Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Някой може ли да ми каже нещо за KIA cee'd

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Някой може ли да ми каже нещо за KIA cee'd

    Днес се порових из сайта на KIA www.kia.bg и много ми хареса KIA cee’d дизеловия вариант с 90 к.с.Виждам, че предлагат дори стандартно 10 въздушни възглавници, климатик, АБС и 7 години гаранция или 150 000 км и всичко това за 500 лв на месец в продължение на 60 месеца без първоначална вноска. Оскъпяването за целия период е 20%, което е повече от добре според мен.Понеже Фиат Брава ми харесва като модел и вътрешно пространство съпоставих и двете коли и с радост установих, че бъдещия наследник на Фиатката ми може да е именно KIA cee’d.Обаче се сетих как се возих няколко пъти в KIA Rio, чийто пластмаси много трякаха. Дали и cee’d ще е така.

    #2
    Ако искаш може да ти предложа линк с тест драйв на Киа-та..но незнам дали ще тръгне при теб..спомням си, че нещо отрицателно казаха за пластмасите, но едва ли може да се очаква нещо свръх луксозно за тази цена..

    Коментар


      #3
      Те и пластмасите на новите мерцедеси критикуваха!!! Кажете ми има ли нов автомобил до 50 хил.лв дето пластмасите не са им обект на критика.На новото Браво също.Според мен колата е много добра за тези пари.Добри, те имаха и малко по-мощен дизел.
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        Това със 7те год. гаранция по принцип нищо не означава.Не се хващай за него.Тая гаранция не важи за почти нищо по двигател, окачване и т.н.Обслужването на колата ще трябва да е само при тях, а няма да ти казвам само за смяна на масло колко ще ти взимат всеки път. Па за по-сериозни работи да не говорим. Общо взето 7год. в Тибет си е тая гаранция!Колата обаче и мен много ме кефи. Аз така или иначе колите си ги избирам като жена - само дизайна гледам! Така, че ако имах парите да я взема в брой нямаше да се замислям. Независимо, че от корейските тояжки само Hyundai става.
        Bravo 1.6 16v

        Коментар


          #5
          Аз за този модел не мога да ти кажа нищо, но мога да ти кажа за Киа - срока за доставка на резервни части е 90 работни дни. Това означава, че ако ти се счупи нещо по-специфично и го няма в Европа, оставаш половин година без кола. През това време, естествено, си плащаш лизинга. Провери го и това, преди да я вземеш.

          Коментар


            #6
            Re: Някой може ли да ми каже нещо за KIA cee’d

            doofiat написа:
            ........Обаче се сетих как се возих няколко пъти в KIA Rio, чийто пластмаси много трякаха. Дали и cee’d ще е така.
            И тази май не прави изключение, по чуждите форуми разправят,че има кофти окачване и яко дрънчат пластмасите.Защо не погледнеш и TOYOTA Auris http://toyota.bg/cars/new_cars/auris/index.aspx
            Marea Weekend HLX Jtd 110

            oO(_)____////____(_)Oo

            Коментар


              #7
              Re: Някой може ли да ми каже нещо за KIA cee’d

              TIP написа:
              И тази май не прави изключение, по чуждите форуми разправят,че има кофти окачване и яко дрънчат пластмасите.Защо не погледнеш и TOYOTA Auris http://toyota.bg/cars/new_cars/auris/index.aspx
              Абсолютно правилно, аз също се бях навил на новия Аурис D-4D,90кс, но СУЗУКИТО ме плени, още повече, че е и с нашия си двигател, стария боец слаган в СААБ,ОПЕЛ,ШЕВРОЛЕТ.Наистина Добри, погледни TOYOTA AURIS,колата е много добра и икономична!А относно дългогодишната гаранция имаше една древно римска или гръцка поговорка..."СТРАХУВАЙ СЕ КОГАТО ДАНАЙЦИТЕ ТИ НОСЯТ ДАРОВЕ"
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                Nino, doofiat, защо не се загледахте по италиянските коли...то Сузукито си е почти италиянско..но що пък колегата doofiat се спря на Киа..Гранде Пунто според мен може да се конкурира със Сийд по дизайн...вярно Сийд има повече базови екстри...

                Коментар


                  #9
                  coolboby написа:
                  Nino, doofiat, защо не се загледахте по италиянските коли...то Сузукито си е почти италиянско..но що пък колегата doofiat се спря на Киа..Гранде Пунто според мен може да се конкурира със Сийд по дизайн...вярно Сийд има повече базови екстри...
                  Тук съм обяснил защо. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=17573Иначе колата която чакам е 99.5% Фиат Седичи! Виж за Добри не знам.
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #10
                    Да, да четох я тази тема...

                    Коментар


                      #11
                      coolboby написа:
                      Да, да четох я тази тема...
                      Предполагам, че и решението на Добри е продиктувано най-вече от неадекватните АИ, той веднъж им яде жилото!Иначе Гранде Пунто ще му приляга, доста добър автомобил е!
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар


                        #12
                        Взимай аурис ! Ние си купихме тойота аурис 2.0 D-4D (124 к.с. май беше), немога да я сравня с никоя друга кола, в която съм се качвал (освен Audi Q7 може би ) Много е удобна, има страхотна динамика, няма скърцане, няма нищо ... разбира се е още нова, но ще видим... Специално нашата има двузонов климатроник и доста бързо се охлажда ... Когато се повозих в нея при най-големите жеги баща ми беше го надул и на мен ми беше студено при 40+ градуса външна температура Има много екстри и е много удобна, озвучението е на ниво, голям багажник, малък разход ... какво повече да искаш ... пред последен клас на екстри е, излезе ни 42 000 лв кръгло ... 37000 е без оскъпяването за 5 годишния лизинг, каското и още 1-2 глупости ...

                        Коментар


                          #13
                          Така е kiler_4o, но за тези пари да поизчака и посъбере още 7-8 хил.и направо да скача на RAV4...прекалено скъп е този Аурис.Според мен за болшинството километри в града, по-подходящ е D-4D 1.4/90 кс, а и цената му е 31 хил.лв в едно доста приемливо ниво на оборудване.Аз също се колебах доста между RAV4 и SX4, но в крайна сметка парите и клиренсът си казаха своето... равът е по-нисък и по-скъп, доста!
                          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                          Коментар


                            #14
                            Nino написа:
                            Така е kiler_4o, но за тези пари да поизчака и посъбере още 7-8 хил.и направо да скача на RAV4...прекалено скъп е този Аурис.Според мен за болшинството километри в града, по-подходящ е D-4D 1.4/90 кс, а и цената му е 31 хил.лв в едно доста приемливо ниво на оборудване.Аз също се колебах доста между RAV4 и SX4, но в крайна сметка парите и клиренсът си казаха своето... равът е по-нисък и по-скъп, доста!
                            Добре де колко ти излиза Сузукито и с какви екстри е от-до.Аз искам някакъв лизинг до към 400-500 лв. на месец.

                            Коментар


                              #15
                              Дизелът, 1.9DDiS,всички екстри без кожен салон - 20050 ЕВРО, при условията на тригодишен безлихвен лизинг.Аз скачам с 40% първоначална вноска, по мое желание и за мен вноската е 640 лв/мес.Ако го вземеш на 5-годишен, трите години са ти безлихвени, остатъкът е с лихва.Това е.
                              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                              Коментар

                              Working...
                              X