Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Краят на една сага?! Можеби да, а можеби не...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Краят на една сага?! Можеби да, а можеби не...

    Аман от тежкари по пътя... Не знам вече, дали изобщо може някой да направи нещо по въпроса... Вече да си призная май няма такава опция... За какво става вупрос ли? Ето и историята:Началото на август, Варна, жега... Със жената се прибираме от Майчин дом след преглед за бебата. Зад мен постоянно на къса дистанция движи един бронзов Мерцедес с онези лесните номера (после го забелязах разбира се). На едно място пътя се стеснява, аз спирам, за да пусна един чичо със жигулката с вагонетка и тогава... Мерчо се изстрелва в насрещното, опитва се да изпревари, но отсреща иде кола и къде? опитва да влезе пред мен и ме натиска към тротоара! При зрителен контакт и мимика от моя страна "Ко праим са бре?", онзи отваря джама и ми вика "Ко са, проблем ли имаш?". Подивях. А отзад го затворили и няма как да се прибере зад мен обратно. Викам си, като бързаш - опраай се, аз си чакам чинно в колоната, да не си се правил на тарикат. Оня поизостана и точно след 10 секунди минава на една боя от мен, отнесе ми огледалото наопаки, спира до мен и ми вика: "Аз мога и така да мина, ко праим тогава?!" - отговора беше "Викаме КАТ!". Пускам си аварийките, спирам, пича мина пред мен, спря само за секунда и докато говоря с човека отсреща на 166 нашия се стрелна пак в насрещното, задмина си камарата коли чинно чакащи за светофар и замина... Онзи от 166 каза да отивам директно в КАТ и там да се оправя. Там обаче следва изненада. Понеже огледалото на Чибурака е на чупеща панта следователно няма щета и КАТ не можели нищо да направят! Пратиха ме в районното по район да подам лична жалба срещу шебека. Така и направих. И се почна чакането в 30 дневен срок, в който щели да разгледат жалбата. Снощи нещата потръгнаха за малко, но чесно да си кажа не знам до кога и до къде ще се стигне. Звънна ми един от КАТ и каза да се видим (от районното все пак го върналив КАТ), да разкажа и на него какво е станало и да видим какво правим. Видяхме се, разказах му, той извади правилника и зачете... Големия майтап беше, че едва ли не аз може да излеза виновен, че не съм дал предимство, като изпреварвана кола!!! Обясни ми колко ще е за него наказанието, колко за мен и в крайна сметка, написа акт, който се пращал по местоживеене на собственика (проверили са си го кой е и от къде е). После ако се докажело че колата е карана от варненец - връщали го обратно и тук почвали да си го дирят... В крайна сметка нямало доказуемост на цялата работа поради липса на щета и акта можел да отпадне, а можело и до съд да се стигне, кудето мен да ме изкарат клеветник!!!Говорихме си после с старшинката, колко ни е кекава системата и колко много се съмнявал да стане каквото и да било... Аз пък му казах, че колкото и да ни е кекава системата, това не ми пречи да ритам срещу нея, дреме ми дали аз или той в крайна сметка ще го отнесе, ма нали ще го разходя ту-там, ще му отнема от времето и ще го понервирам (имаше една приказка: живей за да дразниш другите). На което той яко се израдва и каза, че колкото и да нямало може би ефект от това, това бил правилния начин... И сега пак ще си чакам. Не че ми се скапа настроението за евентуалната безнаказаност която ще е просто поредната, но старшия каза да си се боря и да не се отказвамТа това е, както казах - ще си чакам, па да видим Дебнете гадовете, па да видим до кога ще са безнаказани! Все някой някога ще го ковнат и то лошо...едит: В крайна сметка за това дето си говорихме и ръгахме през прозорците никой нищо не казва...

    #2
    Много мислих как да го изкоментирам това. През главата ми мина както идеята докато тоз минава и отнася огледалото да изкараш едно ключе и открай до край както си минава - кръъъъъц....до това да слезеш от колата и да биеш шут на огледалото, па тогаз ще има щета+бягство. Днеска си карам по Ген. Колев посока Нептун и на кръстовището за Окръжна болница правя десен завой за нагоре. Един тъпак с джип скъпарски прави обратен завой (въпреки че му е червено) и застава точно там където аз вече ще влизам в десния си завой. И спира да слезе фитката му, на самата пешеходна пътека. Избикалям го аз отлявото му и свирвам ей така, да се усети, после си се прибирам вдясно. Поглеждам огледалото и виждам говедото се засилва след мен и в последния момент свърва вляво и ме задминава като сече пътя на друг в лявата лента. В същото време джипа не е напълно в лявата лента, а е стъпал в моята, т.е. направо си ме натисна. Аз го очаквах това и си дадох максимално вдясно така че жената даже не усети какво е станало. Говедото отцепи напреде и на светофара на Пикадили мина на ’оранжево’. Говедото беше некаква зализана отрепка с тарикатски цайси, дъвчещ дъвка стил ’откачам си ченето’ и с ръката на волана на 12 часа. Всичко е въпрос на воля на държавата. Ако държавата иска да се справи с тези - ще се справи. Това е моето мнение. Кучето скача според тоягата.

