Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Измамиха ме с 2 стотинки на литър!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Измамиха ме с 2 стотинки на литър!

    абе гледам вчера и днеска на всички бензиностанции лукойл пише дизелово гориво - 2.05. и си викам екстра, ше взема да заредя, тамън и с картата за отстъпка, ще ми се върже точно по 2 лв. Добре ама отивам тука на лукойла на шипченски проход при цска-то, сипвам си близо 50 литра, до ръба както винаги, отивам да плащам и хоп... на касовата бележка пише единична цена 2.07.... поглеждам пак на онова огромно нещо на което пишат цените - 2.05. по-надолу, в дружба 1 на лукойла - 2.05. този на летището - 2.05... на касовата бележка - 2.07!!!! и така ме врътнаха с 1 лев. ама с картата малко компенсирах - 2.45 надолу, така че от цялата работа съм 1.50 напред

    #2
    И аз ще сменям метан станцията, че последния път ми заредиха 9.3кг, а общо двете бутилки са ми 9кг и досега повече от 8.6кг не бях зареждал.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      а на самата колонка колко пишеше? аз едно че гледам големите табла с цените и втори път гледам колко пише на колонката. Ако всичко е точно - зареждам
      Audi 1.8S златен талон

      Коментар


        #4
        spark написа:
        И аз ще сменям метан станцията, че последния път ми заредиха 9.3кг, а общо двете бутилки са ми 9кг и досега повече от 8.6кг не бях зареждал.
        Възможно е когато е студено! Колко коли зареждаха още ?
        ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
        // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

        Коментар


          #5
          lllubo написа:
          а на самата колонка колко пишеше? аз едно че гледам големите табла с цените и втори път гледам колко пише на колонката. Ако всичко е точно - зареждам
          Много си прав колега!!! Ама кой да гледа? Моя си е грешката, но отчасти и бензиностанцията постъпва некоректно!

          Коментар


            #6
            Executer написа:
            spark написа:
            И аз ще сменям метан станцията, че последния път ми заредиха 9.3кг, а общо двете бутилки са ми 9кг и досега повече от 8.6кг не бях зареждал.
            Възможно е когато е студено! Колко коли зареждаха още ?
            Е в Бургас си е още есен, има няма 15 градуса. Досега 10-15 пъти съм зареждал на същата колонка по 8.5-8.6кг и то когато колата вече няма грам метан и като настъпваш педала забива носа . А последните 2 пъти - 9.0 и 9.3кг... ще тествам и други, поне са 3 в Бургас.
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              Re: Измамиха ме с 2 стотинки на литър!

              ogi28b написа:
              абе гледам вчера и днеска на всички бензиностанции лукойл пише дизелово гориво - 2.05. и си викам екстра, ше взема да заредя, тамън и с картата за отстъпка, ще ми се върже точно по 2 лв. Добре ама отивам тука на лукойла на шипченски проход при цска-то, сипвам си близо 50 литра, до ръба както винаги, отивам да плащам и хоп... на касовата бележка пише единична цена 2.07.... поглеждам пак на онова огромно нещо на което пишат цените - 2.05. по-надолу, в дружба 1 на лукойла - 2.05. този на летището - 2.05... на касовата бележка - 2.07!!!! и така ме врътнаха с 1 лев. ама с картата малко компенсирах - 2.45 надолу, така че от цялата работа съм 1.50 напред
              Колега, надявам се това не го говориш на сериозно?!?Увътрил си се с 2 стотинки на литър?Не се имам за баровец ама като прочета нещо такова и направо не мога да повярвам че някой го говори на сериозно...
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                разбира се, че не съм за левчето, а въпроса е принципен! Представи си че купуваш нещо в метро, а са забравили да махнат големите табелки, и си купуваш кутия вафли на обявената цена от 4.99 лв примерно. Отиваш, плащаш на касата всички покупки, вкъщи си разглеждаш фактурата и на нея пише "вафли - 6.04" (примерно), после кво като на малкия етикет действително е пишело 6.04?. Ей го е същото това левче. значи да не ползвам и картата за отстъпка от 5 ст. на литър? Те така и тока, водата, телефона и парното го вдигат с по 1-2 стотинки на човек, но потребителите са милиони. В този смисъл го казвам. Кво като вдигнат хляба с няколко стотинки, сиренето с още малко, и още няколко неща с по малко...то малко от малко и току-виж съм спестил за счупения ми трети стоп, или за сгънатия ми калник, за дръжки на вратите, та дори и за нови пера на чистачките.На пазара е същото - мятат те с 300 грама, ама за тебе са нищо, но на баба Вуна това са и няколко стотинки за хляб

                Коментар


                  #9
                  Аз си уважавам парите до последната стотинка, защото не съм ги намерил на улицата, а съм ги изкарал аз, дори и с 1 стотинка/литър да ме лъжат, и аз бих казал същото като колегата и то напълно сериозно.

                  Коментар


                    #10

                    Коментар


                      #11
                      Явно хора има всякакви.Моите пари също не ги изкарва друг но за мен не са важни.Не само че не ги уважавам - безралични с ми и дори ги мразя.Като начало изобщо не ме интересува колко е горивото в момента.И да разбера, няма да успея да намаля цената му.Да не говорим за сравнение на цената от табелата с цената на бележката.Както казах в началото, всеки си има някакво виждане за живота.Проблема с двете стотинки на литър обаче направо ме потресе и няма как да съм съпричастен, сори за което!
                      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                      Коментар


                        #12
                        Колега ogi28b причината за тази "разлика", е че предишната вечер някой колега бензинджия го е мързяло да се качи на стълбата и да смени цените на таблото. В Лукойл смяната на цените на колонките, съответно на компютрите, фискалният принтер и т.н. става автоматично - прави се централно в 24:00, нито управителя, касиера, бензинджията могат да влияят на това. Тяхната работа е да сменят само цените на таблото, което за съжаление не е електронно, а с едни капачета и с тях изписваш цифрите.
                        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                        Коментар


                          #13
                          вече трети ден виждам 2.05 на големите табла на ВСИЧКИ лукойлове. !!! това колеги не е мързел, а целенасочено!

                          Коментар

                          Working...
                          X