Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

за нарушение на чл.21, ал.1 ор ЗДвП

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    за нарушение на чл.21, ал.1 ор ЗДвП

    какво може да е наказанието за нарушението на този чл. с 48 км?
    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

    #2
    Re: за нарушение на чл.21, ал.1 ор ЗДвП

    charlie написа:
    какво може да е наказанието за нарушението на този чл. с 48 км?
    Чл. 182. (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.)(1) Водач, който превиши разрешената максимална скорост в населено място, се наказва, както следва:т.5. за превишаване от 41 до 50 км/ч - с глоба 200 лв. и два месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство;(2) Водач, който превиши разрешената скорост извън населено място, се наказва, както следва:т.5. за превишаване от 41 до 50 км/ч - с глоба 150 лв. и два месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство;

    Коментар


      #3
      аз съм с 32км. отгоре и по закон 1 месец без книжка и 150лв.
      FIAT - TIPO 2.0i.е

      Коментар


        #4
        Re: за нарушение на чл.21, ал.1 ор ЗДвП

        Kuku написа:
        charlie написа:
        какво може да е наказанието за нарушението на този чл. с 48 км?
        Чл. 182. (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.)(1) Водач, който превиши разрешената максимална скорост в населено място, се наказва, както следва:т.5. за превишаване от 41 до 50 км/ч - с глоба 200 лв. и два месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство;(2) Водач, който превиши разрешената скорост извън населено място, се наказва, както следва:т.5. за превишаване от 41 до 50 км/ч - с глоба 150 лв. и два месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство;
        в акта пише че нарушението е по чл.21 ал.1 и си мислех, че наказанието е някакво друго...., иначе това го знам. ако наказанието е по чл.182, май трябва да искажа съболезнования на приятелчето ми, дето са го изловили...
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          #5
          Нарушението е по чл.21, а наказанието е по чл.182 - едното следва от другото

          Коментар


            #6
            лошо... това беше един от последните ми познати с книжка....вече трябва да разчитам само на жена ми и на късмета си Yellow_Flash_Colorz_PDT_33
            "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
            (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

            Коментар


              #7
              защо на късмета си?всички мои познати, които си спазват правилата за движение и не се правят на герои имат пълен актив от точки най-много малки нарушенияно не и такива с превишаване на скоростта с 48...
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                sev написа:
                защо на късмета си?всички мои познати, които си спазват правилата за движение и не се правят на герои имат пълен актив от точки най-много малки нарушенияно не и такива с превишаване на скоростта с 48...
                аре по темата братле!ако въпроса за късмета наистина те вълнува може да направиме нова тема или нещо на лични там, че ми е писнало от псевдо моралисти, които знаят кое е малко и кое голямо нарушение....
                "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                Коментар


                  #9
                  Айде да се похваля и аз! На мен не ми взеха точки Може би защото ми е първо нарушение!
                  >>> PUNTO POWER - HGT<<<

                  Коментар


                    #10
                    zarcov написа:
                    Айде да се похваля и аз! На мен не ми взеха точки Може би защото ми е първо нарушение!
                    На теб книжката трябва да ти вземат, не точки
                    BMW E90 320D
                    ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                    ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                    ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                    Коментар


                      #11
                      zarcov написа:
                      Айде да се похваля и аз! На мен не ми взеха точки Може би защото ми е първо нарушение!
                      Абе пробвай да те хванат с 30+ да видим дали няма да ти вземат точки

                      Коментар


                        #12
                        zarcov написа:
                        Айде да се похваля и аз! На мен не ми взеха точки Може би защото ми е първо нарушение!
                        не се радвай ,зарибяват те
                        фиатче Браво 2.0

                        Коментар


                          #13
                          blagun написа:
                          zarcov написа:
                          Айде да се похваля и аз! На мен не ми взеха точки Може би защото ми е първо нарушение!
                          На теб книжката трябва да ти вземат, не точки
                          ХАХАХА може и да си прав не съм сигурен. А иначе ме хванаха с над 30 км/ч. Само че беше извън населено място!
                          >>> PUNTO POWER - HGT<<<

                          Коментар


                            #14
                            Е в извън населено ясто се взимат книжки за над 40 км/ч

                            Коментар

                            Working...
                            X