Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на кафемашина

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    DeLonghi са силни при прахосмуците например... От 10 години използвам вкъщи Saeco. С най-обикновено кафе Мока - ARO. Великолепна машина.

    Коментар


      #17
      по добре си купи някоя кафемашина автомат рециклирана около 250-300лв са ,кафето е по добро,мелачката го мели непосредствено преди правене,лесно се обслужва,наливаш вода ,кафе на зърна ,включваш я в токаи готово,после само от време на време махаш отработеното кафе.за дълъг период от време всяко кафе е еднакво с предходното.вече не бих си взел кафемашина с ръкохватка
      типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
      хюндай акцент 1.5 CNG
      киа каренс +метан

      Коментар


        #18
        Моята е "Saeco TALEA RING"Кафето е невероятно, има 2 пръста пяна.
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #19
          dan4o написа:
          по добре си купи някоя кафемашина автомат рециклирана около 250-300лв са ,кафето е по добро,мелачката го мели непосредствено преди правене,лесно се обслужва,наливаш вода ,кафе на зърна ,включваш я в токаи готово,после само от време на време махаш отработеното кафе.за дълъг период от време всяко кафе е еднакво с предходното.вече не бих си взел кафемашина с ръкохватка
          Аз пък не бих си взел автомат по 2 причини:1.Как ще си направя толкова силно кафето,колкото искам и толкова дълго,колкото искам?2.Все си мисля,че автомата не може да си почисти така добре кафето,както аз мога да си измия ръкохватката и след известно време настъпват проблеми.
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар


            #20
            За всичко което искаш (сила и дължина) си има програматор (поне моята).А удоволствието от прясно смляно кафе с 2 пръста каймак е неповторимо.
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
            http://forum.fiat-bg.org

            Коментар


              #21
              PASSARELLA написа:
              DeLonghi са силни при прахосмуците например... .
              Де да беше така 700лв съм дал за PentaVap парочистачка, и за 6 месеца употреба, пластмасата и се разпадна, протече, строши се, а бе изгоряха ми парите направо Първо се набутах 80лв за нов накрайник, стария се строши, щото е от калпава пластмаса, после 180лв за нов резервоар, който също се строши, накрая се строши и кофата, искат ми 50лв., е няма да ги дам - подарих я на тъщата, тя и се радва и не я притесняват ’дребните" според нея проблеми. А иначе чисти като Rainbow, спор няма, ама се троши...троши...
              Fiat Marea 1.8i 16V
              Fiat Tipo 1.4i 8V
              Fiat Punto 1.6i 8V
              www.italauto-bg.net/forum/

              Коментар


                #22
                Извинявам се малко за офтопика, аз също имам Делонги като тва на линка ама няма крем дюза и жената сега като се е затръшкала къв каймак правела на колежката и същата ма с крем дюза. Имам спомен че едно време като гледах за машина в един магазин продавача ми показа една шаиба под цедката с съвсем малка дупчица в средата и ми вика - Е тва е крем дюза ако искаш за тая шаиба да дадеш още 20 лева даваи! От тогава досега на която и машина да погледна ръкохватката под цедката наистина има една шаиба ама на нея има и няква пластмаса нещо като клапанче демек не е оная проста шаиба която видях тогава и мислех сега сам да си направя ако някои има такова Делонги а и да не е Делонги с такава проста шаиба моля да ми я снима да я видя как изглежда за да си врътна една (крем дюза)
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                Коментар


                  #23
                  Re: Избор на кафемашина

                  vsd написа:
                  Здравейте,Искам да си направим с жената един коледен подарък с една хубава кафемашина и искам да чуя мнението ви за различните марки, които се продават. Кафемашината искам да е нещо подобноhttp://www.technomarket.bg/product_d...000401само че се чудя кой от всичките модели да избера. Подобни кафеварки има сигурно 30 модела, а всички имат почти едни и същи характеристики, но разликите в цените са доста големи. Молбата ми е някой който разбира повече от кафемашини, или някой който вече се е чудил каква да си вземе, да си каже мнението.Благодаря предварително :D
                  Сакън да не си я купил!!!Тоя боклук го ползваме вече 6 години на 100 кафета едно става хубаво!Може просто аз да не съм случил ама по-добре не рискувай
                  A3 1.9TDI 131к.с помпа-дюза 2002г 6 скорости 5 ВРАТИ вече 160+к.с
                  Punto Sporting 1.9JTD 2003
                  ex. Fiat Marea TD100 1998

