Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Запалиха Иракли"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    "Запалиха Иракли"

    Това, което предстои да прочетете и видите се е случило на мой колега(soti666) от университета и негов приятел!!! Това, което се е случило е ужасно! Ето цялата история поместена в: http://www.daspasimirakli.com/"Нямам думи да опиша това, което стана на Иракли. На 27.04.2007 г. аз и един мой приятел пристигнахме на Иракли. Дойдохме с намерението да снимаме едно от малкото незасегнати места от строителения тероризъм по нашето черноморие. Вечерта преспахме в непосредствена близост до плажната ивица, където си разположихме багажите. Сутринта на 28.04.2007 г. към 10;30 - 11;00 ч. тръгнахме към село Емона да вземем вода, понеже нашата вече беше на свършване. Когато стигнахме магазина беше затворен и ни се наложи да почакаме 30 мин. След което напазарувахме храна напълнихме вода и трагнахме обратно. Пресрещна ни един човек, който идваше от плажа на Иракли и каза, че са станали чудовищни вандалщини извършени от хора, които са се представили като сдружение на собствениците на Иракли. Минали са по биваците край плажа с брадви и щилки и са разбили всички биваци по плажа, след което са ги запалили. Побързахме да се върнем, да видим какво е станало. Когато пристигнахме видяхме, че по целия плаж се вият черни облаци дим. Отидохме да търсим багажите и установихме, че всичкият ни багаж го няма, който е на обща стойност над 1000 лв. в екипировка:палатка, три спални термо чувала, планински якета, шалтета, един самар, туристически газов котлон, храна, дрехи и други лични вещи. Първата ни мисъл беше ,че са изгорени в огнените клади по плажа. Веднага почнахме да търсим някакви останки от багажа в най-близкия огън , но успяхме да намерим само лъжица ,нокторезачка и ножица ,които са били в самара. От палатката, чувалите и якетата нямаше и следа. Явно някой е решил, че могат да му свършат някаква работа и ги е прибрал. Скъпият багаж просто беше откраднат, защото нямаше никакви останки от него в огъня. Да спомена, че тези огнени клади горяха и с помоща на солидно количество бензин, чиято миризма се разнасяше зловонно по плажа.След първоначалния шок тръгнахме към бунгалата на кънпинг
    Space Star 1.9 DID

    #2
    и още една снимка:
    Space Star 1.9 DID

    Коментар


      #3
      Бахти, няма ли тея там "горе" най-накрая да спрат да мислат за пари само и да си кажат тежката дума: "В Иракли НИКОГА няма да се строи!" и да се приключи с въпрса?! Не е толкова трудно, ма не може да има толкова протакане, ако никой нямаше полза... А и най-накрая Ш...И подкупни К....ТА куките да започнат да изпълняват дълга си всеотдайно в услуга на гражданите и държавата, а не към този, който даде повече...
      Казаха ни, че сме нямали работа там ??? Там неможело да се ходи ???
      КАК МОЖЕ да се спомене такова нещо на някой, който е отишъл да снима, а няма кой да разследва кой е ХОДИЛ ТАМ и ПАЛИЛ, и КРАЛ?!?!Казват, рибата се вмирисвала от към главата... Или, мое лично мнение, НЕ МОЖЕ да сме толкова заспал народ, да позволяваме шепа хора да тероризира близо 7,000,000 българи... Незнам... може малко крайно да прозвучи на всички, оплюйте ме, ма все повече си мисля, че ЗС (Закона за Саморазправата) е много приятна алтернатива... нека аз да пречукам показно и назидателно този, дет ми е подпалил и окрал имуществото, ма така, че да не може да ходи и говори повече до края на живота си, па да видим, няма ли да се замисли следващия след него дали ще пипа и пали и тормози... И преди някой да се е възмутил от думите ми и да ме е оплюл, и казал, че трябва да не сме вандали и да се оповаваме и вярваме в държавата... Ще попитам, има ли кой НАС да пази от ТЯХ?! И не раздават ли те безнаказано тяхното си правосъдие?!

