:
    Прикачени файлове

    #2
    Малиии...малиии..малиии.....ужас колега!Аз бих отнесъл въпроса до Комисия за защита на потребителите!
    Brava 1.6 16v ELX 2001г.
    Punto М2 1.2 SX 2000г.
    МРАЗЯ НАП!!!

    Коментар


      #3
      ...колега, като гледам къде е усукана планката - според мен не сте го поставили както трябва... или който там го е поставял не си е свършил добре работата! За съжаление нищо не можеш да направиш... освен да си отремонтираш повредите които са станали след падането. А ако някоя фирма е правила поставянето... то искай от тях да те обезщетят.
      Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

      Коментар


        #4
        Малии! То все едно е минал тайфун. Наистна както казва Neosi можеш да се отнесеш към тях, ама всеки ще си прехвърля отговорността ще падне едно ходене по мъките не ти е работа. И все пак пожелавам ти успех в борбата с тия некадърници, пиши за резултата.
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          #5
          И аз мисля, че монтажа не е бил качествен... По принцип освен болта аз слагам и шайба. Но като цяло щом не са се откъснали планките от тялото мисля, че не можеш да претендираш за щета към производителя на бойлера...
          Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
          --- в сърцето завинаги... ---
          Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

          Коментар


            #6
            Бойлера го монтирахме аз и тъста, който е строителен техник и ги разбира тези работи. А аз все пак съм технически грамотен човек...Смятам, че го поставихме правилно. Болтовете на стената не са мръднали!

            Коментар


              #7
              Sandeto написа:
              И аз мисля, че монтажа не е бил качествен... По принцип освен болта аз слагам и шайба. Но като цяло щом не са се откъснали планките от тялото мисля, че не можеш да претендираш за щета към производителя на бойлера...
              Да обаче,ако планкта е поддала под тежеста на водата ,то вината е във фирмата производител ,че не е сложила по-дебела планка.Принципно става много заплетен казус кой крив,кой прав.Ако фирмата монтажник е монтирала бойлера според предписанията,то Матев да си поеме вината.Факт е,че в крайна сметка и двете фирми вероятно ще откажат,но нищо не пречи да се опита да се измъкнат пари.Моят съвет е да говориш с двете фирми и да си искаш обезщетение.Аз затова препоръчвам на всеки един да ползва газов бойлерЛек е около 5кг,топлата вода не свършва,ако имаш газ и е супер)5 години съм с такъв и никакви проблеми не съм имал с него! :D
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #8
                Още 2 фотоса на разбитото шкафче, новото днес пристигна от Практикер.
                Прикачени файлове

                Коментар


                  #9
                  Ами на брат ми така му падна бойлера, всъщност беше някакво по-малко, но пак нанесе поразии. Пада в същия ден в който са го монтирали "майсторите"от Аристон. На следващия ден дойдоха с ново и го монтираха. Още се държи.
                  Ex Fiat 126P
                  Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                  Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                  Alfa Romeo 147 1.6 TS
                  Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                  Коментар


                    #10
                    dudulia написа:
                    Sandeto написа:
                    И аз мисля, че монтажа не е бил качествен... По принцип освен болта аз слагам и шайба. Но като цяло щом не са се откъснали планките от тялото мисля, че не можеш да претендираш за щета към производителя на бойлера...
                    Да обаче,ако планкта е поддала под тежеста на водата ,то вината е във фирмата производител ,че не е сложила по-дебела планка.Принципно става много заплетен казус кой крив,кой прав.Ако фирмата монтажник е монтирала бойлера според предписанията,то Матев да си поеме вината.Факт е,че в крайна сметка и двете фирми вероятно ще откажат,но нищо не пречи да се опита да се измъкнат пари.Моят съвет е да говориш с двете фирми и да си искаш обезщетение.Аз затова препоръчвам на всеки един да ползва газов бойлерЛек е около 5кг,топлата вода не свършва,ако имаш газ и е супер)5 години съм с такъв и никакви проблеми не съм имал с него! :D
                    да ама ако и тоалетната ти в банята може спокойно да махнеш врата въобще и без тва трябва да я отрежеш половината или дрогото е като отрежеш долната половина на вратата да вдигнеш тоалетната чиния нависоко, по стълбички че да се криеш зад половин вратата разбира се всичко е преувеличено
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      Neosi написа:
                      ....Аз бих отнесъл въпроса до Комисия за защита на потребителите......!
                      Абсолютно.....

                      Коментар


                        #12
                        Комисията за Защита на потребителите са едни лаладжии дето нищо няма да ти свършат. В най-добрия случай да издействат глоба за производителя. Според мен се посъветвай с адвокат, събери доказателствен материал, снимков, ако трябва извикай някой да състави протокол (представа нямам кой ) и след като си се подготвил добре, просто пусни един съдебен иск. Ако наистина е по вина на производителя, ще им е по евтино да те обезщетят и да ти дадат нов бойлер. Щото иначе и за бойлера ще минат с номера за неоправомощено лице дето го е монтирало и няма да признаят гаранцията. Но е ходене по мъките, с което за щастие не съм се сблъсквал
                        She was only a whisky maker but he loved her still.

                        Коментар


                          #13
                          Струва му се, че проблемът е в монтажа, а не в планките, които видимо са здрави!
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар


                            #14
                            Колега, нямаш ли застраховка? Консултирай се със застрахователния ти агент какво и дали могат да ти платят. На баща ми са му плащали за наводнение, пожар, счупено стъкло, замръзнали тръби. На един колега му замръзнаха тръбите на парното и като му се наводни апартаментът, му платиха близо 4000 лева, макар че ламинираният му паркет струваше 1100. Знам точната сума, щото аз му го прекарах с Мареата Така че зависи за какви събития си сключил застраховка.
                            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                            Коментар


                              #15
                              Аз като гледам снимките си мисля че нищо им няма на планките. Ако сте сложили 4болта с шайби, както е по инструкция, едва ли щеше да се случи това.Наистина, не знам как е бил монтиран бойлера, но при това състояние на планките (както се вижда от снимките), просто нямаше как да падне.Обадете се на Матев, мисля че ще се разберете нещо. Ако откажат съдействие, тогава се обадете на КЗП. Преди това обаче е добре да се запознаете със закона за защита на правата на потребителя, за да знаете какво точно да искате. (има го на сайта на КЗП).Мисля си обаче, че като сте монтирали сами бойлера може да викате ... неволята да ви оправи щетите, ако се окаже че проблема е в монтажа, а не в планките.Сайта на КЗП е http://www.kzp.bgНа Матев сайта е: http://www.matev.com/boileri.htmАз лично ползвам техен бойлер от доста години (около 6 години) и нямам никакви проблеми с него, за разлика от бойлера на село, на ЕлдомИнвест, който на всеки 2-3 загрявания му изключва защитата и трябва да се отваря за да се задейства ръчно...

                              Коментар

                              Working...
                              X