Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Протестът, който се заформя заради скъпия дизел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Протестът, който се заформя заради скъпия дизел

    Не знам колко от вас карат дизел колеги ама трябва май да се включим в протеста за "скъпият дизел" който се заформя Какво ще кажете??
    "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

    #2
    Крайно време е да спрем спекулацията...
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    Коментар


      #3
      време е да се направи нещо тъкова.аз съм ЗА.мисля че ще е хубаво една тъкава тема във всички форуми.
      BRAVA 1.9 JTD 105hp+ EX
      E46 320D

      Коментар


        #4
        и аз съм за...ако немога да присъствам ше съм мисловно с вас...но определено не ми харесва така да скапват удоволствието от това да шофираш дизелов автомобил...
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          #5
          и аз съм за ама що само за дизела,нещо като мечта ми е да се случи и тук това което се случи в Италия,Германия и ред други страни,99% съм сигорен че ще птрисъствам на такова мероприятие ако се случи(даи Боже).
          F.I.A.T-fix it again tomorrow xaxaxaxa

          Коментар


            #6
            Разбира се, че е крайно време да се сложи край на спекулата и безочливо ощетяване на целия народ. Дали сме способни да го направим - съмнявам се. Иначе и аз съм твърдо ЗА подобна инициатива!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Там съм, само кажете кога и къде!
              Fiat Punto 1.7TD
              Mazda 626 2.0
              Fiat Croma 2.4 Multijet

              Коментар


                #8
                То да е само шофирането! По-лошото е, че икономиката ни е на колела и всеки камион, трактор, комбайн или автобус е с дизел и много малко хора се замислят как това влияе на инфлацията, доходите и..............................Но от друга страна това е пазарната икономика за която всички мечтаем и от която всички разбираме. Докато има високо търсене ще има и предлагане на съответната цена.
                Lupo - The Monster
                Е83 3D

                Коментар


                  #9
                  Чак не знам откъде да почна и къде да свърша! Наскоро дори по вестниците даже имаше разбивка на цената на горивата и дизела при 2.40:производствена стойност 1.278акциз 0.60ддс 0.3756печалба 0.147Ето и малко анализ:1. Допреди 6-7-8 месеца, държавата прибираше в ддс и акцизи около 60% от цената. сега този процент е по-нисък само защото е нарастнала производствената цена2. Все пак, за всеки литър гориво пълним хазната с цяло левче. всеки може да си изчисли колко плаща.3. Вземете един калкулатор и се убедете сами, че ддс-то се начислява и ВЪРХУ акциза. с други думи - плащаме данък върху данъка. елегантно, нали 4. ако махнем левчето на държавата, колко струва реално горивото?всичко това са въпроси на цялостната фискална политика. а тя е много дразнещо проста - намаляваме преките трудно събираеми данъци /данък печалба, доходи на физически лица и т.н./ и увеличаваме косвените лесно събиреами данъци /ддс, мита, акцизи и т.н./. логиката е елементарна - който и без това плаща, ще плаща още повече. а понеже хората и фирмите и без това крият доходи, няма пък да се силим да ги търсим я! и нашего брата шофьора ще си плаща като поп.и най-тъпото е, че държавата си има алиби за всичко това - Европа Пък ние ако искаме, нека си протестираме
                  She was only a whisky maker but he loved her still.

                  Коментар


                    #10
                    И аз бих се включил в един такъв протест, но трява да се вдигна до софия, защото протест във Велико Търново никой няма да отрази, а протест в София няма да стане, защото гражданите в софия са доволони от своите заплати и доходи, и увеличението на бензина не е проблем за тях, може би единици ще са бройките, които биха го направили.
                    --Старата ръжда любов не хваща!--
                    156 sportwagon 1,9 jtd 115
                    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                    Коментар