      Коментар


        #4
        Ми изобщо пък няма да те оплювам.Съвсем ти е нормална реакцията.Даже аз нарочно гледам да не се паля много на текива теми,за това какви сме овце и така нататък....Аз го казах в една друга тема,за алкохола всички скочиха,веднага имаше обединение,но за хляба,за бензина,тока,водата......,за това което пише в тази тема,пълна тишина.Просто нямам думи.Незнам,чвно сме един робски народ,свикнал да го тъпчат и да си мълчи.

        Коментар


          #5
          Ама пък и те да си оставят палатката с вещите неохраняеми ?!?!?Ако не са били подпалвачите, някой можеше просто да ги обере. Тяхната работа е "ела вълчо, изяш ме!".Не че защитавам подпалвачите, но от друга страна тези земи наистина са частна собственост. Къде бяха от еко-сдруженията когато превърнаха прекрасния някога Слънчев бряг в каменен град?!? Някога там имаше градинки, зеленина... сега знаете ли какво е?!?А морската градина във Варна?!? Варненци да кажат в каква строителна площадка са я превърнали... Даже мисля че някъде трябва да имам снимки, ако ги намеря ще ги постна тук. Там пък си е баш общинска земя, ама някои решиха че могат да си я приватизират и да си направят имения...Според мен това си е чиста дискриминация. "Онези" бутат и за тях може да строят, даже на общинска земя, а собствениците на земи, които не могат да "бутат" - да го духат, там ще е еко-парк.Сега пък ще кажете, че не обичам природата. Напротив. Но да се мери с еднакъв аршин за всички - това е истинската демокрация. Ама то малко към утопията отива.... както и да е. Майната му.

          Коментар


            #6
            Предлагам тази година да си направим един бивак там. Освен кебапчета и екипировка, да си донесем и някои други пособия. Ще палят те Сигурен съм че не е имало никой от властта при тия опожарявания и прочее. Кой би си рискувал позицията заради някакви вандалщини?Не е лошо да го обявим за добро място за автомобилни и мото срещи. На въоръжени пазители на природата :D
            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              А така.Малко ,после още и след това за всички които заслужават получават това .Ех тая нашата демокрация,само за някои е демокрадия а за други-демоклатия.(някои си крадят,а другите ни "клатят")....

              Коментар


                #8
                Това както се казва е ГРУБА СЕЛСКА ПРОЯВА!!!!Личи си и от надписа!!
                ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                Коментар


                  #9
                  Колеги, ако някой членува в други клубове, разпространете информацията и там! Нека вдигмем колкото се може повече шум!!! Днес звъняха на колегата ми от радио Инфо за интервю! Ще пиша ако има развитие на нещата!
                  Space Star 1.9 DID

                  Коментар


                    #10
                    Довечера по БТВ новините от 22:00 ще дават репортаж за случилото се! Колегите са дали интервю и за в. Черноморски фар!
                    Space Star 1.9 DID

                    Коментар


                      #11
                      http://dnes.dir.bg/2007/05/08/news1655378.html
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        Добре де, що темата е кръстена Запалиха Иракли ???? ... като са запалили някакви раници с дрехи ???

                        Коментар


                          #13
                          ilkor написа:
                          Добре де, що темата е кръстена Запалиха Иракли ???? ... като са запалили някакви раници с дрехи ???
                          Заглавието на темата не мое, за това е в кавички! Така се казва темата в сайта за Иракли, в който е публикувана! ПП: Не смятам, че са просто "някакви раници с дрехи"!!! Няма да говоря за левовата равностойност на вещите на колегите, те са го казали! Просто това ме издразни страшно много! Глупостите в "тая държава" край нямат! Лошото, е че страдат невинни хора, които обичат природата и видовото ни разнообразие! Някой си голям разбирач беше писал коментар в днес.бг, защо не били снимали и собствениците с резачките! Ами айде аз да изляза с една резачка срещу него и да видим дали ще снима!?!
                          Space Star 1.9 DID

                          Коментар


                            #14
                            иракли

                            то и едните прави тези кадето ходат на море и тези кадето имат места и напират да ги продават защо са им ги върнали тогава местата като е защитена зона на нас как дадоха бонове който така и не върщат работа от учождаването на място и замяна на друго щото пак някой е оборкал работата и е взел париЕзик мой враг мой! Ако напишеш един пост без правописни грешки ще се напия от радост!Ти харесваш ли чОжди булки? Аз да, ама ме е страх да не обОркам сметките! Nino
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар

                            Working...
                            X