Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Е българино какво правят някъде по света -лифт 30 км

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Така....да уточним нещо. Пиша в тази тема, защото съмпровокиран от начина на изразяване и доводите на хората защитаващи стоежа на въпросния лифт. Приказки от вида на " Виж българино", "събудете се", " малко разсъждаващ, ще го разбере", събуждат в мен мислите, че незнаете как да се защитите и се опитвате, чрез такива клиширани изразчета да защитавате думите си.
    В тази връзка няколко въпроса, понеже виждам, че пак се говори едно и също "псевдо зелени" и бля бля. За останалите 200 казуса за нерегламентирано изсичане на дървесина, от къде имаш информация, че екологични организации не протестират?
    Това, че не го показват по Тв-то и не афишират за него, не означава, че не се случва. Само екологичните организации ли отговарят за горите в България? Ако знаете за други проекти по които определена организация иска да стопира, моля чувствайте се свободни да ги споделите и да ги обсъдим в темата. Колко екологични организации има официално регистрирани в България? Как се спонсорират? За конкретния проблем в Пирин, запознати ли сте с позицията на така наречените от вас "псевдо еколози" и кое в тази позиция не удобрявате. Знаете ли къде точно в Пирин ще бъде този лифт? Какво ще свързва? На територията на парк Пирин ли ще бъде? Ще се отчуждава ли земята? Запознати ли сте кой ще е инвеститора? Идейни проекти някой знае ли? Бъдещи инвестиционни намерения свързани с инфраструктурата около лифта? Изобщо как си го представяте? Аз до тук от колегата Стило_ню и ключаря, стигам до извода, че ще е нещо подобно: Изсича се една просека 15м широка, идват и забиват мачтите/решетъчните кули като пирони ей така от горе, слагат въжетата, пускат кабинките и хайдееее - може да се возиш като алтав на горе на долу из гората.

    Имате крайни позиции, а дори не сте запознати със ситуацията и само "псевдо зелени" "псевдо еколози"

    Аз лично съм леко резервиран, понеже изграждането на едно такова съоръжение изисква поддържане във времето. Опита показва, че в България изпитваме големи трудности когато трябва да стопанисваме нещо, за да може то безпроблемно да премине през експлоатационния си срок.
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      #77
      slonikon написа: Преглед на мнението
      Синтезирам аргументите, че някои хора ги четат избирателно:
      1. В Банско и региона вариантите за по-нормални доходи на местните са 2: Ски туризъм и незаконна сеч. Т.е. проблемите са свързани. Голямата част от хората предпочитат законния вариант, който ще нанесе и по-малко вреди на природата. Че в т.нар. развити демокрации са били отсечени дървета и смачкани тревички, за да се построят ски съоръжения, смятам за доказано със снимки от официален сайт на алпийски курорт.
      2. С какво се занимават еколозите, ние много добре знаем! Само че тях не ни ги показват по телевизията. Както и експертите в другите отрасли, де. Тези, които ни показват,са да кажем евродепутатката от "зелените", която била дала "своята подкрепа в защита на Пирин и обеща да присъства на някой от следващите протести в София". Цитирам новина на нюз.бг от вчера. Бърза справка с уикипедия показва, че дамата е завършила ислямистика, туркология и юдаистика в Берлинския свободен университет и в Университета Сабанчъ в Истанбул. Това не е "еколог".
      Ти сериозно ли? Това става малко като на циганите: "Ако не ни намерите работа - ще крадем". Това ли е водещия аргумент?
      П.П. Това ми напомня на аргументите за Южен поток, които бяха, че в района за Северозападна България щяло да има повече работа и района няма да е така беден. Та като го чух и се замислих: Брей тези тръби 20 години ли са решили да ги слагат или след 2години като се построи, ще ходят на надница да баят за здраве на тръбопровода ли?
      Последна редакция от Kay_; 08.02.2018, 11:21.
      ФИАТ- Пътят е само формалност
      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
      -----------------------------------------------------
      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

