Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хобита - Риболов

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    В неделя откриват сезона...
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    Коментар


      #77
      Още в събота вечер...
      "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

      ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
      Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

      Коментар


        #78
        Хей колеги за пръв път виждам тази тема. Аз съм изключително зарибен рибар, но ще откривам сезона юли месец че до тогава няма начин. Както казва един приятел " да си рибар не е хоби.... това е диагноза"
        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

        Коментар


          #79
          noriaga написа:
          " да си рибар не е хоби.... това е диагноза"
          При това много тежка... тая болест е хронична и абсолютно нелечима... Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
          M-Benz E 250 TD 150hp
          M-Benz 200d 75 hp
          Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

          Коментар


            #80
            Да забраната пада. Лошото е, че не мога да си намеря читаво място около Пловдив. Не ми се лови каракуда а тя е навсякъде. Тука на платените и не само, само каракуда излиза... Обичам да я ям рибата а тази определено не става за това.
            Fiat Punto 1.7TD

            Коментар


              #81
              Късмет на всички!Само да свърша работа хващам прътите и пътувам за стълпище...па ако е казал оня от горе, ще се обади и оня от долу
              AR156/1.8

              Коментар


                #82
                И аз утре откривам на ДУНАВ Наслука на всички, колеги и моля опишете репортажа, независимо дали е успешен КЪСМЕТ
                "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                Коментар


                  #83
                  Утре с наще ще ходим на Генерал Киселовово .......добра слава се водило за негоче и ни се наканихме да идиммно обичам да ловяот ся слагам батериите да се зареждат за цифровия и утре ще снимам можи да кача някой снимчица с някой сом дано да фаним нещо а не да ставаме в 6 напразно ...че се и уредух ще ходим с на бащата аудито 80 да не трушим фиатецаайде на колегите рибари много касметНАСЛУКА
                  Fiat Brava 1.6 16V 2001

                  Не на войната по пътищата !
                  http://media.causes.com/ribbon/478500

                  Коментар


                    #84
                    Нашето откриване беше мога да кажа УСПЕШНО Почнахме на Янтра при Бяла там ядохме голямооооо дърво.Отначало се почна с попчета и едно кефалче малко, което веднага отлетя с параболичен полет в реката да расте.Към 11 часа така ни заваля едвам успяхме да издрапаме до колата.Стояхме и чакахме около час и половина а да спре а да спре ама не спира...направо порой.Накрая излязохме, отидохме да приберем пръчките взехме по един душ под небето и по пътя към Русе се сушихме на парното.Като наближихме Русе видяхме, че не вали а и имахме още малай за хвърляне и речено сторено - Текето.Лично аз не вярвах, че ще си намерим място, но явно това, че и там е капнало малко дъжд ни помогна.Намерихме една пролука и заметнахме 5 дънни.Излизаха таранчици и едни шаранчета, колкото шепа (тези идиоти как може да зарибят с такива шаранчета и да пуснат да се лови ).Така беше почти до края.До нас едни мангали имаха доста амури в размера между 1-2кг.Естественно те бяха хванали някой с каяк да им направи петно и от брега хвърляха там.Нашият късмет заработи почти накрая.Беше затишие и не буташе от известно време, когато мощен и рязък удар направо събори едната пръчка.Засичане и приятна тежест отсреща, не вярвах, че ще влезе в употреба манчока (НАЙ-НАКРАЯ!).Изкарахме амура, не съм го теглил но е хубав.Удари на малай отдолу на 2куки царевичка от консерва и жито със степ ягода.Това е от мен.Ето и няколко снимки:
                    Прикачени файлове
                    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                    Коментар


