Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хобита - Риболов

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Здравейте, колеги.Завърнахме се от Делтата.Като цял слаб риболов, нямаше нищо общо с миналогодишния .Риболовът протече изцяло в канала Св.Георги.Като условия беше перфектно, на 2 метра от брега дълбочина по 6-7-10 метра, намерихме и места с по 22-23метра дълбочина.Много маломерни сомчета и платики.Писна ми от тези гадни платики ....Единият ден намерихме шараните, за 1ч и половина имахме 7 удара от които успяхме да извадим 3.Най-големият шаран е 4кг другите 2 са по 2кг.Останалите удари бяха просто безкомпромисни късания на влакно 0.6мм или увивания в дърветата между, които ловяхме.Извадихме едно сомче 4кг (най-голямото).На кльонка пак нищо особенно, до 2кг сомчета се обадиха, имаме и 1 изправена кука, просто не ни даде шанс .Някой ако нещо го интересува по-подробно да пита.Със фишфайндъра откривахме рибата без проблем.Рибата си вървеше под сонара но не кълвеше.Температурата на водата беше 27-27.8 градуса.Ще постна някоя друга снимка.
    Прикачени файлове
    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

    Коментар


      Да попитам и аз , така и така я има тази темичка , къде по южното черноморие може да се ходи сега и въобще по това време .А и да се похваля аз скоро как събрах целия кей на черноморец като хванах маслена риба , досега я бях виждала само във метро
      ОБИЧАЙТЕ СЕ БЕ ХОРА!!!!

      Коментар


        Велека

        деси_бургас написа:
        Да попитам и аз , така и така я има тази темичка , къде по южното черноморие може да се ходи сега и въобще по това време .А и да се похваля аз скоро как събрах целия кей на черноморец като хванах маслена риба , досега я бях виждала само във метро
        Препоръчавам ти р. Велека до Синеморец - уникално място(от моста нагоре по течението отдясно на реката има много хубави места). Там обаче рибата е много капризна и си има чалъм

        Коментар


          o тенкс, остава да кажеш каква риба и на какво дая ловим . А бе сподели и чалъмите де
          ОБИЧАЙТЕ СЕ БЕ ХОРА!!!!

          Коментар


            Велека

            деси_бургас написа:
            o тенкс, остава да кажеш каква риба и на какво дая ловим . А бе сподели и чалъмите де
            Задължително трябва да имаш сварено жито. На леко на тази стръв се лови морунаж по около една педя. Линията трябва да е с тънко влакно 0,14, повод 0,10 и кукичка №14. Плувката трябва де е малка и издължена, нераздвижена. Дълбочината е една педя над дъното. Ако е речено да дава можеш да напълниш една кофа Иначе има огромни кефали там (виждал съм ги) с едни жълти кореми, но никога не са ми кълвали Ако мяташ на червей то той трябва де "блатен" и не търси дъното, че там ще те побъркат малките досадни попчета (има ги в изобилие). На червей може да се надяваш да се закачи някой "заблуден" кефал. В реката има и див шаран, но удря веднъж на 100 години на кюспе и царевица. Айде стига толкова :D Успех и наслука...

            Коментар


              Колега като има кефали големи защо не ги пробваш с малки воблерчета или блеснички. Воблерите на Goldy и Ugly Duckling се представят успешно при кефала. Също така и червени блесни 2 или 1 номер.......
              Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

              Коментар


                noriaga написа:
                Колега като има кефали големи защо не ги пробваш с малки воблерчета или блеснички. Воблерите на Goldy и Ugly Duckling се представят успешно при кефала. Също така и червени блесни 2 или 1 номер.......
                :D :D :D Следващия път когато ходя ще ги пробвам и ще пиша......Пробвал съм с туистер но ефект нямаше

                Коментар


                  Мерси , следващия път сме там и задължително ще споделя с вас какво сме хванали :D
                  ОБИЧАЙТЕ СЕ БЕ ХОРА!!!!

                  Коментар


                    От моста на Велека нагоре преди 2 г местните ми казаха,че е забранено-резерват,та не знам сега как е.Иначе уклей,белица,морунаж,а кефала скача ли,скача,но не взима на нищо .И на Караач е същата работа.Успех и наслука!
                    Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                    Коментар


                      Забелязал съм, че кефалът по това време на годината кълве най много на жито... може би има нещо общо с жътвата, не знам. Преди 2-3 години по това време на Марица излизаха парчета по 35-40 санта на жито, през другото време много даваше на пиявица.Така че преди да вържеш блесната пробвай на варено жито... Захранката - пак жито или пък кус-кус.
                      M-Benz E 250 TD 150hp
                      M-Benz 200d 75 hp
                      Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                      Коментар


                        msotiroff написа:
                        Забелязал съм, че кефалът по това време на годината кълве най много на жито... може би има нещо общо с жътвата, не знам. Преди 2-3 години по това време на Марица излизаха парчета по 35-40 санта на жито, през другото време много даваше на пиявица.Така че преди да вържеш блесната пробвай на варено жито... Захранката - пак жито или пък кус-кус.
                        И това го има. Най-големия си кефал съм хващал на жито. Около кило и двеста.
                        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                        Коментар


                          здравейте колеги, този уикенд ходихме на яз,овчарица с един колега и изкарахме 2 амура и през ноща няколко канални сомчета по 1,5 -2кг,амура първия дето го изкра колегата е около 5кг,атози който хванах аз беше около 2кг, времето беше хубаво не много топло и без дъжд направо супер така да се каже ловихме само на дъно ето и малко снимки от изледа http://www.batkir4o.snimka.bg/album....=6651378&lp=30

                          Коментар


                            Браво.Хубав излет се е получил.Имам малко въпроси .Живарника така ли стоя през цялото време?Рибите не скачат ли? На мен два пъти са ми бягали риби и отгоре го захлупвам с кепчето.Също да кажеш дали си доволен от живарника като здравина и евентуално марката и модела.Благодаря.

                            Коментар


                              Ето една снимка от миналогодишната есенна касапница на костур! За около 3-4 часа следобяда 4-ма човека само на блесни......
                              Прикачени файлове
                              Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                              Коментар


                                Смазали сте ги направо
                                "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                                ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                                Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                                Коментар

                                Working...
                                X