      Коментар


        #78
        Във връзка с последните 2 поста на колефите искам да кажа,че като човек живял до Банско(на 3мин от Разлог) Сечта на дърва (незаконната) е огромна и,че банско определно неможе нашенци да развият бизнес ... всичко се държи от гърци,турци,руснаци и също цените не са като за нашенци ама грам .... .Строежа на 2ри лифт е с цел ест. да се взимат пари и да част от парк пирин е колега.
        this

        Коментар


          #79
          Типично ГЕРБ поведение е когато няма аргументи да се очерня човека несъгласен със золумите.
          В случая се пише " цигани незаконно секат дървета в резерват - ЗАЩО еколозите не протестират?"
          ОЧЕИЗВАДНО Е, че управлението на ГЕРБ не си върши работата за да секат циганите - полицията не си върши работата, горските стражари не си вършат работата, жандармерията не си върши работата, ДАИ не си върши работата , данъчните не си вършат работата ....
          но нееее - еколозите са виновни за золумите в управлението на ГЕРБ - те трябва да арестуват и осъдят циганите-бракониери, щото власта е заета да целува задници на Истанбулски конвенционалисти.
          Изкупуване на автомобили на добри цени
          /////

          Коментар


            #80
            Ти сериозно ли? Това става малко като на циганите: "Ако не ни намерите работа - ще крадем". Това ли е водещия аргумент?
            Естествено, че това е водещия аргумент! Ти незаконната сеч ли предпочиташ?!
            браво 1,6/90 - 09 г.

            Коментар


              #81
              И кое точно е естественото?

              Коментар


                #82
                Изсича се една просека 15м широка, идват и забиват мачтите/решетъчните кули като пирони ей така от горе, слагат въжетата, пускат кабинките и хайдееее - може да се возиш като алтав на горе на долу из гората.

                Имате крайни позиции, а дори не сте запознати със ситуацията и само "псевдо зелени" "псевдо еколози"

                Аз лично съм леко резервиран, понеже изграждането на едно такова съоръжение изисква поддържане във времето. Опита показва, че в България изпитваме големи трудности когато трябва да стопанисваме нещо, за да може то безпроблемно да премине през експлоатационния си срок. [/COLOR]
                Точно това ще се прави! Ти ако имаш друга информация я сподели.
                Пак питам, защо се раздухва само за Пирин, а за останалите 200 казуса нищо. Защо не излязоха "еколозите" по улиците да защитят резерват Ормана? Или Странджа планина?
                И не знам защо изобщо се споменава Герб?

                Коментар


                  #83
                  Аз не съм оспорвал схващането, че "онова време, където някой ти е длъжен за нещо да ти осигури..." го няма вече. Начи, съвсем естествено, хората се оправят, както могат! Не би било "естествено" да легнат да мрат, щото природата ни е заложила инстинкт за самосъхранение.

                  П.П. Затова и подкрепям изборът на "по-малкото зло"!
                  Последна редакция от slonikon; 08.02.2018, 13:03.
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар


                    #84
                    Коментираш каквото ти е изгодно и някак успееш да скалъпиш отговор. Сложих ти 15 въпроса поне - отговор не видях. Колко пъти да ти кажа, че за изсичането на горските масиви си има държавни органи, които трябва да следят за това. Ти пак и пак и пак го слагаш като въпрос. Изобщо и ти като ключаря - Знаеш ли какво означава екология, еколог? Какво включва и с какво се занимават? Само не ми отговаряй като в 4клас ( да пазят дърветата)

                    П.П. Слониконе, от утре събирам хора за група. Ще искаме безплатен транспорт от домовете на всики до коя да е точка на Сф...иначе почваме да крадем и убиваме. Горе долу същото като тези с Банско
                    Докато се опитваме да решаваме конкретни проблеми, чрез компромисни варианти - няма да се променим. Не се гледа картинката отдалеч.
                    ФИАТ- Пътят е само формалност
                    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                    -----------------------------------------------------
                    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                    Коментар