                      #85
                      Айде и аз нещо да напиша макар че няма кой знае какво за писане.И аз ходих вчера на откриването.Поради липса на време бяхме решили да ходим на яз.Г Дъбник за няколко часа.Още на тръгване беше ясно че ще вали.Много тъмни облаци и гъмеше яко но все пак решихме да ходим.По пътя почна да вали.За да се ориентирате колко силно ще кажа че чистачките на фиата работеха на предпоследна скорост. Явно изпреварихме бурята по пътя защото като пристигнахме на язовира още не беше почнало да вали.Отидохме точно където аз исках ,разпънахме и захранихме.За половин час улова на двама ни беше 3 червеноперки и десетина костурчета.После почна да вали яко и не сме ловили че този карбонов телескоп все едно държиш гръмоотвод. По едно време спря да вали,вятъра почти спря даже се опита да се показва слънце.Времето стана почти идеално но нещата не потръгнаха.Час и половина упортвахме и пак същите дребни костурчета някоя червеноперка и не само при нас ами така беше при всички наоколо.Към девет часа вече бяхме събралии отидохме да се местим в горната част на язовира.Там същата трагедия.100 човека и темпото е една риба на половин час.Берибието и лошото време бяха отказали част от хората така че места имаше.Много се чудихме дали изобщо да разпъваме но накрая решихме да поседим на едно място до обяд.Явно преди нас беще хвърляно захранка защото без да захранваме кои знае какво се завъртя някаква риба.Така за около три часа улова на двама ни беше около три килограма.Четири платики,осем таранки и другото червеноперка.Лових с директен телескоп 7 метра с плувка 0.4гр. и кука №16.На мача със слайдер 3гр. и кука №12 имах две кълванета.Ако го бях преправил сигурно повече щеше да кълве но ме мързеше и лових само с телескопа.Баси капризната риба.Тук е момента да кажа че няколко платики се откачиха ,но по-добре да хванеш една от три отколкото въобще да нямаш кълване.Иначе по откриванията не ми върви.Тази година не направи изключение. За последните 7,8 години имам само един много як риболов.Другото са валати,метерологични кошмари и риболови като днешния. Сега чакаме да мине наплива от ентусиасти и почваме само на Дунава. Толкова от мен.Наслука на всички.

                      Коментар


                        #86
                        Това ме изкефи и реших да го споделя с Вас.http://www.shakespeare.com.au/UglySt...aspxМного слабо, коментирате?Само 2-ма ли сме открили на 1.06?
                        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                        Коментар


                          #87
                          Днес ходих пак за няколко часа на същото място като на откриването на поправителен.Този път метерологични оправдания нямаше.Лових от този остров на втората снимка.Почнах с телескопа но след два часа рибата се изтегли нявътре и трябваше да извадя мача за да стигам до рибите.Пак същата дребна таранка,червеноперка,платички и костурчета кълвяха на пинки,торен и бял.Към 11часа взе много да напича, а и ми бе писнало вече и взех да прибирам.Крайния резултат е в кофата.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                            #88
                            ето и от мене ...дребнички таранки нооооооо си направих кефа...фарляш вадиш нито за язовира платихме 10 лв. нищоголям кеф бешеняма да качвам ся на язовира снимки да не пълня темата...и шаранчета има но дребничкидругите до нас едри фанататам дето ходихме беше развъдник...има табелка "спортен риболов"бре бре
                            Прикачени файлове
                            Fiat Brava 1.6 16V 2001

                            Не на войната по пътищата !
                            http://media.causes.com/ribbon/478500

                            Коментар


                              #89
                              Колеги, препоръчайте ми някаква читава марка влакно... Като вържа тънко влакно го късам дори на най - малката закачка, сложа ли дебело - рибата не пипва... В събота ще правя сефтето и искам да съм подготвен, за да е успешен излета
                              M-Benz E 250 TD 150hp
                              M-Benz 200d 75 hp
                              Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                              Коментар


                                #90
                                msotiroff написа:
                                Колеги, препоръчайте ми някаква читава марка влакно... Като вържа тънко влакно го късам дори на най - малката закачка, сложа ли дебело - рибата не пипва... В събота ще правя сефтето и искам да съм подготвен, за да е успешен излета
                                Колмик.Освен че е Италианско е много качествено.Колмик е спонсора на националния отбор на Италия по риболов и нещата са им много хубави. Ето линк към чичо Веско.Неговата фирма е официален вносител са България.http://www.colmic-bg.com/ От този сайт може да си поръчваш нещата с куриер иначе фирмата е от Пловдив.

                                Коментар

                                Working...
                                X