Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно телефон и GPS навигация

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно телефон и GPS навигация

    Здравейте, преди седмица си продадох телефона и сега се оглеждам за нов. Харесах един модел на Sony Ericsson P1i ( http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=1360 ). Поиграх си малко с него и ми хареса заради огромния дисплей. Като проверих в интернет се оказа, че телефона има опция и за GPS навигация. Та някои може ли да обясни как става този номер. Ясно че ми трябва и нещо като GPS приемник. Интересува ме как се намират карти и какви такси се плащат. Някой колега от форума беше писал че ползва подобни екстри но непомня кой беше.
    Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

    #2
    не нещо като, а направо си ти трябва истински ГПС приемник - на телефона се слагат само навигационния софтуер и картите, а телефона се връзва с блутут с приемника.п.п. с каква ОС е телефона?
    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

    Коментар


      #3
      Телефона е със Symbian v.9.Има няколко програмки за ГПС навигация, но като начало наистина ще ти трябва ГПС приемник - този телефон няма вграден такъв. Приемниците са на цена около 100 лева, (оня ден видях в Технополис за 99 лв), така че като ще даваш 800 лв за телефон, предвиди още 100 за ГПС приемник.Програмите, които можеш да ползваш са 2 вида - платени и пиратски Пиратските са същите като платените, само че са без пари, но пък все нещо им куца... я трудно се инсталират, я после все забиват... потърси Tom Tom например...За Нокия има една безплатна, Smart2Go, аз ползвам нея. Не съм сигурен обаче дали ще е съвместима със SE, въпреки че Симбианът уж е еднакъв.За SE гледам препоръчват някаква тяхна програма: Wayfinder Navigator(TM), предполагам е платена.Пограмата по принцип се плаща веднъж, след това няма допълнителни такси за ползване...

      Коментар


        #4
        Така ясно а как става монтажа на този GPS приемник? Трябва ли ми друга антена на колата? Какви такси се заплащат за ползването на GPS или се заплаща някакъв трафик. За картите ми е ясно, че се плаща, но предполагам се плаща и още нещо?
        Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

        Коментар


          #5
          Веднъж закупен GPS приемник, софтуер (може кракнат) и карти (може и кракнати) употребата става натам БЕЗПЛАТНА. Няма такси, няма трафици, няма дявол.Само пари за бензин или обувки (ако си пеша)

          Коментар


            #6
            И вместо да си вкарваш автогол с телефон + отделен GPS приемник - спокойно можеш да си купиш NOKIA с GPS - вече има поне 2 модела. А също така се предлагат няколко версии на ASUS, няколко версии на O2, на HDA и разни други - TREO. Аз лично не бих си купил GSM Сори_Ериксон и отделно GPS модул... Всъщност никога не бих си взел пак СориЕриксон....Ето ти едно бързо и по-добро предложение, а ти си намери такова, което да ти хареса, но само да не е СориЕриксон: http://www.mobilebulgaria.com/mobile...=1456&sub=spec
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #7
              1000+ леваЗабрави за GPS!Една Нокия със симбиан (<300 лева) и Bluettoth GPS приемник за 60-80 лева и ставаш пътешественик...http://vali.bg/?group=&article=6412&...e_content.php#

              Коментар


                #8
                Аз ако колега не възразява бих искал да попитам и същевременно да му дам идея Вижте аз какво съм си харесал http://www.orderbg.com/index.php?mai...3355Някой дали е ползвал такъв?! Заслужава ли си парите?На мен ми харесва много и се чудя дали да не го взема Днес го гледах, ама ми се стори малък или аз съм се облъчил от тея големите заводските
                BMW E90 320D
                ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                Коментар


                  #9
                  Основен плюс на тези устросйства е добавянето на външна памет и набор от подробни карти. Тези на страните от Източна Европа са с 9-40% покритие на пътната мрежа, а при този модел ги дават "подробни". Което леееекинко ме смущава. Направи проба - преди покупката му задай във офлайн режим да ти намери адрес в Ловеч или Троян примерно... и после с още няколко по.малки града и сам ще видиш доколко ще ти е полезно в страната ни. Да не кажа че някои дори не знаят че съществува Китен?!?!

                  Коментар


                    #10
                    За N95 засега няма софтуер различен от фирмения (който за навигация е платена и тегли картите през GPRS/UMTS). Не правете грешката да си взимате това.Има много добър форум по тези въпроси на БГ език. http://forum.pocketbulgaria.com/Ако трябва да е телефон + навигационни функции - най добре Pocket PC

                    Коментар


                      #11
                      Ех.. нетрябваше да си продавам моя Sony Ericsson к800 сега съжалявам.. Продадох го заради К850i, но като видях, че има други интересни телефони на тази цена се обаръквам. Мисля да поизчакам да мине лудницата покрай Коледа и тогава да избирам. Относно навигацията е почти 1000%, че няма да я ползвам. Заинтересувах се,че я има като функция и исках да разбера дали е възможно да се ползва. Много ви благодаря за съветите!
                      Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                      Коментар

                      Working...
                      X