Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разстояние необходимо за извършване на изпреварване...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разстояние необходимо за извършване на изпреварване...

    Ето една таблица на разстоянието за извършване на маневрата по изпреварването в метри в зависимост от скоростта на изпреварващия и ипреварвания:
    Прикачени файлове
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    #2
    това за градско ли ? ако някой кара по тая таблица няма изпреварване значи ,а ако караш с повече от 100 трябва да си с оптика !
    фиатче Браво 2.0

    Коментар


      #3
      нещо не мога да си го представяда кажеме ти се движиш с 10, а аз с 50. По таблицата пише че ще ми трябват 106 метра - не е верно, даже и 50 метра мисля че са многоили аз нещо не разбирам таблицатаили пък това е примерно за тирове дето са дълги по 20 метра - съвсем се обърках
      Audi 1.8S златен талон

      Коментар


        #4
        това е няква супер измислица, ако карам със 100 ми трябва почти километър да мина някой дето е с 90 да не говорим , че ако аз карам със 100 а някой с 10 го минаваш за 10 метра
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Мдааа по таблцата излиза, че ако карам със 100 и изпреварвам някой който кара с 10 ще ми трябват близо 200 метра зада го задмина, от друга страна ако карам с 20 а той е с 10 - ми трябват само 100 метра ... тук има нящо сбъркано - при по- голяма разлика в скоростите би трябвало изпреварването да става на по- малко разстояние.

          Коментар


            #6
            Предполагам стойностите са за възможно най-малко презе на движение в другото платно при идеални условия - без баири, еднаква дължина на автомобилите и др. Когато някакъв се движи с 50, а вие със 150, не започвате ли от даста отдалече, за да можете да се престроите, понеже приближавате доста бързо предният? Или стигате до предния със 150-волана в ляво рязко- волана рязко в дясно - газ! Самото задминаване се извършва за секунди-да!
            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              GTipo написа:
              Предполагам стойностите са за възможно най-малко презе на движение в другото платно при идеални условия - без баири, еднаква дължина на автомобилите и др. Когато някакъв се движи с 50, а вие със 150, не започвате ли от даста отдалече, за да можете да се престроите, понеже приближавате доста бързо предният? Или стигате до предния със 150-волана в ляво рязко- волана рязко в дясно - газ! Самото задминаване се извършва за секунди-да!
              еми ако имаш идеалните условия, за които говориш, т.е. видимост, няма пред теб кой да изпреварва и т.н. естествено ще си го мина със 150. тази табица е доста измисляна според мен, ако караш зад накой и чакаш възможност да го резнеш /т.е. карате почти с еднакви скорости/ и като тръгнеш да го минаваш пак го минаваш за 20-30 метра дори с ускорение до него. поне аз такава представа имам, може и повечеко да са метрите, ама чак пък 1 километър/най-горе в дясно на табл./
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                първооо му влизаш във вуздушната струяяяя ,после на 2-3 пръста от неговата броня се залепваааааааш .и така минимум 5 километра ,като през това време му се появяваш ту в лявото ,ту в дясното огледало (ако е нощно врееме задължително гасиш фаровете ) ....и изпреварваш чааааак като дойде некой остър завой ,като доволно гледаш на другия шофер физиономията
                фиатче Браво 2.0

                Коментар


                  #9
                  pakumba написа:
                  GTipo написа:
                  Предполагам стойностите са за възможно най-малко презе на движение в другото платно при идеални условия - без баири, еднаква дължина на автомобилите и др. Когато някакъв се движи с 50, а вие със 150, не започвате ли от даста отдалече, за да можете да се престроите, понеже приближавате доста бързо предният? Или стигате до предния със 150-волана в ляво рязко- волана рязко в дясно - газ! Самото задминаване се извършва за секунди-да!
                  еми ако имаш идеалните условия, за които говориш, т.е. видимост, няма пред теб кой да изпреварва и т.н. естествено ще си го мина със 150. тази табица е доста измисляна според мен, ако караш зад накой и чакаш възможност да го резнеш /т.е. карате почти с еднакви скорости/ и като тръгнеш да го минаваш пак го минаваш за 20-30 метра дори с ускорение до него. поне аз такава представа имам, може и повечеко да са метрите, ама чак пък 1 километър/най-горе в дясно на табл./
                  Нещо не си разбрал таблицата. Според нея ако ти си със 100, пича е с 90, е километър, щото скоростите ви са почти равни и ще се надпреварвате доста време. Това естествено е ако колите са с еднаква мощност и не увеличаваш и намаляваш скоростта и на двамата.Освен това, както писах и преди това, сигурно става въпрос за две платна и двупосочно движение и маневри по изпреване - приближаваш без да намаляваши увуличаваш скоростта.
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    тая таблица е за руски автомобили преди и около моят набор 1984

                    Коментар


                      #11
                      Тази таблица е базирана 100м изпреварване. Тоест, престрояваме се вляво на 50м от изпреварвания автомобил, изпреварваме го и се връщаме вдясно, когато дистанцията стане отново 50м. За автомобили които се движат с голяма разлика в скоростите именно това и става, защото човек се стреми да си остави повече дистанция. Ако колите се движат с близки скорости обаче, едва ли някой оставя по 50м дистанция. А и дистанцията отпред и отзад може да е различна.
                      Fiat Ritmo 105TC
                      1600cc 105к.с.

                      Коментар


                        #12
                        Много глупава таблица...

                        Коментар


                          #13
                          Айде и аз да кажа нещо:Ако всички се съобразявахме с данните от таблицата по-горе...Ако всички спазвахме дистанция 50 м...(при съответната скорост)...Ако не се мислехме за безсмъртни и не смятахме собствените си коли за бегачки...Нямаше да има раздел "Хроника на смъртта"Нямаше да има толкова паметници по нашите пътища.Нямаше да се обаждаме на близките си като пристигнем някъде, за да не се притесняват!А това кое било тъпо и кое не-всеки си има глава на раменете.Тъпо е за тези, които не им изнася или не го разбират ...както винаги Леко и безавариино.Живи и здрави
                          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                          Коментар


                            #14
                            Слав написа:
                            Айде и аз да кажа нещо:Ако всички се съобразявахме с данните от таблицата по-горе...Ако всички спазвахме дистанция 50 м...(при съответната скорост)...Ако не се мислехме за безсмъртни и не смятахме собствените си коли за бегачки...Нямаше да има раздел "Хроника на смъртта"Нямаше да има толкова паметници по нашите пътища.Нямаше да се обаждаме на близките си като пристигнем някъде, за да не се притесняват!А това кое било тъпо и кое не-всеки си има глава на раменете.Тъпо е за тези, които не им изнася или не го разбират ...както винаги Леко и безавариино.Живи и здрави
                            Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                            Коментар


                              #15
                              по тая логика ,нямаше да ги има задръстванията от Княжево до Перник ,а щяха да са до Кулата Задръстванията на Хемус щяха да започват от Луковит ,а ние щяхме да се обаждаме на близките си след едноседмично пътуване от Варна до София !!
                              фиатче Браво 2.0

                              Коментар

                              Working...
                              X