    Коментар


      #3
      Колега, истината е да си як и да ги побийваш директно та да знаят да се не правят на хитри, аз понеже съм по-слабичък и за това само ги псувам
      A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
      e30 forever!

      Коментар


        #4
        BEX---GT написа:
        Колега, истината е да си як и да ги побийваш директно та да знаят да се не правят на хитри, аз понеже съм по-слабичък и за това само ги псувам
        По този повод един виц, който много ми хареса:Кара си мутрата мерцедеса, нещо се заблеял - то нали пътя си е негов и застига един багер. Започва да му свирка, но багера няма къде да отиде и спира. Слиза мутрата от мерца и нахъсан ще бие багериста. Отива отпред, отваря се вратата на багера - вътре един момък, едвам се събира в кабината и вика на мутрата:- К’во искаш, бе пич?Мутрата, смутено:- Аз... такова... да ти се намира ключ 19?- Нямам, аз до 27 ги завивам на ръка, - му отговаря багеристаСмях се от сърце като ми го казаха

        Коментар


          #5
          Uho написа:
          BEX---GT написа:
          Колега, истината е да си як и да ги побийваш директно та да знаят да се не правят на хитри, аз понеже съм по-слабичък и за това само ги псувам
          По този повод един виц, който много ми хареса:Кара си мутрата мерцедеса, нещо се заблеял - то нали пътя си е негов и застига един багер. Започва да му свирка, но багера няма къде да отиде и спира. Слиза мутрата от мерца и нахъсан ще бие багериста. Отива отпред, отваря се вратата на багера - вътре един момък, едвам се събира в кабината и вика на мутрата:- К’во искаш, бе пич?Мутрата, смутено:- Аз... такова... да ти се намира ключ 19?- Нямам, аз до 27 ги завивам на ръка, - му отговаря багеристаСмях се от сърце като ми го казаха
          Подобен има само че мерца се набива в валяк идва полицията и полицая отива при тоя дет кара валяка и му казва хайде сега подред как го засече и защо засече мерцедеса та да се удари в теб :D
          Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
          Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
          Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

          Коментар


            #6
            Re: Краят на една сага?! Можеби да, а можеби не...

            bubachko написа:
            .....
            Ами имах подобен случай. Един взе да ме изпреварва по улица където едвам минават две коли. Мина ми от дясно и почна да ме притиска към тротоара. Аз се нервирах и карах до него на една боя. Отсреща дойде кола и онзи се прибра побеснял.....Веднага след това пак газ и рязко ме притисна и аз........ го треснах съвсем умишлено. Онзи му станаха очите като понички и взе да крещи като побеснял, но като се обадих на кат и изчезна. Понеже избяга и ония ме накараха да ходя в понеделник (това стана в петък) до кат и там писах, драсках и т.н. А забравих да кажа, че ходих и до районното и подадох жалба за хулиганство. Та след месец ни викат в кат и оня с едни тъжни очи на очната ставка.....взеха му и книжката за бягство от ПТП....абе мутрак шушумга с на тате колата...

            Коментар


              #7
              Честно казано се чудя как може да си причинявате сами такива разправии. Хем си драската/чупите колите хем се занимавате сумати време с полицаи.

              Коментар


                #8
                vital написа:
                Честно казано се чудя как може да си причинявате сами такива разправии. Хем си драската/чупите колите хем се занимавате сумати време с полицаи.
                Абе да не вземете да го приемете като чиста монета, ама ако си прецениш риска, така че полицая да не може да те пипне при ПТП теб и започнеш да караш като касапин когато почне някой да ти се доказва, как ти е с предимство зарад колата и номера... Дали ще издържат дълго да карат толко отворено... Все пак с един френд си мислехме: Моята броня е 20-30лв при италианеца в Сф, а неговата кола ще седи поне седмица за боя и бая ще се рзправя със застрахователи... Да не го приемете са "на яисто" това изказване са и да ме погнете...

                Коментар


                  #9
                  bubachko написа:
                  Да не го приемете са "на яисто" това изказване са и да ме погнете...
                  Естествено, че не, но все пак не разбирам защо трябва да се "поеме риска" и да човек да си съсипва колата, за да "научи" някой как да кара. Според мен не е това начина, ако въобще има такъв.Най-добре е да остави въпросния "индивид" с "еднаквите цифри" да си троши главата сам. След като си позволява да кара такава кола, вероятно ще си я оправи много бързо. Отделно стои въпроса ако се направи това например на някой по-голям джип, защото винаги може да се окаже още по-луд и наистина да те блъсне. А между нов джип и 10-15...годишна кола е ясно какво ще стане.Съвсем друго според мен е при служебните коли, които също бързат и си позволяват да прекаляват до някаква степен, но като цяло са доста по-културни. Първо ще ти присветне и ако не мръднеш вече ще те мине отдясно...

                  Коментар


                    #10
                    И аз както всеки друг се дразня от такива тъпаци и се мъча / по някога успешно/ да ги пускам да си "пасат" без да им се връзвам много много - не си заслужава. Щом е с голяма кола значи работата му не е толкова чиста тя не се купува от закуски, а аз моята си знам как съм я купувал и нямам излишни пари за ремонти, така че да пътуват и това е. Шопа нали е казал "оти се косиш щом ке ти мине".
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар

                    Working...
                    X