Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трябва ли да се сменят номерата....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Трябва ли да се сменят номерата....

    Колеги, проблем ли е ако се вземе кола от друг град, и прехвърлянето стане само при нотариус?Задължително ли е да се сменяват номерата и да се минава през КАТ въобще?
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    #2
    Да, мисля ще ти се наложи смяна на номера.
    Marea Weekend HLX Jtd 110

    oO(_)____////____(_)Oo

    Коментар


      #3
      Re: Трябва ли да се сменят номерата....

      GTipo написа:
      Колеги, проблем ли е ако се вземе кола от друг град, и прехвърлянето стане само при нотариус?Задължително ли е да се сменяват номерата и да се минава през КАТ въобще?
      Можеш да запазиш номера единственно ако я регистрираш в същия град!

      Коментар


        #4
        не само че трябва, а и има и срокгледай да не се бавиш :D
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Срока е 14 дни.Даже и да си от същият град се издава нов талон с данните на новия собственик.

          Коментар


            #6
            дрън дрънкогато решиш тогава прехвърляш,аз мотора го прехвърлих на мое име,когато го продавах !!!

            Коментар


              #7
              Аз предната кола я прехвърлих след 4 години в КАТ (бях я прехвърлил навреме в данъчното и пред нотариус). Написаха ми акт, който после съда отмени, щото на административните нарушения (а това е такова) давността е 1 година.Темпрата също все още не е прехвърлена в КАТ. Мисля да процедирам по същия начин

              Коментар


                #8
                Не знам защо заблуждавате колегата.Едно време можеше и актовете да не си плащаш ,но сега 30 дни или заповядай с книжката.Нещата от едно време са се променили.Тази година още при нотариуса ми бе казано че срока е 14 дни.След това ходих до КАТ но имаше огромна опашка и питах на информацията може ли да дойда когато си искам.Беше ми оговорено: Ако изпуснеш 14 дневният срок ще следва глоба.Това ми беше казано лично,а всеки да прави каквото си иска.

                Коментар


                  #9
                  тази година си продадох мотора,после колата и нямах никакви глоби,така че не знам кой кого заблуждава

                  Коментар


                    #10
                    ...

                    Коментар


                      #11
                      Чл. 180. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с глоба от 20 до 150 лв. водач, който:... (2) Наказанието по ал. 1 се налага и на: 1. праводателя, който при отчуждаване на регистрирано пътно превозно средство не съобщи в определения срок на службата, издала регистрационния номер на отчужденото превозно средство, данните на приобретателя; същото наказание се налага и на приобретателя на регистрирано пътно превозно средство, който в определения срок не съобщи по местоживеене на службата за регистрация за придобитата собственост;

                      Коментар

                      Working...
                      X