Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да ви пусна една муха...тръгване без газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да ви пусна една муха...тръгване без газ

    Мой колега и приятел с Голф-4-ми сподели откритието си-/прочетено във форум/ потегляне без газ...независимо дали ДВГ е студен или топъл,при потегляне-класическо-/ като по учебник-без превъртане на гуми-/компа сам подава газ и не пипаш педала на газта...Изпробвахме трика на моето GP-същата работа...потегля без натискане на газта. Разрових книжката-нито дума по въпроса...При колега с Алфа-същото...Ха сега,вижте как е при вас...
    Ex. Grande Punto Driver

    #2
    съвсем случайно днес го пробвах и при баба Темпра е така, при това беше по лек наклон (изкачване), но не загасна
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
    ИТАЛФЕСТ 2007

    Коментар


      #3
      ммм нормално

      Коментар


        #4
        То за топлата вода си става дума май. Аз си потеглям така от край време и си паля също без газ. Все пак, ако всичко е наред по запалителната система, на топъл двигател си пали и тръгва от раз, пък на студен - има си смукач!
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          Ако някой го направи с карбуратор му давам... 5 лева! :D
          ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
          // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

          Коментар


            #6
            Executor написа:
            Ако някой го направи с карбуратор му давам... 5 лева! :D
            Може, ако предварително си подръпнал малко смукача :D
            Fiat Stilo 1.8 16V

            Коментар


              #7
              Executor написа:
              Ако някой го направи с карбуратор му давам... 5 лева! :D
              Може, но е по-трудно - при внимателно отпускане на съединителя, оборотите падат, но ако всичко е наред двигателя не гасне и може да се потегли. А май на по-новите (последните) карбуратори има моторче за празния ход, при тях също ще става номера лесно.Има обаче една особенност - не е добре да се товари двигателя на ниски обороти - налягането на маслото е ниско и смазването не е добро. При вдигането на оборотите, налягането на маслото се вдига и износването на двигателя е по-малко.
              Fiat Ritmo 105TC
              1600cc 105к.с.

              Коментар


                #8
                Старата ми кола бе с карбуратор и потеглянето без газ непреставляваше проблем.Сега с пунтото като отпускам съединителя ако оборотите не са над 1000 се появява една вибрация.....Иначе тръгва но се чува и усеща вибриране.
                Punto 55 SX

                Коментар


                  #9
                  Неразбирам ква е фаидата от всичкото това! за тва ли ми се мотате по кръстовищата щото тръгвате без газ
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                  Коментар


                    #10
                    Slavi_Lancia написа:
                    Неразбирам ква е фаидата от всичкото това! за тва ли ми се мотате по кръстовищата щото тръгвате без газ
                    Файдата е никаква! И едва ли някой го ползва при потегляне,особено по кръстовища, затова съм го пуснал в "Общи приказки"...
                    Ex. Grande Punto Driver

                    Коментар


                      #11
                      Файдата е по-малък разход, но разликата не е много голяма.Само ако палите без газ тогава разхода мръдва надолу.
                      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                      Коментар


                        #12
                        Преди време имаше сищата тема пак тука и някой беше казал че било вредно за тампоните на двг.!
                        Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                        Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                        Коментар


                          #13
                          Файдата е за автомобилните инструктори. Жената вика дай да пробвам дай да пробвам още преди да вземе кетапа. Викам хубаво, намерих един паркинг - една кола няма викам си - тук ще е. Качва се мойта, викам ае тръгвай и тя пуска съединителя при което колата разбира се хлъцва и спира. Викам ’кфо стана?!’ - ’Ми аз тръгнах па тя спря!’ - ’Ми газ ще подадем ли?!’ - ’Ама то трябва ли?!’. И се оказва че инструктора тъй ги учел. Та сега вече с кетап и далеч от некадърника се учим що е то газ и как се подава при потегляне.
                          Пунто SX 55 '95 Метан

                          Коментар


                            #14
                            ....ooooo, на моита инструктора и тои на нищо не я научи! та сега на мен се пада пак тежката участ на всяко кръстовище да викам-газз,газз още газ ама тоя урок бързо го схвана. Тя беше на една дизелова кола, оная без газ тръгва никви грижи и от там ми доиде белята на главата. Та малко извън темата -много е важно на ква кола ще се учи, било то жена,дъщеря или гадже!
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                            Коментар


                              #15
                              На мен предишната ми кола (Vento дизел) тръгваше без газ. Така бях свикнал и на шофьорските курсове. Там също карах Vento дизел. Но май е заради високите обороти дето поддържат тия коли. На големи наклони съм тръгвал без газ и колата си е теглела без проблем. Сега и на Fiat-а го правя тоя номер при по специфични маневри, но пък на него оборотите са му бая по-ниски и става доста по-трудно. Толкова зор видях докато си променя начина на каране на Fiat-а, че направо нямам думи. До последно си мислех дори, че нещо му има защото по-трудно тръгва без подаване на газ ...

                              Коментар

                              Working...
                              X