Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Важно!!! За пътните такси от 2005 г. - ВИНЕТКИТЕ!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Nikcho написа:
    Добре сега значи какво трябва да се плаща на държавата???Гражданска отговорност, винетки, ако излизам от София, други какви данъци трябва да плащам, за да съм изряден!?!?!200лв. ще ми свършат ли работа
    Ми зависи от колата ти.Може и да ти стигнат, на мен не ми стигат. Гражданска 100 лв, данък още толкова, винетка 54 = 250.Но забележи, че тези пари не ги даваш на държавата - Гражданската отговорност я плащаш на застрахователна компания, която е частна (и ДЗИ вече е частно). Парите от винетките би трябвало да отиват директно в службата за поддръжка на пътищата. Таксата за магистрала (нея я бях забравил) ще плащаш на фирмата концесионер. Единствено данъкът за притежаване на МПС отива в държавата. А, и в цената на бензина има определен процент (акциз), който би трябвало да отива за екология (как точно незнам, сигурно ще засаждат дръвчета покрай пътя, но засега май само секат).Страбекс, кое предложение по-точно - за Кромата (нямам познати в момента, които да търсят кола) или за Ситроена (важи ли още? - давам ти го бе).Ама айде на ЛС, че ще ни се скарат тука.flx: това pss било планинска спасителна служба, е, не съм такъв герой чак... :P

    Коментар


      #17
      в бензина има акциз и тои е около 100 % това видях в сайта на нефтохим производсвена цена около 500 лв зо тон и асцис също около 500 лв за тон после и ддс 20 %

      Коментар


        #18
        Винетка за половин година

        Знае ли някой колко би ми струвала винетката, ако я купя в началото на юли? Цената от 54 лв за календарна година ли е?

        Коментар


          #19
          сигурен съм че ако сега си купиш винетка за 1 година тя ще важи до 31.01.2006г, до тогава важат всички винетки , за догодина ще има нови такси закони и т.н., затова не може да ти е за календарна година, ти си реши как ще ти е по евтино в момента- годишна или няколко от по малките
          FIAT Stilo 1.4 16V
          FIAT Bravo 1.6 16V (преди)

          Коментар


            #20
            до Тони: Дано да не си прав/а, защото иначе само ще потвърдим правилото, че в тази държава алогичните неща са в огромно изобилие! Купувам си кола в началото на юли и плащам със задна дата за всички дупки по пътищата, през които не съм минала само защото не съм имала кола?!?!А ако искам да го избегна си плащам 6 месеца месечни винетки? не, не, шегуваш се...

            Коментар


              #21
              petzy написа:
              до Тони: Дано да не си прав/а, защото иначе само ще потвърдим правилото, че в тази държава алогичните неща са в огромно изобилие! Купувам си кола в началото на юли и плащам със задна дата за всички дупки по пътищата, през които не съм минала само защото не съм имала кола?!?!А ако искам да го избегна си плащам 6 месеца месечни винетки? не, не, шегуваш се...
              за съжеление въобще не се шегува колегата
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар

              Working...
              X