Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Е българино какво правят някъде по света -лифт 30 км

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    Не карам ски, не съм еколог. Бих бил без мнение за втори лифт, защото, нито съм запознат със всички плюсове, минуси и т. н., нито ме интересува този спорт.
    Но точно сега съм твърдо против, ама много, толкова много, че всички, които го подкрепят, ги слагам в графа облагодетествани или късопаметни........ нецензурни думи.
    Ако се разреши втори, то се знае, кой ще го прави. Същият, който преди години беше нарушил доста неща, това го каза съд, не аз, но не приложиха тогава действащия закон, защото Банско умира. Един вид директно изнудване.
    Та сега, ако направи втори и покрай него усвоява и застроява, както му е удобно, пак ли ще променят закони за да не умре Банско.
    Либра 1,9 жтд 2000г. LX
    Фиат Крома 1,9 2009г.
    Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

    Коментар


      #92
      Задал си грънци. Можеше линк да дадеш към въпросния коментар, като не искаш да ги напишеш подредено.

      Аз, като един виден третокласник, не разбирам как вие възрастните и препатили хора не виждате връзката между:
      1. Държавата не санкционира неизрядните шофьори
      2. Държавата не санкционира неизрядните данъкоплатци
      3. Държавата не санкционира неизрядните дървосекачи

      Задавам прост въпрос: Защо за 1. и 2. не знаете как държавата е виновна, а за 3. знаете?! Тя има РИОСВ и горски стопанства, но няма Пътна и Икономическа полиция, така ли?

      Докато не получа някакъв отговор, ще приема, че всички възрастни сте докарали образованието си до 3-ти клас, а аз съм с докторска степен по ядрена физика още от детската градина!

      Вече съм ги задал в преден коментар и няма да се повтарям. Липсата на отговори към тях доказа това, което мислех. Хората сме склонни да вземаме крайна позиция в спор, без да сме запознати с фактите относно за/против даден въпрос и техния анализ. То лошо няма, обаче когато почне да се натрапва това мнение на база плитки доводи...малко става неприятно. И се почва да се отклоняваме от темата.

      За одебеленото: Какво целиш в случая? Все едно незнаеш за какво говоря. За масата хора, които говорят само как "Държавата" е виновна, "Държавата" е длъжна, "Държавата" трябва. И под "Държавата" се разбира незнайно кой с власт, да дойде и да му намери работа (примерно), а той да си стои дома и да чака. И как да попитам "Държавата" е виновна, че някой прережда колите през трамвайните ленти, Как "ДЪржавата" е виновна, че някой не си плаща данъка на колата с години и още хиляди примера мога да дам.
      Ако толкова си сигурен в изказването си, кой трябва да следи състоянието на горските масиви? Явно няма да са РИОС, горски стопанства и т.н.
      браво 1,6/90 - 09 г.

      Коментар


        #93
        Но точно сега съм твърдо против, ама много, толкова много, че всички, които го подкрепят, ги слагам в графа облагодетествани или късопаметни........ нецензурни думи.
        Ако се разреши втори, то се знае, кой ще го прави. Същият, който преди години беше нарушил доста неща, това го каза съд, не аз, но не приложиха тогава действащия закон, защото Банско умира. Един вид директно изнудване.
        Та сега, ако направи втори и покрай него усвоява и застроява, както му е удобно, пак ли ще променят закони за да не умре Банско.
        Много се бъркаш. Банско ли умира?? Банско беше едно умряло село дето никой не го знаеше. А сега е планински курорт, известен в цяла Европа, а и извън нея. Ако не бяха хилядите туристи които идват всяка година, и парите които оставяха, местните щяха да са на изчезване. Щяха да има останали малки разпадащи се къщи, а не модерни сгради и хотели както сега.

        Коментар


          #94
          slonikon написа: Преглед на мнението
          Задал си грънци. Можеше линк да дадеш към въпросния коментар, като не искаш да ги напишеш подредено.

          Аз, като един виден третокласник, не разбирам как вие възрастните и препатили хора не виждате връзката между:
          1. Държавата не санкционира неизрядните шофьори
          2. Държавата не санкционира неизрядните данъкоплатци
          3. Държавата не санкционира неизрядните дървосекачи

          Задавам прост въпрос: Защо за 1. и 2. не знаете как държавата е виновна, а за 3. знаете?! Тя има РИОСВ и горски стопанства, но няма Пътна и Икономическа полиция, така ли?

          Докато не получа някакъв отговор, ще приема, че всички възрастни сте докарали образованието си до 3-ти клас, а аз съм с докторска степен по ядрена физика още от детската градина!
          Ама като не ти се чете, аз няма да препоствам коментари от преди две страници. Отделно, че бъркаш кой коментар за кого е адресиран.
          И аз не разбирам ти като препатил възрастен човек как идиализираш "хубавото време". Щом думите ми ги прочиташ така - няма да тръгна да ти сменям мнението.
          Ето ти (ако ти се чете) спомени по социализма в Бг
          http://desebg.com/index.php?option=c...:-a-&Itemid=64
          http://desebg.com/index.php?option=c...:-a-&Itemid=64

          П.П. Още не мога д аразбера нещо от един твой коментар . "В Банско и региона вариантите за по-нормални доходи на местните са 2: Ски туризъм и незаконна сеч."
          Тогава да продължаваме да си отглеждаме циганите за наша сметка, щот и те ако не им даваме ток, жилища - ще се краде на поразия.
          Последна редакция от Kay_; 09.02.2018, 12:33.
          ФИАТ- Пътят е само формалност
          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
          -----------------------------------------------------
          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

