Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Плащане на актове, събиране на глоби

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Плащане на актове, събиране на глоби

    Искам да попитам как мога да разбера дали съм длъжник на КАТ?Не помня много добре, но имам 2 акта за без колан и не помня дали съм ги платил Yellow_Flash_Colorz_PDT_14
    Bravo(TM) HGT

    #2
    Re: Плащане на актове, събиране на глоби

    VeSSkO написа:
    Искам да попитам как мога да разбера дали съм длъжник на КАТ?Не помня много добре, но имам 2 акта за без колан и не помня дали съм ги платил Yellow_Flash_Colorz_PDT_14
    В момента май и КАТ не могат да ти кажат...
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Re: Плащане на актове, събиране на глоби

      kiro_of_the_day написа:
      VeSSkO написа:
      Искам да попитам как мога да разбера дали съм длъжник на КАТ?Не помня много добре, но имам 2 акта за без колан и не помня дали съм ги платил Yellow_Flash_Colorz_PDT_14
      В момента май и КАТ не могат да ти кажат...
      Което е хубавото в цялата история ....сега е момента да правите нарушения да ви пишат глобички че тея глоби излизат направо без пари Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
      Fiat Uno 70SX

      Коментар


        #4
        Re: Плащане на актове, събиране на глоби

        H8ME написа:
        kiro_of_the_day написа:
        VeSSkO написа:
        Искам да попитам как мога да разбера дали съм длъжник на КАТ?Не помня много добре, но имам 2 акта за без колан и не помня дали съм ги платил Yellow_Flash_Colorz_PDT_14
        В момента май и КАТ не могат да ти кажат...
        Което е хубавото в цялата история ....сега е момента да правите нарушения да ви пишат глобички че тея глоби излизат направо без пари Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
        Бъркаш! Аз говорех за старите глоби - за новите не е така.
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #5
          Тоест ... да се правя, че нямам нарушения? Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
          Bravo(TM) HGT

          Коментар


            #6
            Тоест миналата седмица Алексти Стратиев го каза по канал 1. Имаш актове последните 2 години. Не плащаш. Пишат ти сега акт. Отиваш да си вземеш талончето (в рамките на 30 дни както беше до сега) само , че тогава ти дават не талончето а наказателно постановление и от тогава в рамките на 30 дена трябва да заплатиш глобата. Когато представиш бележка че си платил глобата тогава ти връщат талончето. Когато обаче имаш актове последните 2 години. Като отидеш да си плащаш акт-а за да си получиш синьото талонче, ще трябва да си платиш и всички актове в последните 2 години барабар с лихвите за да си получиш синия талон. Ако не ги платиш, не ти връщат талона и ти взимат книжката. Сега масово ще почне да се кара без книжки. Само че акт-а за без книжка е от 300-500 лв, след това отиваш на до 1000 + отиваш на дознание. Ще има някакъв ефект в събирането на глобите.

            Коментар


              #7
              The_Wicker_Man написа:
              Тоест миналата седмица Алексти Стратиев го каза по канал 1. Имаш актове последните 2 години. Не плащаш. Пишат ти сега акт. Отиваш да си вземеш талончето (в рамките на 30 дни както беше до сега) само , че тогава ти дават не талончето а наказателно постановление и от тогава в рамките на 30 дена трябва да заплатиш глобата. Когато представиш бележка че си платил глобата тогава ти връщат талончето. Когато обаче имаш актове последните 2 години. Като отидеш да си плащаш акт-а за да си получиш синьото талонче, ще трябва да си платиш и всички актове в последните 2 години барабар с лихвите за да си получиш синия талон. Ако не ги платиш, не ти връщат талона и ти взимат книжката. Сега масово ще почне да се кара без книжки. Само че акт-а за без книжка е от 300-500 лв, след това отиваш на до 1000 + отиваш на дознание. Ще има някакъв ефект в събирането на глобите.
              Не е така за актовете за без книжки,първия е 100,втория 300,третия 600...зависи как го решат,но първия винаги е 100
              ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

              Коментар


                #8
                Тоест искате да кажете,че както имам акт отпреди година,да не ходя да го плащам?
                Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                Коментар


                  #9
                  Плащането на новите актове става с банков превод. Като преведеш парите си си платил акта. Няма как в банката да ми кажат че имам и други актове - нито знаят нито ги интересува!Вчера даже си платих един акт с epay
                  Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                  Коментар


                    #10
                    Тоест да. А колега не е 100 лв ами е 150 лв 1-ви акт за без книжка Втория е 300 500 700 1000 1500 и всеки следващ е 1500. Ама на 2-ри отиваш на дознание. Така беше до сега. А с промените до колкото разбрах е това което посочих в предния пост.

                    Коментар


                      #11
                      Ами аз още в тази тема http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...&start=0бях сигурен, че старите плащания никога няма да се съберат, ама вие се плашехте с полиция и данъчни да не ви опишат имуществото .Интересно, някой "мина ли се" покрай въпросната тема преди време да си плати някое старо наказателно постановление? Прах в очите хвърляха, докато ако сега наистина са въвели това да не ти дават талона без да си платиш глобата, вече е друго. И тази глоба къде се плаща?

                      Коментар


                        #12
                        Re: Плащане на актове, събиране на глоби

                        VeSSkO написа:
                        Искам да попитам как мога да разбера дали съм длъжник на КАТ?Не помня много добре, но имам 2 акта за без колан и не помня дали съм ги платил Yellow_Flash_Colorz_PDT_14
                        Мисля че в НАП могат да ти кажат дали имаш актове , ама това е за времето докато те събираха парите , за след това не съм сигурен дали имат данни.
                        Brava 1.6 ELX

                        Коментар


                          #13
                          Ясно ... значи Take it easy!Надявам се лихвите не са много големи за 2,3 години?
                          Bravo(TM) HGT

                          Коментар


                            #14
                            A някой знае ли как се процедира в този случай ?Излиза ти наказателното постановление и ти го обжалваш..1. плащаш ли си го всепак или не ?2. Ако си го платиш и то "отпадне" връщат ли ти парите или ги запазват за "друг" път?

                            Коментар


                              #15
                              1115 написа:
                              A някой знае ли как се процедира в този случай ?Излиза ти наказателното постановление и ти го обжалваш..1. плащаш ли си го всепак или не ?2. Ако си го платиш и то "отпадне" връщат ли ти парите или ги запазват за "друг" път?
                              1. Докото не е влязло в сила НП санкциите в него са неизискуеми. 2. Ако въпреки т. 1 си платиш - "ИмАл - дАл!".
                              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                              Нека Силата на бъде с Нас...

                              Коментар

                              Working...
                              X