Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Страх ме е да шофирам..

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Страх ме е да шофирам..

    Здравейте на всички. Немога да разбера дали е внушение или при всички е било така отначало, че когато седна на шофьорското място и ме побиват тръпки..може би тази ми реакция се дължи на малкия ми опит шофиране(все още нямам книжка, просто съм 90 набор)..но този страх се появява дори и като припаля само колата в гаража на място..някак си ми спира дъха...И си мисля, че от мен шофьор няма да стане..Ясно е като бял ден, че няма да как да стане да седна 2-3 пъти в колата и да стана Алонсо, нито се стремя към това.. Споделете с вас как е било когато сте били на моята възраст или сте били още начинаещи шофьори..чувал съм и предполагам, че всичко е до опит, както във всяко едно начинание..... Всичко това може да ви се струва смешно или налудничево, но при мен нещата стоят така..Поздрави, Боби

    #2
    mен изобщо не ме беше страх,учих се в 4-ти клас на един мохер в една гора

    Коментар


      #3
      Това си е проблем... Освен ако тръпките, които те побиват не са от нетърпение и радостно очакване. Мене лично никога не ме е било страх да шофирам. Известен фатализъм определено помага. Тоест казваш си "Каквото има да става, ще стане." и газ до ламарината.А за майсторството в шофирането - ясно е, че няма да станеш Шумахер, но от това не следва, че няма да станеш добър шофьор. Всичко е до това дали наистина искаш. Между другото, моето лично мнение е, че за начинаещ шофьор е по-добре да кара мощна кола с твърдо окачване. Това ти дава малко повече устойчивост при грешки и достатъчно мощност да се измъкнеш светкавично от кофти ситуации на кръстовища, както и резерв при изпреварванията, когато не си преценил разстоянията както трябва. Разбира се това не значи, че трябва да караш със 100км/ч в града и да се правиш на "рацер".
      Fiat Ritmo 105TC
      1600cc 105к.с.

      Коментар


        #4
        И на мен ми беше много неспокойно първите 1000 км. Не е точно страх, ами едно такова неспокойно чувство. Сега с кеф сядам на предната седалка зад кормилото. Не се плаши, до време е! :D
        Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
        www.fiat-bg.org/forum

        Коментар


          #5
          баща ми беше супер консервативен в тва отношение, и съм карал много чужди коли, за разлика от неговата, която съм подкарвал ТРИ пъти (докато не взех книжка), не че и след това се скъсваше да ми я дава де ама...иначе винаги ми е било страст шофирането, имал съм притеснения, но мисля, че вземеш ли книжка ще се успокоиш да не говорем че аз на 17г едвам го измолиш дъртия да даде едно кръгче с Ладата, ти сега Фиати, форуми ехееее
          Умолявам всички собственици на Audi между 1980-1995 да спрат незабавно с тия коледни маркучи под фаровете!!!

          Коментар


            #6
            Хич не се притеснявай,нормално си е.Вземай само в началото(ако е възможно) някой по-опитен или пък изобщо някой за компания-при мен поне помагаше.
            http://fiat-bg.org/forum

            Коментар


              #7
              не е смешно колега аз съм набор 88 карам страшно добре за стажа,който имам скоро взех книжката като оценка и съвсем скоро ще е при мен но съм карал и преди това, и градско в Търново с астрата на един приятел съм карал и до шемшево и до беляковец и по горна съм карал, карал съм в Търновския окръг .Мога да седна в колата и да тръгна където искам,но има и такива моменти където също като теб си ме е шубе и вчера беше най-пресния пример за това прииска ми се поне да я пална да й чуя двигателя,но ме достраша (това колата на баща ми) че моята още не е дошла.П.с. Като получа Фиата се надявам да си спретнем една малка срещичка в Търново и да се запознаем

              Коментар


                #8
                johnfound написа:
                Това си е проблем... Освен ако тръпките, които те побиват не са от нетърпение и радостно очакване.
                В никакъв случай тръпките не са от радостно очакване...признавам си..колите са ми страст..но повече ме притеснява да не сгафя нещо...баща ми все ми мрънка..няма да караш, ще събориш съединител ще направиш еди си кво..предпочитам да карам с майка ми, но като знам, че е жена нищо няма да направи в кризистна ситуация..НЕЗНАМ..ще се возя на такси

