Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изгодя ми клаксона, не мога да си намеря :|

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изгодя ми клаксона, не мога да си намеря :|

    В петък клаксона ми спря да работи, проверих бушона, релето, накрая сложих една крушка на мястото на самия клаксон и като го натиснах - тя светна ... Та, от къде мога да си намеря ? Забравих да го снимам, но е от тея тип "охлюв" :D Искам звука да е ако не същия - то поне подобен ... Но бих се задоволил с всичко (ако не е много тънко, че много смешно ми звучат тънките )

    #2
    Защо пък трябва да е същия.... Аз на местото не единия изгорял клаксон съм сложил стара огромна тромба от Варшава "Победа"! (едвам съм я събрал при двигателя) Ефекта е поразителен!!!! Пешеходците гледат като обезумели след мен. Дядо ми вика - бе тая да не е корабна... хем е полу-глух... хахахахахаха
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      kiro_of_the_day написа:
      Защо пък трябва да е същия.... Аз на местото не единия изгорял клаксон съм сложил стара огромна тромба от Варшава "Победа"! (едвам съм я събрал при двигателя) Ефекта е поразителен!!!! Пешеходците гледат като обезумели след мен. Дядо ми вика - бе тая да не е корабна... хем е полу-глух... хахахахахаха
      не държа да е същия, просто искам клаксон, който да не звучи смешно, а сериозно ... пробваха в една автоморга да ми сложат от лада, идиотите свързаха 2та кабела за 1 клема (с две обувки на нея) и ми изгориха и бушона ... сега и бушон нямам, че така и не си купих резервни ... сега ще ми се наложи ...

      Коментар


        #4
        kiler_4o написа:
        kiro_of_the_day написа:
        Защо пък трябва да е същия.... Аз на местото не единия изгорял клаксон съм сложил стара огромна тромба от Варшава "Победа"! (едвам съм я събрал при двигателя) Ефекта е поразителен!!!! Пешеходците гледат като обезумели след мен. Дядо ми вика - бе тая да не е корабна... хем е полу-глух... хахахахахаха
        не държа да е същия, просто искам клаксон, който да не звучи смешно, а сериозно ... пробваха в една автоморга да ми сложат от лада, идиотите свързаха 2та кабела за 1 клема (с две обувки на нея) и ми изгориха и бушона ... сега и бушон нямам, че така и не си купих резервни ... сега ще ми се наложи ...
        Практикер - там гледах вчера някакви. В отдела с автоаксесоарите. Доколкото знам наскоро откриха магазин в Бс - ето ти чудесен повод да го посетиш :P
        Punto SX 1.1 55

        Коментар


          #5
          Бушони има във всяко омв,шел,лукойл....
          ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

          Коментар


            #6
            Grisha написа:
            Бушони има във всяко омв,шел,лукойл....
            да, за бушони знам, ама не знам от къде да взема клаксон ... току-що говорих с майка ми, която заедно с баща ми до преди 10-15 минути са били там - в автоаксесоари са видяли само "Сирена на 12V", но все пак ще отида и аз ... за бушони - ще си взема цял комплект, че всичко се случва... днес оставих 2 кабела в колата, че много пъти ми е трябвал, а не съм имал ... замислям се (така или иначе вкъщи почти не го ползвам) - да си сваля мултиметъра в колата ... поне да имам измервателен уред, че има много работи и много хора, на които може да помогне в дадена ситуация

            Коментар


              #7
              Добре де - морги няма ли. Сложи си едни от Типо. Стават да освиркаш гоуфаджията, едновременно с това и да закачиш мацето с късата пола на тротоара.

              Коментар


                #8
                Сложи си от Москвич-и те са, като "охлюв", както казващ и звучат много добре/аз си сложих на Пунтото такива, защото по-добре звучат от оригиналните/. Трябва, обаче да са комплект, както са били на колата.
                PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
                Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

                Коментар


                  #9
                  По моргите са по 3 до 5 лева и във всяка има "бол". Бравата имаше кабели за два клаксона, Пунтото - не знам. Ако е така слагай два и няма да имаш грижи.
                  M-Benz E 250 TD 150hp
                  M-Benz 200d 75 hp
                  Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                  Коментар


                    #10
                    клаксон

                    та нямаш ли 2 такива при ПУНТО и БРАВО/А са 2 отстрани под фаровете почти в бронята стават и всякакви други на 12 В
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      kiler_4o написа:
                      kiro_of_the_day написа:
                      Защо пък трябва да е същия.... Аз на местото не единия изгорял клаксон съм сложил стара огромна тромба от Варшава "Победа"! (едвам съм я събрал при двигателя) Ефекта е поразителен!!!! Пешеходците гледат като обезумели след мен. Дядо ми вика - бе тая да не е корабна... хем е полу-глух... хахахахахаха
                      не държа да е същия, просто искам клаксон, който да не звучи смешно, а сериозно ... пробваха в една автоморга да ми сложат от лада, идиотите свързаха 2та кабела за 1 клема (с две обувки на нея) и ми изгориха и бушона ... сега и бушон нямам, че така и не си купих резервни ... сега ще ми се наложи ...
                      Тия дето са пробвали са били абсолютни некадърници, ако клаксоните са били редовни няма начин да не свирнат, трябва само да се съобразиш с това каво им се подава дали + или - от бутона на волана и ако трябва да се сложи реле, а колкото до намирането на самите клаксони учудвам се че неможеш да намериш в такъв голям град.
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        #12
                        Оправих се .... Премахнах (смола ли е - нещо със структура като колофон) - и размърдах един болт (за регулировка ли е или нещо друго - не знам ...) - сега си работи ... взех си 2 комплекта бушони (които хлопат) изкривих един, за да стои и сега временно ще съм с тях докато се наканя да си купя други, защото са много широки цоклите явно ... Важното е, че сега клаксона ми работи Благодаря на всички ...п.п. - Клаксона е 1 и се намира като застанете срещу колата - вляво от радиатора ... кабелите са само 2 - колкото за 1 клаксон ... маса НЕ взима от корпуса, а от единия кабел :O

                        Коментар

                        Working...
                        X