Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Действия след ПТП

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Действия след ПТП

    Колеги помагайте! Преди половин час направо ме качиха на един 20см бордюр и ми е**** майката на бронята. КАТ дойдоха след 30 мин. записаха му номера и щетите и отидоха уж да го търсят. Казаха че ще ми се обадят за протокола. Та въпроса ми е аз сега какво правя - имам пълно каско. Трябва ли да чакам протокола, за да ходя за каското, и кой ще ми прати щетите - каското или неговата гражданска. И каква процедурата прри ремонта. Явно ще се ходи на тенекеджия и бояджия, но от застр. фирма ли ще ми кажат къде или?

    #2
    Зависи от застрахователя. Аз примерно съм към Булстрад и там процедират така: ако колата е до 10 годишна я оставяш в сервиз с който те работят и с пари не се занимаваш, ако е над 10 годишна - ти си избираш сервиз и им носиш фактура.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      Колега ,дай малко повече инфо относно произшествието.
      Да попиташ може да бъде моментен срам, но да не попиташ и да останеш невеж, е доживотен срам.
      Brava 1.4 12V SX

      Коментар


        #4
        Каското ми е в Бълг. имоти, гражданската в ДЗИ, а колата е 99год.А ми кво повече.. Тръгвам от светофара, отбивам за завой в пресечката в дясно и в огледалото виждам черен мерцедес да кара плътно зад мен. Докато си мисля тоз няма ли да завие в др. посока и полетях към волана, а колата се качи наоколо 20см бордюр. До като се обърна мерцедеса вече го нямаше. Неговите стъкла бяха по земята - от фара. При мене бронята от бяла стана черна, леко огъване на багаждника и ми се откачи пласмасата от веждата над гумата. Извиках кат и тръгнаха да го търсят.

        Коментар


          #5
          Mindzu написа:
          Каското ми е в Бълг. имоти, гражданската в ДЗИ, а колата е 99год.А ми кво повече.. Тръгвам от светофара, отбивам за завой в пресечката в дясно и в огледалото виждам черен мерцедес да кара плътно зад мен. Докато си мисля тоз няма ли да завие в др. посока и полетях към волана, а колата се качи наоколо 20см бордюр. До като се обърна мерцедеса вече го нямаше. Неговите стъкла бяха по земята - от фара. При мене бронята от бяла стана черна, леко огъване на багаждника и ми се откачи пласмасата от веждата над гумата. Извиках кат и тръгнаха да го търсят.
          А марка и модел
          И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

          Коментар


            #6
            Колега аз скоро имах ПТП. Какото ми е в Булстрад и първо ми съставиха протокол от кат и после с протокола при Булстрад.Гледай внимателно всички щети да опишете щото на при мен тея се правеха на дяволи и само викат не не това не е от сега.Впоследствие все пак описахме всичко и айде в Булстрад с протокола Колата си я правих сам, тоест карах я където аз намеря сервиз.Ремонта ми се върза около 400 лв а те ми преведоха към 450 Моя съвет е първо да съставиш протокол( даже аз си мсиля че и булстрад те задължават) и после да завеждаш щетата.Пари ще взимаш от каското.Успех !
            VTS 16V

            Коментар


              #7
              MartoModev написа:
              Mindzu написа:
              Каското ми е в Бълг. имоти, гражданската в ДЗИ, а колата е 99год.А ми кво повече.. Тръгвам от светофара, отбивам за завой в пресечката в дясно и в огледалото виждам черен мерцедес да кара плътно зад мен. Докато си мисля тоз няма ли да завие в др. посока и полетях към волана, а колата се качи наоколо 20см бордюр. До като се обърна мерцедеса вече го нямаше. Неговите стъкла бяха по земята - от фара. При мене бронята от бяла стана черна, леко огъване на багаждника и ми се откачи пласмасата от веждата над гумата. Извиках кат и тръгнаха да го търсят.
              А марка и модел
              Опел корса Б

              Коментар


                #8
                При всички случаи си вземи протокола от КАТ за ПТП то.Много по лесно ще получиш обезщетението тъй като и твоя застровател ще има от кого да го вземе.А и така ще си сигурна че на другия не му се е разминало ...

                Коментар


                  #9
                  Отивай КАТ и си пусни заявление за издаване на протокол за ПТП в ,което описваш случилото се и данните които имаш за другия автомобил.След това отиваш при застрахователя си и носиш екземпляр от заявлението зада ти направят оглед на автомобила.В седем дневен срок от Кат трябва да ти издадат протокол за ПТП дори и да не открият виновника и с него пак при засрахователя.Важното е ,че ти си добре. Дано да намерят гадината, успех.
                  Да попиташ може да бъде моментен срам, но да не попиташ и да останеш невеж, е доживотен срам.
                  Brava 1.4 12V SX

                  Коментар


                    #10
                    Тоя е избягал така ли да го разбирам.Напуска местопроизшествието.Номера му не можах да разбера запомни ли го или нямаше време за това.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Аман от галфони, важното е ти да си добре, и онзи да се блъсне в някое дърво, ама сам п.п.Миндзу е колежка :DСкоро ще дойдем да те видим и да разтъпчем новата колица до Търново
                      СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                      бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                      сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                      ИТАЛФЕСТ 2007

                      Коментар


                        #12
                        За избягал от местопроизшествие- трябва да се взема книжката за не по- малък срок от 12 години.Е така се чистят боклуци- с метене. Yellow_Flash_Colorz_PDT_01
                        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                        Коментар


                          #13
                          Минувачите видяха номера и ми го казаха. Представете си хората от отсрешната улица даже извикаха номера, и един приятел беше там, та ходи да говори с тях. Дадохме номера на колата и уж отисаха да го търсят. Да избяга. Патрулката казаха, че ще му вземат книжката поне за 3 месеца.

                          Коментар


                            #14
                            Значи чакаш кат да го хванат пишат му акт от там и на теб протокол....с него при застрахователите и от там ти решаваш да им я дадеш в доверен сервиз и да я вземеш след около 2 седмици..иначе от на виновния гражданската ти плащат.ако не го хванат тогава ти влиза в сила твоето каско....Ако искаш да ти стане по бързо колата си я взимаш ти и си говориш с майстор намираш си частите и ти е готова по бързо и пари би трябвало да ти останат...иначе в сервиз те ти я правят за какво време незнам...но и пари няма да видиш..тва ти си го реши..
                            Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                            Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                            Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                            Коментар


                              #15
                              nasty написа:
                              Ако искаш да ти стане по бързо колата си я взимаш ти и си говориш с майстор намираш си частите и ти е готова по бързо и пари би трябвало да ти останат.....
                              А откъде ще ми останат пари? В смисъл ако ми ги дадат от каското как ще се раберем колко да ми дадат?

                              Коментар

                              Working...
                              X