Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за Лаптоп

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за Лаптоп

    Здравейте, Честита Нова Година, много здраве и успехисега на вапроса...Искам да попитам какво можете да ме посъветвате да купя.Става дума че имам около 1200 лв и какъв мобилен компютър според вас да си взема за тези парици, знам че не са много но все пак това е положението , очаквам предложения, а не съвети колко са малко парите. Лаптопчето ще се ползва за офис така че ако има лицензиран софтуер ще е супер но не е задължително, аз така или иначе ползвам линукс, но все пак..........Мерси предварително, знам че тука има доста специалисти.
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
    ИТАЛФЕСТ 2007

    #2
    Колега парите винаги са малко Иначе най доброто като съотношение качество-цена последно видях DELL инспирион 1300 za 1300лв ....без софтуер е но конфигурацията е доста добра . Екран: 15.4" TFT WXGA (1280x800), CPU: Intel Celeron M 370 1.6 Ghz /1MB L2, RAM: 1024MB DDR II/533, HDD: 80 GB/5400 rpm, VC: Intel 915GM Graphics up to 128MB, CD: DVD±RW/DL, Dell 1370 Internal Wireless (802, 11b/g, 54Mbps), Modem, LAN, Bluetooth, 1394, ExpressCard slot Supports, ExpressCard 34/54 cards, Free DOS,П.С. Сега видях че може да се вземе с 40 хард вместо 80 и цената му е около 1100 лв.
    The sands of time for me are running low....

    Skype Nick: SwordLord

    Коментар


      #3
      Ето го твоя лаптоп:http://technomarket.bg/product_detai..._id=09024966В характеристиките не е добавено, че има OS Win XP Home Edition, но с нея се продава иначе ...

      Коментар


        #4
        А какво ви е мнението за Хермес, понеже ми предлагат компутерцхе сус сходни параметри, но с възможност за сравнително лесен ъпгрейд, а за другите марки, трябва май доста да се чака ако нещо се повреди
        СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
        бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
        сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
        ИТАЛФЕСТ 2007

        Коментар


          #5
          Защо непременно искаш да си купиш лаптоп? И не е ли добре да се заинтересуваш за някой втора ръка.
          BRAVA 1,4 12V
          Nissan Navara

          Коментар


            #6
            phoenix написа:
            А какво ви е мнението за Хермес, понеже ми предлагат компутерцхе сус сходни параметри, но с възможност за сравнително лесен ъпгрейд, а за другите марки, трябва май доста да се чака ако нещо се повреди
            С Хермес не съм си имал работа и не мога да взема отношение, спомням си, че правят батерии за лаптопи, но за техни лаптопи не съм чувал. За лаптопа, който ти предлагам по-горе мога да гарантирам от личен опит, че машинката работи доста добре, а и цената за тези параметри, които има е повече от добра. Едва ли ще намериш друг лаптоп точно с такива характеристики и на такава цена.Какво разбираш под лесен upgrade?Основните неща при избор на лаптоп са - 15" дисплей, процесор около 1.6-1.7 (за препоръчване Intel-ски), RAM поне 512 MB, да е по-лек от 5 кила със захранването ... ако отговаря на тия неща, взимаш и бегаш ...Ето тук има оферти от най-различни фирми:http://navigator.idg.bg/index.php?type=0&p=102П.С. Dell-а, който ти предлага колегата по-горе също е добър избор ...http://laptopzona.com/prod_detail.php?element=533

            Коментар


              #7
              За такива парици можеш да си вземеш доста прилична Тошиба L10.Процесорче на 1.6 ,комбо записвачка.Стандартно е с 256 рам.Аз имам такава и си върви с лицензиран XP Home Edition и си е доста прилична машинка.Цената е там някъде около 1200-1300лв.
              Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

              Коментар


                #8
                имам втора употреба и искам да купя нов, а моя го продавам, трябват ми разходи за фирмата, освен това искам нещо новичко, и задължително лаптоп понеже доста често ми трябва когато сме някъде на екскурзия или в къщи, а не мога да си пренасям офисния комп. в нас
                СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                ИТАЛФЕСТ 2007

                Коментар


                  #9
                  phoenix написа:
                  имам втора употреба и искам да купя нов, а моя го продавам, трябват ми разходи за фирмата, освен това искам нещо новичко, и задължително лаптоп понеже доста често ми трябва когато сме някъде на екскурзия или в къщи, а не мога да си пренасям офисния комп. в нас
                  Да не бъркаш нещо с разходите на фирмата?.Компютърът е ДМА и за разход ти минават само амортизациите му и то от месеца следващ придобиването му, а не стойността на придобиване.Внимавай някоя лелка от НАП да не ти се кара после!
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #10
                    zfa159 написа:
                    За такива парици можеш да си вземеш доста прилична Тошиба L10.Процесорче на 1.6 ,комбо записвачка.Стандартно е с 256 рам.Аз имам такава и си върви с лицензиран XP Home Edition и си е доста прилична машинка.Цената е там някъде около 1200-1300лв.
                    И грее като печка да не говориме, че батерията уж държи, ама не държи.