                      #11
                      И аз съм ЗА!Аз нещо друго не можах да разбера, обаче - как се получава така разлика между бензина и дизела от вече 0.20 лв.?Направи ми и впечатление, че ОМВ продължавата да продават Алпин дизел по доста от бензиностанциите си и то на цени, които са коригирани от покачването на петрола , а не на цени от зимата. Явно са си забъркали едни големи количества Алпинче още през октомври и сега се мъчат да го пробутат с 30-40 % печалба. Къде е измислената Комисия за защита на потребителя, която се бие в гърдите, че бачка?! Но пък има и друго обяснение - може би Любка и Минчо Празников предвещават сняг и -25 градуса през май и юни. Ба си катаклизмите

                      Коментар


                        #12
                        van_dal написа:
                        И аз бих се включил в един такъв протест, но трява да се вдигна до софия, защото протест във Велико Търново никой няма да отрази, а протест в София няма да стане, защото гражданите в софия са доволони от своите заплати и доходи, и увеличението на бензина не е проблем за тях, може би единици ще са бройките, които биха го направили.
                        Не си прав. Аз например взимам между 1000-1500 (много зависи де), в момента жената не работии двама се издържаме от тези пари. От друга страна тук разстоянията са много по-големи отколкото в Търново,да не говорим за задръстванията, така че за мен този проблем е по-голям,отколкото за някой в по-малко населено място. Аз днес като тръгна да обиколя тук-там и съм навъртял 50км.Така че, има ли протест аз ще дойда.п.с. Малко извън темата, но да споделя още нещо по темата колко добре сме били софиянци.Какво е общото и разликата между 3-етажна къща в Драгалевци и в село близо до Гоце Делчев ?Общото се вижда, разликата е, че аз плащам 700лв данък, а този в селото 28лв.Като неговата къща е дори по-хубава.
                        Ex Fiat 126P
                        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                        Alfa Romeo 147 1.6 TS
                        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                        Коментар


                          #13
                          много е прав колегата trace. в софия заплатите са по-добри, да кажем, но и разходите са мнооого напред - като почнеш от автомивката та до последния данък. така че, не е правилно да се говори, че едва ли не софиянци са скучаещи милионери и си площат всичко с кеф.но нека не обръщаме темата на "софия и страната". аз например съм от русе и живея в софия. и цените на горивата не ме кефят
                          She was only a whisky maker but he loved her still.

                          Коментар


                            #14
                            gantcho написа:
                            Чак не знам откъде да почна и къде да свърша! Наскоро дори по вестниците даже имаше разбивка на цената на горивата и дизела при 2.40:производствена стойност 1.278акциз 0.60ддс 0.3756печалба 0.147Ето и малко анализ:1. Допреди 6-7-8 месеца, държавата прибираше в ддс и акцизи около 60% от цената. сега този процент е по-нисък само защото е нарастнала производствената цена2. Все пак, за всеки литър гориво пълним хазната с цяло левче. всеки може да си изчисли колко плаща.3. Вземете един калкулатор и се убедете сами, че ддс-то се начислява и ВЪРХУ акциза. с други думи - плащаме данък върху данъка. елегантно, нали 4. ако махнем левчето на държавата, колко струва реално горивото?всичко това са въпроси на цялостната фискална политика. а тя е много дразнещо проста - намаляваме преките трудно събираеми данъци /данък печалба, доходи на физически лица и т.н./ и увеличаваме косвените лесно събиреами данъци /ддс, мита, акцизи и т.н./. логиката е елементарна - който и без това плаща, ще плаща още повече. а понеже хората и фирмите и без това крият доходи, няма пък да се силим да ги търсим я! и нашего брата шофьора ще си плаща като поп.и най-тъпото е, че държавата си има алиби за всичко това - Европа Пък ние ако искаме, нека си протестираме
                            Това с ДДС върху други данъци не е само тук - има го и при сделките с недвижими имотитам в данъчната основа за начисляване на ДДС се включва и местния данък - т.е. плаща се ДДС и върху местния данък...И това си е закрепено в ЗДДС - всичко е законно...
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              #15
                              За - само къде и кога кажете....
                              Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                              Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                              Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                              Коментар

                              Working...
                              X