Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли да глобят автобус на гр. транспорт за брой пътници?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Може ли да глобят автобус на гр. транспорт за брой пътници?

    С брата сега си дискутирахме темата щом може да глобят кола че се води примерно 4+1 а са се качили повече хора защо тогава да не може да се глоби автобус на градския транспорт че примерно се води 100 места от които 40 седящи и 60 правостоящи.Ясно е че никой не би се заел да брои пътниците вътре и т.н. но принципно би трябвало да може да се глоби ако не шофьора то самия градски транспорт.Често се виждат гледки на автобуси,вървящи на една страна от претъпкване и т.н..Ако не Контрол по транспорта то КАТ или ДАИ мисля че имат правото да го сторят.
    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

    #2
    Аз мисля че може. Тва си е МПС. Ма друг е въпроса че шефовете на СКГТ са дупе и гащи с шефа на КАТ сигурно.

    Коментар


      #3
      едно време участвах в преброяването на пътникопотока т.е. сядам да речеме в тролей 11 на втора врата и броя (записвам) на всяка спирка колко хора се качват и колко слизат и така докато не свърши смяната. Даже ни плащаха тогава :D На другите врати в тролея други хора брояха и така за всеки тролей от тази линия, както и за всичкия транспорт в София. Идеята беше да се види кои линии по кое време са пренатоварени и да се пуснат повече коли по тях, както и по други линии ако са прекалено много колите да ги поразредят. Купон си беше с това броене След това в excel се въвеждаха данните и например за една кола от транспорта се вижда по кое време и къде пътниците са били най-много. Е, получаваха се и малко неточни преброявания т.е. оказва се че на последната спирка е трябвало да има още 2-3 души в автобуса На определени места се получаваше че в автобус са се натъпкали към 200 души. След това на базата на тези данни пооправиха транспорта. Знам че след някоя и друга година пак правеха такива преброявания, даже мисля че и редовно се правят. Но понякога тъпканиците в транспорта зависят и от други обстоятелста - примерно повреден автобус, при което в следващия след него става тъпканица или пък някъде станало някаква катастрофа или примерно ченгето спряло колите зада мине президента и от там яко задръстване и се прецаква разписанието.Вчера след работа например за пореден път се убедих колко са малоумни повечето шофьорите дето минават през руски паметник и всяка вечер яко задръстване и на спирките на транспорта след руски паметник има сумати народ който чака транспорта.
      Audi 1.8S златен талон

      Коментар


        #4
        а може ли да ги глобят, че влизат и карат в насрещното - НЕЕЕЕЕ!!!че как, като и полицаите го правят - онази вечер ги снимах , но не излезе снимката
        A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
        e30 forever!

        Коментар


          #5
          То преди две години дето се запали един автобус и изгоря насред окръжна болница та тогава ни съд ни нищо, та вие искате за такива неща глоби да им правят...
          N.Y. State of Mind

          Коментар


            #6
            Колега, не беше преди 2 години По рано беше. А друг пример и то много пресен е пак тази година автобуса на цариградско дето се обърна с пътници !!!

            Коментар


              #7
              А 280-то което се завъртя на цариградско? - какво стана с инфо-то и виновните за него...НИЩО и цялата ни държавица си е една такава никаква като гледам.....
              Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

              Коментар

              Working...
              X