Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения относно Алфа 147

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнения относно Алфа 147

    Здравейте, темата не е точно за този форум. Пиша тук защото в Алфа форума ми е ясно, че ще я прехвалят тази кола, а мен ме интересуват предимно лошите неща. Та от няколко дена ми се върти идеята да сменям Браво-то с Алфа 147 JTD. Возих се в една и после неисках да се кача в моята кола - много ми хареса. Искам да си купя 2(3)-рата и абсолютно задължително JTD. Като гледах обявите видях че този мотор е 116к.с. - има ли друг по-як 140к.с или е само при фейслифта, така и така ще съм в големия данък. Предполагам мотора е същия като на Браво само дето пише Алфа на него. Следователно и частите по-мотора би трябвало да са едни и също. Знам че само защото пише алфа ще е по-скъпо всичко. Следващия въпрос ми е относно окачването - пак ли е като на Браво? Общо взето си мисля че 147 е по-ново и по-луксозно Браво - в грешка ли съм? Много ще съм благодарен ако някой сподели лични впечатления от такава кола ако е карал/притежавал.
    Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

    #2
    ами нормално че не искаш Браво-то140 к.с. е MultiJet мотор макар че този от 116 коня много бързо става 148 к.с.окачването на е като на Браво - примерно отпред има по два носача, цените са нормални147 е по-луксозно Стило според мен, далеч е от твоето Браво
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      На мен много ми харесва 147, веднага бих си взел, ако имахпари.Ето и една статийка, но за 147 GTA.http://trace.data.bg/AutoBild/2002%2...TA%20-%203.jpg
      Ex Fiat 126P
      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
      Alfa Romeo 147 1.6 TS
      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

      Коментар


        #4
        Колегата SEV е прав...много бързо с чип става по-мощна...Не се колебай а взимай една 147-ца JTD, макар че аз съм фен на бензините, но както ти си решиш. Аз имам и Брава и Алфа...удоволствието от шофирането е голямо. Кусури си има, все пак не си купуваш чисто нова кола.....термостати, вариатори, голям разход (макар че ти искаш дизел) и други, частите не са мн евтини, но пък риска си заслужава. Все пак предполагам знаеш, защо се купува Алфа... Така, че не мисли а си вземи...П.С. Колегата KGB от форума на Алфа би ти обяснил много за тази кола...
        Fiat Brava 1.4 12V '98
        Alfa Romeo 1.6 t.s. '00

        Коментар


          #5
          Благодаря навихте ме окончателно. Май на пролет ще си направя екскурзия до Италия.
          Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

          Коментар


            #6
            nanio написа:
            Благодаря навихте ме окончателно. Май на пролет ще си направя екскурзия до Италия.
            Що до Италия вземи си я оттук....все едно е
            Fiat Brava 1.4 12V '98
            Alfa Romeo 1.6 t.s. '00

            Коментар


              #7
              Само цената е по-различна Имам възможност да си взема кола от автокъща в Италия с голяма отсъпка. След като си покрия разходите пак ми идва с 3500-4000лв по-малко отколкото обявите тук.
              Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

              Коментар


                #8
                nanio написа:
                Само цената е по-различна Имам възможност да си взема кола от автокъща в Италия с голяма отсъпка. След като си покрия разходите пак ми идва с 3500-4000лв по-малко отколкото обявите тук.
                Е ако е с голяма отстъпка може..иначе като събереш всички разходи пак се получава същото
                Fiat Brava 1.4 12V '98
                Alfa Romeo 1.6 t.s. '00

                Коментар


                  #9
                  Както 116 8клапана има и 140 16 клапанов ,мисля и 150 има ,возил съм се в 140 16 клапана ,това наистина не е дизел ,като го вкараш в малко по високо обороти почва да ръмжи и да те залепя на седалката ,дупки по пътищатата за тази кола няма ,просто окачването е перфектно,мен все пак най-ме грабна динамиката ,разликата с брава JTD е огромна ,според мен това е твоята кола,зарекъл съм се някой ден и аз да се кача на 147 .Успех в избора.
                  Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
                  Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
                  I am in love with my cars

                  Коментар


                    #10
                    А този мотор 140к.с само след фейслифта ли е? Защото аз искам да е преди фейслифта просто задължително - новите фарове не ми харесват.
                    Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                    Коментар


                      #11
                      140к.с. има и преди фейс-лифта 150к.с. е само след фейс-лифта

                      Коментар


                        #12
                        Идеално, остава само всичко друго да върви по план.
                        Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                        Коментар

                        Working...
                        X