Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Внос на автомобил от Италия (на ход)?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Внос на автомобил от Италия (на ход)?

    Намерихме една запазена колица в Италия! И въпроса ми е как става вноса на автомобили от там, но не с автовоз, а на ход?!Има ли някакви тънкости при вноса, как стои положението с номерата и застраховките, полицията и т.н., или всичко си е както при вноса от Германия?Дано някои е запознат!Благодаря предварително на отзовалите се! :D
    Space Star 1.9 DID

    #2
    Колега повярвай ми няма нищо общо с вноса от Германия.Италианските транзитки са картонени , а и много малко техни застрахователи се навиват на идеята за застраховка на такъв номер (имам предвид за малко време - 1 седмица) , а тези които пък го правят искат трицифрена сума , като сложиш магистралните такси , разходи за гориво , цена на транзитката (а да не говорим че трябва да си потрошиш колата през Румъния , защото сърбите коли от Италия с такива номера не пускат и ти отправят един много приличен поздрав по семейна линия на изпроводяк). Иначе на мен с лек автомобил до Италия магистрални такси ми сядат ~ 60 евро (това е в едната посока , като се преминава през Сърбия,Харватска,Словения) но хубавото е че си почти през целия път по магистрала . По този маршрут разтоянието е ~ 1000км (от Калотина до Словенско-Италианската граница , която е просто чисто географска) и във време ми коства 10 часа (ако се старая да спазвам ограниченията и нямам разглобяване на колата по Сръбските граници).И задължително ще ти трябва медицинска застраховка , искат я навсякаде (правят я на Калотина преди полицая , на едно павилионче в близост до едно крайпътно кръчме и струва 14.38лв. , важи за 7дни и за още до 3 лица , освен титуляра).Не носи в никакъв случай бухалки , ножове по-дълги от 7см(острие), а като минеш в Сръбско си обмени малко парици в динари и в никакъв случай не привишавай ограниченията , щото са им солени глобите и ги плащаш на момента!По сръбската магистрала внимавай със изпреварваните автомобили , там масово се кара Застава и не винаги са технически изрядни.В Словения пък яко внимавай с ограниченията , там имат много нагли камерки , които те засичат след като ги подминеш и не ги лови радар-детектор.В Италия по магистралите освен камери с радари имат камери и датчици в асфалта , които те засичат при преминаването им и при повторното преминаване ти вземат времето от т.А до т.Б и на тази база ти изчисляват средната скорост и ако надхвърля 138км/ч - получаваш честитка , хубавото е че преди да подлежиш на какъвто и да е било контрол на скороста , първо биваш предупреждаван посредством знаци и тяхната магистрална информационна с-ма (електронни билбордове).Полиция имат навсякаде даже и по магистралите (има "Полиция Страдале" , "Полиция финанса" - или нещо такова , "Карабинери" и др. И запомни че там няма значение каква кола караш (разбираш какъв е другия едва когато слезе от нея) когато някой пред теб от дясна лента ти набие мигач и посика да мине в твоята(лява)лента , по-добре го пропусни , иначе са изключително толерантни шофьори (поне в северна Италия ) . За сега не се сещам за друго , но ако ти имаш някакви въпроси - ПИТАЙ , ще ти помогна с каквото мога! Поздрави!
    .... и когато обърна на Драконови мерки , ще стане бий за да те уважават и уважавай за да не бъдеш бит.....А ЗАЩО ПРОСТО НЕ БЪДЕМ ТОЛЕРАНТНИ , НИКОЙ НЕ Е БРОНИРАН !!!

    Коментар


      #3
      Момента с хартиените номера е много "паричен". Има друга възможност, ако си заинтересован пусни Л.С. Аз също исках да си докарам кола от Италия, но разправията е голяма. Потърси в автокъщите, 100% ще намериш такава кола на цената на която ще ти дойде от Италия.
      Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

      Коментар


        #4
        Зависи от кой край на Италия.Моята е взех от едно градче,близо до Венеция.От това градче я натоварих на платформа и я свалих във Венеция,баш до ферибота.Там извадих абсолютно нередовните хартиени номера от торбата,последва бърз монтаж и зачаках качването на голямата лодка.Линията Венеция-Игуменица е най-удобна (според мен) за прибиране.Пътуването само с ферибота е около 24 часа.Като слезнах на Игуменица се прекръстих,защото колата нямаше никаква застраховка,и газ към Родината.
        Octavia RS
        Evo 10-служебната играчка.

        Коментар


          #5
          Red Storm написа:
          Зависи от кой край на Италия.Моята е взех от едно градче,близо до Венеция.От това градче я натоварих на платформа и я свалих във Венеция,баш до ферибота.Там извадих абсолютно нередовните хартиени номера от торбата,последва бърз монтаж и зачаках качването на голямата лодка.Линията Венеция-Игуменица е най-удобна (според мен) за прибиране.Пътуването само с ферибота е около 24 часа.Като слезнах на Игуменица се прекръстих,защото колата нямаше никаква застраховка,и газ към Родината.
          Доста е рисковано така! Не искам да ме барне някой чичко полЮцаи и да има после.... ПП: Колата е в Милано!
          Space Star 1.9 DID

          Коментар


            #6
            само едно уточнение - това е вътрешно-общностна сделка, а не внос.
            "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
            (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

            Коментар

            Working...
            X