Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо си криете номера на колата ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Защо си криете номера на колата ?

    Направило ми е впечатление, че много хора когато пускатснимки на колата си, си изтриват номера. И винаги съм се чудил защо ?Споделете...пример:
    Прикачени файлове
    Ex Fiat 126P
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

    #2
    И аз съм се чудил защо, но отговор няма.
    Обичам си работата.

    Коментар


      #3
      И аз не мога да разбера. Нали всеки го вижда по улиците и без друго...

      Коментар


        #4
        Аз също го криех, но един де се замислих и реших че е абсолютно безсмислено
        Bravo HGT 2001

        Коментар


          #5
          По двете букви след номера можеш да прецениш приблизително кога е регистрирана колата в БГ и съответно колко е търкаляна тука. А собственика може да не иска това да се знае, поне при първото разглеждане на снимките Може и друго да има, знам ли...
          Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
          Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
          Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

          Коментар


            #6
            Аз като съм си продал колите или съм пускал снимки, не съм си крил номера. Според мен някои хора го крият от съображения за сигурност. Примерно човека си е купил кола, пуска информация и снимки в някой форум, описва каква музика има и т.н. Следователно възможно е някои автоджамбаж да си хареса тази кола и така..
            Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

            Коментар


              #7
              аз си го крия ,ако сгазя някой от форума да не ме познаят
              фиатче Браво 2.0

              Коментар


                #8
                tomazo написа:
                аз си го крия ,ако сгазя някой от форума да не ме познаят
                Тия дни си много весел нещо...да не обра някой богат американец на покер
                N.Y. State of Mind

                Коментар


                  #9
                  Интернет си е странно място. Вярно е, че много хора виждат номера на колата по улиците, но там този номер е анонимен, заобиколен от много други номера. Постването на снимки в интернет дава връзката между номера на колата и човека, който я притежава. При това дава достъп до тази връзка на потенциално милиони хора. Някои от тях е възможно да не са доброжелателно настроени. Това е всъщност вид личната информация, заедно с адреса, ЕГН-то и т.н. - защитава се от закона, защото разгласяването и крие потенциални опасности за човека.Всъщност, като се разровя по форума, има хора за които мога да съставя малко досие - със снимки, адреси, семейство, телефони, коли, месторабота, образование, навици, психологическа характеристика и т.н.Параноя му е майката.
                  Fiat Ritmo 105TC
                  1600cc 105к.с.

                  Коментар


                    #10
                    sachma написа:
                    tomazo написа:
                    аз си го крия ,ако сгазя някой от форума да не ме познаят
                    Тия дни си много весел нещо...да не обра някой богат американец на покер
                    кво да правиш все хубави неща се случват покрай празниците :D p.s.ти още ли се занимаваш с еврофутбол
                    фиатче Браво 2.0

                    Коментар


                      #11
                      Re: Защо си криете номера на колата ?

                      Коментар


                        #12
                        tomazo написа:
                        sachma написа:
                        tomazo написа:
                        аз си го крия ,ако сгазя някой от форума да не ме познаят
                        Тия дни си много весел нещо...да не обра някой богат американец на покер
                        кво да правиш все хубави неща се случват покрай празниците :D p.s.ти още ли се занимаваш с еврофутбол
                        Е не аз от доста време залагам онлайн, ама нещо не ми връзва много напоследък
                        N.Y. State of Mind

                        Коментар


                          #13
                          Добре е да се крие, защото съвсем скоро гледах по Господари на ефира как на един човек му пишат акт като той не е в България. По същият начин човек може да стане случайна жертва, знаейки номера, цвета, марка, модел. Пък иначе колите лесно се познават, такаче от криене в тази насока няма смисъл.
                          Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


                          Когато целта е всичко и пътят е без значение!

                          Коментар


                            #14
                            Re: Защо си криете номера на колата ?

                            deadairplane написа:
                            trace написа:
                            Направило ми е впечатление, че много хора когато пускатснимки на колата си, си изтриват номера. И винаги съм се чудил защо ?Споделете...
                            Тая снимка дали не е късно да влезе в календара? Ама да я беше измил малко ? Върха е....
                            Благодаря Късно видях, че ще има календар и не успях да дам снимки иначе щях да направяи по-хубави, а там щях да се постарая да е измита колата
                            Ex Fiat 126P
                            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                            Alfa Romeo 147 1.6 TS
                            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                            Коментар


                              #15
                              И пак не можахте да ме убедите за това с криенето на номера.Щото на общи снимки от срещи (например Италфеста) никой не ти крие номера, и който е заинтересуван, пак може да го види.Пък и по моят номер ако тръгнат с нечисти намерения, ще бъдат много неприятно изненадани... от дознател в криминална полиция (стария собственик, на когото все още в КАТ се води колата ). Да заповядат (не че някой ще тръгне да следи и краде 17 годишна Темпра де...)

                              Коментар

                              Working...
                              X