Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

запор на пенсия от чси !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    запор на пенсия от чси !

    Казуса е следният .Самият запор на пенсия не е ли незаконосъобразен ?
    По моя преценка без да имам опит като адвокат !
    И какво трябва да се направи за да се вдигне запора ?Извлечение от банката ,че това е сметката ,по която запорираният си получава пенсията ,от нои някакъв документ ?? Тия документи до ЧСИ ли се носят ,за да се вдигне запора ?
    фиатче Браво 2.0

    #2
    при размер между минималната работна заплата и двукратния размер на минималната работна заплата – удържа се една трета част, ако лицето е без деца,
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      това ,го знам ! Пенсията е точно МРЗ !Просто в случая искам аз да помогна не искам да водя адвокати ,за да не се стига кофти сърдечни стиуации .
      Въпросът е къде се ходи да се пусне жалба .В нои ли ? В банката ли ? при Чси ли ? Искам да съм подготвен все пак ,за да не се изнервя допълнително ситуацията .
      фиатче Браво 2.0

      Коментар


        #4
        Айде, първо вижте какво пише в постановлението за налагане, па после Коцето да гадае.
        От скоро има промяна в ГПК точно в часта запори и промята на праговете и гълкуване на понятието възнаграждение и спестяване.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          оправихме проблема още в банката !Просто сумата е несеквестируема .Много ме фана яд на тия банкови служители ...
          фиатче Браво 2.0

          Коментар


            #6
            що? кво не са направили
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              еми според мен е редно най-малкото да те уведомят( и като си там да ти обяснят ,кое, какво ,как) ,особено като си им клиент от 20 години и то лоялен .
              А не да се държат като ощипани ученички и да подмятат на фърчащи листчета телефони на ЧСИ едва ли не са на % .
              И да ми обясняват не слагали печати.Днес как слагат печати .То ми е ясно ,че има и хора, къде по-малко ,къде повече си разбират от работата ама ...

              Смяна на банката е решението и толкова ...

              То с ЧСИ се разбрахме и оправихме супер лесно и коректно .
              Последна редакция от tomazo; 08.03.2018, 14:38.
              фиатче Браво 2.0

              Коментар


                #8
                По това, което пишеш разбирам, че е наложен запор на банкова сметка, а не на пенсия - който запор се налага в НОИ, а не в банката.
                НОИ като трето задължено лице преценяват размера на удръжката по запора при съобразяване с чл 446 от ГПК в който е уредена несеквестируемостта - сумата, която не подлежи на принудително изпълнение.
                При запор на банкова сметка - банковия служител вижда произхода и размера на постъпващата сума и преценката е негова относно несеквестируемостта.
                Обаче има некви супер тъпи стринки касиерки по банките дето не знам как имат акъл до дома да си стигнат и проблемите ги правят те при подобни ситуации.

                При наложен запор на банкова сметка трябва да се тегли заплатата или пенсията всеки месец - в противен случай ако отлежи повече се счита за спестяване или за влог и подлежи на принудително изпълнение.
                Освен ако постъплението не е от болничен, обезщетение за безработица и др. подобни.
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #9
                  То с ЧСИ се разбрахме и оправихме супер лесно и коректно .
                  Ти да видиш какви разбрани ЧСИ-та имало! хахаха
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #10
                    Точно така Киро .Запор на банкова сметка .Обаче там служителката в банката нали се има за Господ като види ,възпитана жена срещу себе си и защо да не я накълве (днес не беше на работа ,та друг сърба попарата де ) Аз като неизряден платец ги знам тези неща ,ама сега по новия закон и казусите с пенсиите не бях наясно ,а иначе смешна работа язък за нервите и кръвното !
                    фиатче Браво 2.0

                    Коментар


                      #11
                      В случая е грешка на банката и отговарят за вреди! Трябвало е да върнат отказ до ЧСИ-то.

                      Коментар


                        #12
                        Salvador написа: Преглед на мнението
                        В случая е грешка на банката и отговарят за вреди! Трябвало е да върнат отказ до ЧСИ-то.
                        Какъв отказ до ЧСИ-то!? Какви пет лева!?
                        Налага се запор на банкова сметка!
                        В нея може да постъпват най-различни по произход суми - трудово възнаграждение, пенсия, хонорари, субсидии, печалби от лотарии, т.н. болнични, разл. обезщетения и прочие.
                        Третото задължено лице - банката - вижда какъв е произхода на средствата, преценява и превежда секвестируемите суми.
                        Има възможност по ГПК ако нещо не им е ясно да уведомят ЧСИ, ДСИ или публичния изпълнител за произхода на дадена сума и да поискат указания.
                        Докато запора не се вдигне от органа по принудитеното изпълнение - банката изпълнява до размера на наложения запор. Няма откази, няма ...
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #13
                          Виж сега, всяка банка има един отдел "Разплащания" там получават запорите, и ка длъжни да ги наложат веднага па ако ще и по сметките на Господ. Ако е изпълнителен да изпълнят нареждането, ако е обезпечетилен да обезпечат вземането. Никой на никого не се обажда да го предупреждава. Едно че е невъзможно, а другото е че това би довело до злоупотреби. Не от хора с пенсия, от тия с големите запори, а да всички реда е еднакъв.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                            Никой на никого не се обажда да го предупреждава.
                            Банков.... Айде моля ти се ... хахахахаха
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              #15
                              Банките са като Лас Вегас.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X