Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предимства и недостатъци: Bravo HGT 155 vs Punto HGT 131

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Предимства и недостатъци: Bravo HGT 155 vs Punto HGT 131

    Решил съм да си продам Бравото, но не мога да взема решение с какво да го заместя.Засега съм се ориентирал към тези 2 модела /искам нещо по-мощно от 113-те коня, които ме теглят до ден днешен/.Има ли някой изобщо с HGT след 98-ма? Отдавна следя обявите в нашия форум, но всичките ХГТ са със старите двигатели 147 к.с.. На какво се дължи тази разлика от 7 коня, кое е подобрено по двигателя, каква е поддръжката /консумативи/ при ХГТ? Какъв е списъкът с подобрения след фейслифта... заслужава ли си по-новото ХГТ?Засега в моите очи Бравото е крачка пред Пунтото. Ако имате възможността кой модел бихте си избрали и защо? Имам преки наблюдения само върху бравото, защото карам такова от 2 години. Мечтаех си да го заменя с ЖТД, но сега сякаш ХГТ ме влече повече.Моля, споделете вашите мнения и препоръки, но се обосновете
    for every action, there is a reaction
    for every cause, there is an effect
    for every beginning, there is an end
    because once fate is set in motion
    it cannot be stopped... or can it?

    #2
    Карам пунто и съм много доволен от колата. Ако си вземеш няма да сгрешиш, но недей си мисли че това са "бързи" коли.
    >>> PUNTO POWER - HGT<<<

    Коментар


      #3
      Мисля, че Пунтото е по-голяма осичка. От тази гледна точка е по-добрият вариант.Но пък Бравото е по комфортно според мен. Също така обаче е и по-капризно от към поддръжка.
      Bravo 1.6 16v

      Коментар


        #4
        "Пунто" е по-добрия избор, вервайте ми

        Коментар


          #5
          абе ако се перкаш извънградско мисля, че Бравото е по-добър избор, по-голямо е, ако Пунтото е спортно окачено, да абе не знам и двете колици са много добър избор, но бих избрал бравото, има много добри оферти в мобилето, поне имаше, а и 15ката на 155кс много радва, четирилъчката
          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
          e30 forever!

          Коментар


            #6
            Да ви кажа се чувствам много по добре в пунтото отколкото в бравото на Анатолий. Един колега като влезна в колата се учуди колко е широка. Вътре си е доста широчко и удобно (все пак с брат ми сме по 100+ кила )
            >>> PUNTO POWER - HGT<<<

            Коментар


              #7
              Alfa Romeo 145 2.0 16V Quadrifoglio 155 Hp или Bravo HGT 154HP п.п. м/у 147 и 154 има разлика и то по-голяма от колкото си мислите.
              "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
              (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

              Коментар


                #8
                И на мен пунтото ми е по-удобно ...Моето е супер стабилно, не мога да си го представя с широки джанти и спортно окачване

                Коментар


                  #9
                  Това Quadrifoglio да не идва от куатро и да означава 4х4? Тези алфи не са ли малко по-висок ценови клас?И все пак защо новото ХГТ да не казвам изобщно, но почти не се среща? И по какво може да се различи 147 от 154 коньовото - по електронния километраж, климатроника, фарове с лупи?А от снощи отново в главата ми се въртят и ЖТД... гледах в мобилето едни такива с кожа за 5300 и 5700, намиращи се в София... но нали тенденцията е към ренесанс на бензиновите двигатели... абе общо взето и аз не знам какво искам
                  for every action, there is a reaction
                  for every cause, there is an effect
                  for every beginning, there is an end
                  because once fate is set in motion
                  it cannot be stopped... or can it?

                  Коментар


                    #10
                    Това Quadrifoglio идва от една детелинка, четирилистна и зелена, която гъделичка алфата отзад и тя полудева. нема нищо общо с 4х4.
                    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                    Коментар

                    Working...
                    X