Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задължително колани на задните седалки!!! Вярно ли е???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    За тези случки ще кажа същата за без колан. Една жена НЕ слага колан и се блъска в ремърке на камион. Значи гледали сте филми колата става кабрио. Добре че е била без колан за да се наведе и да остане невредима. Може много да се спори за тез колани ама съм напълно прав че тези колани се слагат за наша сигорност както и сигорност на спътниците ни. Всеки носи сам отговорност за здравето в колата си. Защо карате с 200 като ограничението е 90. Пак застрашаваш здравето си ама тука застрашаваш и здравето на някои друг в случай на нещо непредвидено. А с този колан ти решаваш дали ще се усъкатиш. Какви са тия закони дето ще ме задължават дали да се самоубия или не. А и друга случка един колега се вози във Форд Сиера сас 120 с колан. Блъскат се в дърво и както е с колана фарчи на 20 метра пред колата. Няма смисъл да кажа че е изкартил колана и счупил предния прозорец. Не знам хора ама аз съм с идеата който уважава живота си да си слага колан. На тези на които не им пука като мене да си карат както си знаят.

    [Skype - FIAT_FREAK

    Коментар


      #17
      Колеги ползвайте задните колани само ако има малко дете с столче,иначе ги приберете зад задната седалка,никой няма да ви ги търси.Ако ви питат казваш нямам и това еако не ги свалете много е просто.
      Lancia Delta 2.0 16v

      Коментар


        #18
        mariobg написа:
        ..... но за коланите си има текст в закона, сега не ми се рови.....
        ЗДвП:Чл. 102. (1) Водачите на автомобили, комплектувани с обезопасителни колани, са длъжни да ги използват.(2) Могат да не ползват обезопасителни колани:1. бременните жени;2. лица, чието физическо състояние не позволява употребата на колан;3. (отм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.)4. (доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) водачите на таксиметрови автомобили, когато са на работа и превозват пътници;5. инструкторите - при управление на автомобила с учебна цел.(3) Водачите на мотоциклети и на мотопеди при движение са длъжни да поставят на главата си защитна каска, отговаряща на съответните изисквания.Чл. 135. Пътниците са длъжни:1. да изпълняват указанията на водача и на персонала, обслужващ пътното превозно средство;2. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) да използват обезопасителните колани, с които са комплектовани автомобилите;3. да поставят на главата си защитна каска, когато пътуват с мотоциклет или с мотопед.Чл. 136. Могат да не ползват обезопасителни колани:1. бременните жени;2. лица, чието физическо състояние не позволява употребата на колан;3. (отм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.)Иначе4) (Нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) Наказва се с глоба 40 лв. водач, който:7. не изпълнява задължението за използване на предпазен колан или носене на каска;(3) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) С глоба 20 лв. се наказва пътник, който не изпълнява задължението за използване на предпазен колан или носене на каска..И ОТ НАРЕДБАТА ЗА КОНТРОЛНИТЕ ТОЧКИ:17. (изм. - ДВ, бр. 24 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 96 от 2004 г., в сила от 29.10.2004 г.) за неизпълняване задължението за използване на предпазен колан или носене на каска (чл. 183, ал. 4, т. 7 ЗДвП) - 10 к.т.;
        Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

        Коментар


          #19
          Иво, ти си направо подвижен правилник Не знам дали сте слушали, но се предвижда да се внесе в народното събрание за гласуване предложение от 01-ви Януари 2006г. глобата за непоставен колан от водача да стане 80 лв. при сегашни 40лв. глобата за говорене по мобилен телефон без устройство свободни ръце да стане 80лв.глобата за превишение на скоростта с 50км над ограничението да стане 140лв. при сегашни 70лв. Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Yellow_Flash_Colorz_PDT_38 Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 Yellow_Flash_Colorz_PDT_37
          FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
          ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

          Коментар


            #20
            brat_John написа:
            Не знам дали сте слушали, но се предвижда да се внесе в народното събрание за гласуване предложение от 01-ви Януари 2006г. глобата за непоставен колан от водача да стане 80 лв. при сегашни 40лв. глобата за говорене по мобилен телефон без устройство свободни ръце да стане 80лв.глобата за превишение на скоростта с 50км над ограничението да стане 140лв. при сегашни 70лв. Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Yellow_Flash_Colorz_PDT_38 Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 Yellow_Flash_Colorz_PDT_37
            Ами, одобрявам. Така или иначе никога не карам без колан. А за тези които са самоубийци - общо взето самоубийството не е престъпление, но е достатъчно основание неуспелите самоубийци да се осъдят на принудително психиатрично лечение. Тоест те се признават за неспособни да отговарят за себе си. Разбира се, на такива хора не е позволено да шофират.
            Fiat Ritmo 105TC
            1600cc 105к.с.

            Коментар

            Working...
            X