          Коментар


            #95
            stilo_new написа: Преглед на мнението
            Много се бъркаш. Банско ли умира?? Банско беше едно умряло село дето никой не го знаеше. А сега е планински курорт, известен в цяла Европа, а и извън нея. Ако не бяха хилядите туристи които идват всяка година, и парите които оставяха, местните щяха да са на изчезване. Щяха да има останали малки разпадащи се къщи, а не модерни сгради и хотели както сега.
            Кое е планински курорт? Банско ли ?
            Това че има 50 хотела и ски писта не го прави курортно селище, или поне докато не си оправят улиците, канализазията и овчите екстременти по улиците
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #96
              Стило, колега, явно въобще не си разбрал какво искам да кажа, защото въобще не си запознат със случая преди години.
              Либра 1,9 жтд 2000г. LX
              Фиат Крома 1,9 2009г.
              Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

              Коментар


                #97
                Май не си ходил скоро в Банско има програма да оправят канализацията и улиците по която доста от нея е направено
                а градът е курорт щом събира няколко хиляди повече от колкото е самото населено място
                Къде по известни курорти има където няма толкова хотели ама има писти и лифтове и
                Там няма псевдо зелени
                Сега заради тях ще ни спират парите за пътища щото са се оплакали в ЕК
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #98
                  .....
                  Отворих първия линк и сега седя и се чудя как можеш да напишеш толкова дълги спомени от социализма в Бг, а не можеш да копираш един смотан линк.
                  Също не разбирам защо се отклоняваш от темата. Все пак, ще ти обърна внимание, че ние така или иначе продължаваме да го правим това.

                  Относно зародилата се дискусия по темата, пак да попитам: "Защо за 1. и 2. не знаете как държавата е виновна, а за 3. знаете?!"
                  М?
                  Що така мълчание?
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар


                    #99
                    Каквото искаш дс ти кажа, като ми извърташ думите. Аз ти обяснявам, че ние, като единици сме държавата и от нашето поведение в голяма степен зависи как ще живеем, ти изкривяваш думите ми. И аз ти акцентирах на твоите два варианта за "спасението" на Банско, даже и пример с циганите ти дадох....мълчиш!? Ще ги храниш ли? Иначе ще се краде.

                    То това вашето вече става спасителна мисия за Банско. Аз това, което исках го разбрах. Двамата най-активни защитници на лифта и идея си нямат за какво става дума, обаче с твърда позиция и който е на друго мнение...не бил мислещ.
                    Спори си с някой друг. На мен просто ми дотегна от капацитети, които да ми насаждат мнение.
                    ФИАТ- Пътят е само формалност
                    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                    -----------------------------------------------------
                    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                    Коментар


                      Да разбирам ли, че се отказваш от призивът си към РИОС, горски стопанства и отиваш да се хвърляш пред секирите, като една единица държава?
                      Относно циганите, аз, като една единица държава, не ходя да ги храня. Проблемът може да е, че държавата, като колективен организъм го прави. Има и такива държави, дето съдържат много хора в себе си (понякога милиони, да не казвам повече, че няма да ми повярвате), а не само държави, изградени от единици.
                      Последно, не може така да се изнася човек от спора! Сега трябва да търся как се сменят уплътнения на заден спирачен цилиндър на Стило, което е далеч по-трудно занимание, като за края на работната седмица!
                      браво 1,6/90 - 09 г.

                      Коментар


                        Да, отказвам се и по твоя пример ще агитирам направата на лифт, космодрум или някакъв вид атракцион....примерно в района Рудозем, понеже и там има проблем с незаконната сеч. Нали тва са им двете опции.хаха
                        ФИАТ- Пътят е само формалност
                        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                        -----------------------------------------------------
                        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                        Коментар


                          Ако щеш! Между дpугото, космодрум в Рудозем е много по-смислено, отколкото ски в Банско. Тъкмо докато излитат, ракетите ще топят рудата. А оттам - директно в тигелите!
                          браво 1,6/90 - 09 г.

                          Коментар


                            S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                            Кое е планински курорт? Банско ли ?
                            Това че има 50 хотела и ски писта не го прави курортно селище, или поне докато не си оправят улиците, канализазията и овчите екстременти по улиците
                            Вярно е, че има трески за дялане, но е в пъти по-добре от преди. Между другото още преди три години имаше мащабен проект за подмяна на в и к. Не знам до къде са стигнали но се работеше усилено..

                            Коментар


                              Стило, колега, явно въобще не си разбрал какво искам да кажа, защото въобще не си запознат със случая преди години.
                              Явно не съм разбрал, че говориш за конкретен случай преди години. Аз казвам каква е общата картинка.

                              Коментар


                                Някой имат много изисквания и претенции за курорт
                                1да има добър път 2 да е почистен пътя 3 да няма много хора в луксозния курорт
                                4да няма никакви писти 5 и лифтове и после да говорят ама в Швейцария какви курорти има
                                Нещо някой хора си противоречат в изискванията и само на тях да е добре
                                На мен ми стига и едно легло пък нека има хора ,лифтове и писти - така местността няма да е запустяла .
                                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                                Коментар

                                Working...
                                X