Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За високата скорост и...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За високата скорост и...

    На мен ми беше абсолютно достатъчно да гледам това клипче http://www.zazz.bg/play:71f3c6b5 и да се замисля, ако на мен и приятелката ни се случи нещо подобно или недай си боже аз да съм виновен за такъв случай. От тогава се замислям малко повече, преди да правя някакви по-шашави работи на пътя. Когато бях в КАТ преди 2 дни да си взимам талона (писаха ми акт за това, че завих наляво при задължително надясно) имаше един екран, на който пускаха кадри заснети от бърза помощ при ПТПта. Всеки трябва да се замисли какво и как прави, защото е крайно време да станат нормални нещата по пътищата. И аз съм млад човек, и на мен ми се кара бързо и ми харесва адреналина при висока скорост, но наистина границата трябва да я има и да се въздържам както всички останали.Пиша тази тема, не защото се опитвам да ви уча на нещо, не защото има синдром на ГОЛФ и при Фиат, а просто защото забелязах, че има доста бързи коли от този форум и си представям какво е на собствениците им да ги карат с ограничение на скоростта. От Божурище преди 1 седмица едно "бързо" Типо така ме изпревари, че за малко да влезе под камиона отсреща. За чий беше този зор, при положение, че на светофара пак бяхме един до друг

    #2
    Верно, че ако всички карат с разрешената скорост, ще намалеят катастрофите... с около 2-3%.Но пък ако си караш със 70 да речем, и един такъв като описания от теб "състезател" се вреже в тебе челно ???Ква файда че си карал бавно?!?Всичко е съдба според мен, и ако ти е писано да загинеш при катастрофа, няма да се удавиш... (освен ако не паднеш в реката с колата)...Въпреки това не поощрявам НЕСЪОБРАЗЕНАТА скорост!!!! Карайте така, че да избегнете ПТП !!!edit: Всъщност писах горното преди да гледам клипчето. То всъщност е потвърждение на думите ми.

    Коментар


      #3
      Този клип сме го коментирали и преди... Верно, че е тенденциозен, ама трябва да го въртят по всички национални телевизии според мен... Те малоумниците ТВ не гледат обаче...
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #4
        Батееее, това клипче всеки път като го гледам и настръхвам, много е покъртително и наистина има влияние върху мен...
        A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
        e30 forever!

        Коментар


          #5

          Коментар


            #6
            и да караш по правилата файда няма...е преди малко правя си ляв завой мигач сичко точно и тоя отляво на мен на кръстовището зор да мине още преди да завия беше почти на средата на платното , и както свивам го гледам тръгва и аз невярващ викам тоя ме удари...и му гледам физономията как и той вижда че ще ме удари и чак тогава бие спирачки та се чу 1 тряс аз леко се помръднах и спрях.Щях му влезна със шут във вратата от нерви ма тоя така се сви и вика спокооо плащам си та му се размина само с викането.Изпуснал се бил после спирачките докато натисне и вика сори та даде 100лв и си замина ,а караше фиеста 3вратка от старите и беше магазинер май беше я натоварил яко.А на мен ми е огънал калника на пунтото заден ляв леко там дето се събира калника и бронята и е съжулено....
            Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
            Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
            Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

            Коментар


              #7

              Коментар


                #8
                Погледнете темата на Авео, старичка ама........дано вразуми повечето колеги по пътя!Снимките са брутални!http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=16135
                now. BMW E39 523i '98 170hp
                ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                Коментар


                  #9
                  Re: За високата скорост и...

                  s0me0ne написа:
                  На мен ми беше абсолютно достатъчно да гледам това клипче http://www.zazz.bg/play:71f3c6b5 и да се замисля, ако на мен и приятелката ни се случи нещо подобно или недай си боже аз да съм виновен за такъв случай. От тогава се замислям малко повече, преди да правя някакви по-шашави работи на пътя. Когато бях в КАТ преди 2 дни да си взимам талона (писаха ми акт за това, че завих наляво при задължително надясно) имаше един екран, на който пускаха кадри заснети от бърза помощ при ПТПта. Всеки трябва да се замисли какво и как прави, защото е крайно време да станат нормални нещата по пътищата. И аз съм млад човек, и на мен ми се кара бързо и ми харесва адреналина при висока скорост, но наистина границата трябва да я има и да се въздържам както всички останали.Пиша тази тема, не защото се опитвам да ви уча на нещо, не защото има синдром на ГОЛФ и при Фиат, а просто защото забелязах, че има доста бързи коли от този форум и си представям какво е на собствениците им да ги карат с ограничение на скоростта. От Божурище преди 1 седмица едно "бързо" Типо така ме изпревари, че за малко да влезе под камиона отсреща. За чий беше този зор, при положение, че на светофара пак бяхме един до друг
                  Не случайно има Закон за Движение по Пътищата,който БИ трябвало всеки да спазва ,така както е и в ГЕРМАНИЯ!!!Ама понеже сме си говеда и овчари от време оно,ОН му не дреме (следва цензурирана тънка и дълга майка...)!

                  Коментар

                  Working...
                  X