                Коментар


                  #9
                  Ganchev написа:
                  не е смешно колега аз съм набор 88 карам страшно добре за стажа,който имам скоро взех книжката като оценка и съвсем скоро ще е при мен но съм карал и преди това, и градско в Търново с астрата на един приятел съм карал и до шемшево и до беляковец и по горна съм карал, карал съм в Търновския окръг .Мога да седна в колата и да тръгна където искам,но има и такива моменти където също като теб си ме е шубе и вчера беше най-пресния пример за това прииска ми се поне да я пална да й чуя двигателя,но ме достраша (това колата на баща ми) че моята още не е дошла.П.с. Като получа Фиата се надявам да си спретнем една малка срещичка в Търново и да се запознаем
                  Ем ще трябва да ме возиш...ако не с ТАКСИ

                  Коментар


                    #10
                    svetlio1975 написа:
                    Хич не се притеснявай,нормално си е.Вземай само в началото(ако е възможно) някой по-опитен или пък изобщо някой за компания-при мен поне помагаше.
                    В никакъв случай няма да карам на приятел кола, просто няма да съм спокоен, аз с баща ми и майка ми не съм спокоен, като се има напредвид, че на тях им имам вяра..баща ми е шофьор 20 години сигурно, а майка само 10..но и те са достатъчни

                    Коментар


                      #11
                      Боже, сега видях на колко си годинки... (не се засягай, можеш да си ми син)В такъв случай нещата са съвсем различни. Това не е страх, или по-точно не е само страх, а страха не е от шофирането въобще, а примерно "да не се изложиш", "какво впечатление ще направиш" и др.под. Аз лично бих те посъветвал да не шофираш все още, или поне да го правиш в контролирани условия, а не на шосетата. Едно, че е забранено, второ, че подобни емоции могат да ти докарат беля на главата (и на невинни хора също). Въобще емоциите и шофирането са доста несъвместими неща.Просто изчакай да вземеш книжка и всичко ще е наред.
                      Fiat Ritmo 105TC
                      1600cc 105к.с.

                      Коментар


                        #12
                        coolboby написа:
                        svetlio1975 написа:
                        Хич не се притеснявай,нормално си е.Вземай само в началото(ако е възможно) някой по-опитен или пък изобщо някой за компания-при мен поне помагаше.
                        В никакъв случай няма да карам на приятел кола, просто няма да съм спокоен, аз с баща ми и майка ми не съм спокоен, като се има напредвид, че на тях им имам вяра..баща ми е шофьор 20 години сигурно, а майка само 10..но и те са достатъчни
                        аз имах предвид да вземаш със себе си,като шофираш някой за компания,но не и баща ти мисля,че ще те изнерви май...
                        http://fiat-bg.org/forum

                        Коментар


                          #13
                          johnfound написа:
                          Боже, сега видях на колко си годинки... (не се засягай, можеш да си ми син)В такъв случай нещата са съвсем различни. Това не е страх, или по-точно не е само страх, а страха не е от шофирането въобще, а примерно "да не се изложиш", "какво впечатление ще направиш" и др.под. Аз лично бих те посъветвал да не шофираш все още, или поне да го правиш в контролирани условия, а не на шосетата. Едно, че е забранено, второ, че подобни емоции могат да ти докарат беля на главата (и на невинни хора също). Въобще емоциите и шофирането са доста несъвместими неща.Просто изчакай да вземеш книжка и всичко ще е наред.
                          Единствено с родителиет ми шофирам, на един паркинг на един стар завод където няма жива душа. Последното нещо което искам да правя е впечатление, просто искам да се науча да шофирам колкото се може по-безопасно.

                          Коментар


                            #14
                            svetlio1975 или майка или баща ми..други НЕ..просто няма как да измъкна колата от гаража щото съм неопитен, а и няма да дам семейния автомобил на някой мой замаян приятел. Също така, не желая да карам чужда кола, ще направя някоя беля и ще видя Браво, друг път

                            Коментар


                              #15
                              coolboby написа:
                              Единствено с родителиет ми шофирам, на един паркинг на един стар завод където няма жива душа. Последното нещо което искам да правя е впечатление, просто искам да се науча да шофирам колкото се може по-безопасно.
                              Полигоните са най-подходящи за това P.s. и няма проблеми за возенето

                              Коментар

                              Working...
                              X