Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за цифрова рамка KODAK SV710?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнение за цифрова рамка KODAK SV710?

    Здравейте колеги. Изпаднаха ми 2 броя от туй чудо, чисто нови на цена от 160 лева. Продава ги мой приятел, как ги внесъл, откъде..не съм се интересувал, знам само, че не са крадени. Дайте някакво мнение, стават ли за кола? Струват ли си въобще..Блазни ме това,че иначе в нета са по 260-270 лв...Струва ли си според вас да ги взема или не?
    Bravo 1.6 16V

    #2
    Точно това е момента някой да обясни на популярен език що е то цифрова рамка ?
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #3
      Електронните рамки започват да се превръщат от лукс в стандарт, но досега бяха запазена марка предимно за производителите на монитори и PC аксесоари. Kodak са световен лидер в производството на фототехника и аксесоари, но почти не присъстват на пазара за hi-tech. Затова не е изненадващо, че последният им продукт - дигитална рамка за снимки - е много "по-самостоятелна" от всички подобни модели. Изключително стилна и в изискано черно, рамката функционира като малък 7-инчов монитор. С тази разлика, че можете директно да я свържете към фотоапарата си или да сложите SD и Micro SD карта. Чрез лесните за навигация вътрешни менюта можете да изберете снимка, която да стои в рамката или да изберете цял сет като определите през какъв интервал ще се сменят показваните изображения. За пълно удоволствие можете да комбинирате фотогалерията си с подходяща музика, която излиза директно от скритите в рамката тонколони. Да, можете да я ползвате и като mp3 плейър, но с идеята, че основното й предназначени е да е рамка за снимки, а не стереоуредба. В рамката са интегрирани и най-употребяваните кодеци за видеофайлове. По този начин можете да покажете на близките си не само снимките, но и заснетите клипчета от последния концерт или почивка, на която сте били. Това, което прави рамката изключителна, е самият дисплей. С големината си от 17.8 cм. във формат 16:9 (широкоекранен) той използва технологията Kodak Color Science, която усилва и променя цветовете, правейки дори и най-малките детайли ясно видими. Допълнително е оптимизирана с Kodak Light Management Film за автоматично избистряне на картината при прожектиране на клипове. Можете да я сложите както на бюрото си, така и да я закачите на стена, като само с едно натискане на бутон можете да препозицонирате картината от хоризонтална във вертикална. Технически характеристики: Kodak Easyshare SV-710- Екран: 7" (18 cm) TFT - Резоюция 480 x 234 в 16:9 - Поддържа: Compact Flash, SD, MMC, xD Memory Stick - Вътрешна памет: 128 MB - USB 2.0 - Поддържа формати: JPEG, MPEG 1 и 4, MOV и AVI, MP3 - Функции: Delete, rotate, zoom, print - Plug and Play
      Bravo 1.6 16V

      Коментар


        #4
        Мога да дам мнение. Имам фотоапарат Kodak. Снима фотоси в .jpg и видеоклипове в .mov. Та приготвям си флаш-паметта със снимки и клипчета и тичам в Плесио да разгледам такава фото-рамка, защото жена ми наистина ги харесва. и какво се получава. Рамката на Kodak не резпознава mov-клиповете, които по дифолт трябва да разчита. Подобна бе ситуацията с mp3 файловете. В интерес на истината само на рамката на Kodak не личи ниската резолюция на екрана и предава снимката без пикселизация. Макар че резолюцията е по стандарт безумно ниска - 480х234 пиксела. И в Плесио струваше ~240 лева. Затова си взехме DVD плейър с кард-рийдър и сме доволни. Ако сега търсех рамка определено бих закупил една, защото снимките се показват наистина качественно и нямат нищо общо с мазаниците на noname рамките от по 150-200 лева.http://www.kodak.com/eknec/PageQueri...&pq-path=10531

        Коментар


          #5
          Аз твърдо харесвам цифровите фото рамки и смятам скоро да си купя.
          BRAVA 1,4 12V
          Nissan Navara

          Коментар


            #6
            Според мен е пари хвърлени на вятъра - нито снимките ще гивидиш нормално (поне като сравнявам да речем 19" монитор с тези 7")Нито филм си заслужава да гледаш на това - освен ако си супер непретенциозеноткъм качество на картина и звук.Единствено нещо клипчета да си гледаш в колата в задръстванията.Ама всеки сам си решава какво го кефи.Все пак ако ти харесва, не е ли по-добре нещо такова:http://www.pazaruvaj.com/dvd-plejyri...0471303.htmlС 40лв е по скъпо но ми се вижда по използваемо.п.с. да поясня, че не съм имал допир с тези неща, така че мнението ми е субективно.може пък да си заслужава, знам ли.
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар

            Working...
            X