                  Коментар


                    #24
                    Slavi_Lancia написа:
                    Извинявам се малко за офтопика, аз също имам Делонги като тва на линка ама няма крем дюза и жената сега като се е затръшкала къв каймак правела на колежката и същата ма с крем дюза. Имам спомен че едно време като гледах за машина в един магазин продавача ми показа една шаиба под цедката с съвсем малка дупчица в средата и ми вика - Е тва е крем дюза ако искаш за тая шаиба да дадеш още 20 лева даваи! От тогава досега на която и машина да погледна ръкохватката под цедката наистина има една шаиба ама на нея има и няква пластмаса нещо като клапанче демек не е оная проста шаиба която видях тогава и мислех сега сам да си направя ако някои има такова Делонги а и да не е Делонги с такава проста шаиба моля да ми я снима да я видя как изглежда за да си врътна една (крем дюза)
                    При мен е точно такова клапанче на една много малка дупчица (диаметър около 0,5мм),което клапанче се отваря при налягане = Х.
                    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                    Коментар


                      #25
                      Re: Избор на кафемашина

                      georgid написа:
                      vsd написа:
                      Здравейте,Искам да си направим с жената един коледен подарък с една хубава кафемашина и искам да чуя мнението ви за различните марки, които се продават. Кафемашината искам да е нещо подобноhttp://www.technomarket.bg/product_d...000401само че се чудя кой от всичките модели да избера. Подобни кафеварки има сигурно 30 модела, а всички имат почти едни и същи характеристики, но разликите в цените са доста големи. Молбата ми е някой който разбира повече от кафемашини, или някой който вече се е чудил каква да си вземе, да си каже мнението.Благодаря предварително :D
                      Сакън да не си я купил!!!Тоя боклук го ползваме вече 6 години на 100 кафета едно става хубаво!Може просто аз да не съм случил ама по-добре не рискувай
                      Не може да бъде.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #26
                        ами ела да те черпя едно
                        A3 1.9TDI 131к.с помпа-дюза 2002г 6 скорости 5 ВРАТИ вече 160+к.с
                        Punto Sporting 1.9JTD 2003
                        ex. Fiat Marea TD100 1998

                        Коментар


                          #27
                          dudulia написа:
                          Slavi_Lancia написа:
                          Извинявам се малко за офтопика, аз също имам Делонги като тва на линка ама няма крем дюза и жената сега като се е затръшкала къв каймак правела на колежката и същата ма с крем дюза. Имам спомен че едно време като гледах за машина в един магазин продавача ми показа една шаиба под цедката с съвсем малка дупчица в средата и ми вика - Е тва е крем дюза ако искаш за тая шаиба да дадеш още 20 лева даваи! От тогава досега на която и машина да погледна ръкохватката под цедката наистина има една шаиба ама на нея има и няква пластмаса нещо като клапанче демек не е оная проста шаиба която видях тогава и мислех сега сам да си направя ако някои има такова Делонги а и да не е Делонги с такава проста шаиба моля да ми я снима да я видя как изглежда за да си врътна една (крем дюза)
                          При мен е точно такова клапанче на една много малка дупчица (диаметър около 0,5мм),което клапанче се отваря при налягане = Х.
                          налягането = 15 бара!

                          Коментар


                            #28
                            Извинявам се малко за офтопика, аз също имам Делонги като тва на линка ама няма крем дюза и жената сега като се е затръшкала къв каймак правела на колежката и същата ма с крем дюза.
                            и твойта не е леснааааа... тва с колежката и комшийката най-го мразя....
                            Fiat Punto 1.1-Синята птица
                            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                            Коментар


                              #29
                              линка с делонги съм го дал случайно. Честно казано не ми се иска да взимам делонги. И аз не мога да ви кажа защо, ама ... нещо не ми се иска да е делонги. Гледах една кафемашина на Brasilia, но цената от 600лв. нещо не ми хареса Имаше и някаква друга за под 300лв, но на едно място пишат че е кафемелачка а на друго че е кафемашина Ще разгледам Saeco да видя как са цените. Някой може ли да обясни защо на всички кафемашини данните са почти еднакви, а кафето което правят е различно. Искренно мерси на всички за мненията и помощта Относно делонги, на много близки приятели едната се развали и си взеха друга делонги - и двете не правеха лошо кафе, но някак си не ме грабнаха
                              FIAT Bravo JTD GT '99

                              Коментар


                                #30
                                Re: Избор на кафемашина

                                vsd написа:
                                Здравейте,Искам да си направим с жената един коледен подарък с една хубава кафемашина и искам да чуя мнението ви за различните марки, които се продават. Кафемашината искам да е нещо подобноhttp://www.technomarket.bg/product_d...000401само че се чудя кой от всичките модели да избера. Подобни кафеварки има сигурно 30 модела, а всички имат почти едни и същи характеристики, но разликите в цените са доста големи. Молбата ми е някой който разбира повече от кафемашини, или някой който вече се е чудил каква да си вземе, да си каже мнението.Благодаря предварително :D
                                НЕ Я МИСЛИ НАПРАВО Я ВЗЕМАИ МНОГО Е ЗДРАВА ПОЛЗВАМ Я 12г. НЯМА ПРОБЛЕМ

                                Коментар

                                Working...
                                X