                    Коментар


                      #11
                      мерси имах някакви съмнения отноно тази тошиба......иначе марката ми допада, но много хора ме отказват от точно този модел. така че по-скоро отпада, продължавам да се ровя из нета....намерих едно Фуджицу Сименс: FUJITSU-SIEMENS : AMILO Pro V2085 ; 1350 lv. Характеристики· Pentium M740 (1.73 GHz,1024KB SLC) ; 15.4"TFT WXGA - 1280 x 800 pixel· 512MB DDR2-533 SDRAM ; Intel GMA 900 up to 128MB· 60 GB S-ATA 150 (5400 rpm) ; DVD±RW±R DL· 56K V.90 modem,10-100-1000 Mbps RealTek 8110SBL,802.11 BG WLAN· Type I-II PC Card slot, 3in1 Card Reader (SD, MMC and memory stick) , 4 x USB 2.0 , S-Video out (TV-out) , VGA, SPDIF, IEEE1394 ; 1 year warranty ; Linux : FUJITSU-SIEMENS : AMILO Li 1720 1360 lv. Характеристики· 1720 CelM420(1.6GHZ,533MHz,1MB SLC)· 15.4’’ WXGA CrystalView ; 1x512MB DDR2 533MHz· 80GB PATA, DVD dual layer· ATI Radeon Xpress 200M with up to 256MB Hypermemory· WLAN 802.11bg; 100Mpbs LAN· V92, 4x USB,1x S-video,1x CRT (VESA compatible),1x IEEE 1394, 1x ExpressCard slot (34-54mm),1x 4-in-1 Card reader (SD-MS-MMC-xD)· Windows XP Home; Nero; WinDVD ; 2.7 kg ; 2 year
                      СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                      бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                      сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                      ИТАЛФЕСТ 2007

                      Коментар


                        #12
                        Не знам какво ви е мнението за ACCER...... имат добри показатели но ме посъветваха да не вземам, дори тука една фирма която се занимава с поддръжката им ме посъветваха да не си вземам тази марка Гледах ей тези два компа.....много ми харесаха какво ви е мнението не бях чувал че Бенку правят лаптопи, но ме светнаха че са на първо място в света по производство на монитори и компютърчетата са наистина качествени а и имат 2г. гаранция. Някак си си мисля че такова ще взема, но искам да чуя мнения на хора които разбират, понеже на мен ми харесаха визуално :DЛаптоп Benq P51EЕкран: 15.4" TFT LCD WXGA (1280x800)Ultra Vivid, CPU: Sempron 3200+ (1,6 GHz) RAM: 512 MB DDR, HDD: 80 GB, 5400rpm/SATA, VC: Nvidia GFrorce 6100 up to 128 MB TVout, CD: DVD+-RW /DL, Modem, LAN, WLAN g, 4xUSB, IEEE 1394, Cardreader, Mon-out, Mic Гаранция: 24 МесецаЦена: 1249.00 лв Лаптоп Benq A51E-704Екран: 15.4
                        СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                        бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                        сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                        ИТАЛФЕСТ 2007

                        Коментар


                          #13
                          Колега, колкото модели лаптопи има, толкова и различни мнения ще получиш. Ходи си вземи тоя лаптоп, който ти харесва на теб и това е. Добрата покупка е силен лаптоп за по-малко пари. Мисля, че всеки знае какво е силен компютър като параметри. Само се моли да му държи батерията, това е ...

                          Коментар


                            #14
                            Моят FUJITSU-SIEMENS... изкара точно 1 седмица.. след което го върнах с големи благопожелания (няма да ви казвам колко пари ми струваше - т.е. уж беше high-end)... Хората от магазина ме погледнаха с разбиране.. и ми предложиха Toshiba вместо FUJITSU-SIEMENS -> смених го на часа... и за сега съм много доволен от японския звяр Другата марка, която я правят за страните от 3-тия свят.. е Acer.Просто FUJITSU-SIEMENS и Acer са трабанта и запорожеца при лаптопите...
                            FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                            Коментар

                            Working...
                            X