                      #85
                      Мен не ме брой за транспорта. Аз ще си се возя с колата.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #86
                        Ми тогава като се ходи в Пирин и Витоша вместо с лифт ще ходим с коли така природата ще е по чиста
                        Вместо тези където карат ски да си седят в България ще ходят в Сърбия или другаде .
                        А защо се протестира като няма точно определено трасе
                        просто да се пречи май
                        А защо казват че там ще има стойтелство на 40 и няколко процента като от 10 години има няколко издадени разрешения за цялата община
                        Като има обявени за продан хиляди апартаменти построени преди 15години кой малоумник ще строй та първа .
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #87
                          Бъди добър като мен и ги синтезирай тия 15 въпроса. Кои точно отговори не искаш да чуеш, можеш да ми го спестиш. То не е каквото искаш в тоя живот. Не знам защо вие, младите, не го разбирате това нещо.
                          Относно държавните органи, които трябвало нещо си да правят, що да трябва?! Ми нали онова време, дето някой бил длъжен да ти осигури нещо било отминало?!
                          браво 1,6/90 - 09 г.

                          Коментар


                            #88
                            Коментираш каквото ти е изгодно и някак успееш да скалъпиш отговор. Сложих ти 15 въпроса поне - отговор не видях. Колко пъти да ти кажа, че за изсичането на горските масиви си има държавни органи, които трябва да следят за това. Ти пак и пак и пак го слагаш като въпрос. Изобщо и ти като ключаря - Знаеш ли какво означава екология, еколог? Какво включва и с какво се занимават? Само не ми отговаряй като в 4клас ( да пазят дърветата)
                            Отговорил съм на това, което знам със сигурност. Точни определения за екология и еколог сега не мога да дам. Основните въпроси е, защо точно за Пирин и защо точно СЕГА решиха да протестират? Защо след като министър и инвеститор излязоха и казаха , какво точно ще се прави, те казват не е вярно-лъжат ни?

                            Коментар


                              #89
                              slonikon написа: Преглед на мнението
                              Бъди добър като мен и ги синтезирай тия 15 въпроса. Кои точно отговори не искаш да чуеш, можеш да ми го спестиш. То не е каквото искаш в тоя живот. Не знам защо вие, младите, не го разбирате това нещо.
                              Относно държавните органи, които трябвало нещо си да правят, що да трябва?! Ми нали онова време, дето някой бил длъжен да ти осигури нещо било отминало?!
                              Вече съм ги задал в преден коментар и няма да се повтарям. Липсата на отговори към тях доказа това, което мислех. Хората сме склонни да вземаме крайна позиция в спор, без да сме запознати с фактите относно за/против даден въпрос и техния анализ. То лошо няма, обаче когато почне да се натрапва това мнение на база плитки доводи...малко става неприятно. И се почва да се отклоняваме от темата.

                              За одебеленото: Какво целиш в случая? Все едно незнаеш за какво говоря. За масата хора, които говорят само как "Държавата" е виновна, "Държавата" е длъжна, "Държавата" трябва. И под "Държавата" се разбира незнайно кой с власт, да дойде и да му намери работа (примерно), а той да си стои дома и да чака. И как да попитам "Държавата" е виновна, че някой прережда колите през трамвайните ленти, Как "ДЪржавата" е виновна, че някой не си плаща данъка на колата с години и още хиляди примера мога да дам.
                              Ако толкова си сигурен в изказването си, кой трябва да следи състоянието на горските масиви? Явно няма да са РИОС, горски стопанства и т.н.
                              ФИАТ- Пътят е само формалност
                              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                              -----------------------------------------------------
                              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                              Коментар


                                #90
                                Държавните органи трябва да го правят защото ние, данъкоплатците им плащаме да си вършат работата, а не да играят джобен тенис и т.н. Честно, с тези последни въпроси имам чувството, че говоря с 3ти клас дете, което като няма какво да каже почва да си измисля небивалици. Защо полицаите трябва да си вършат работата, защото им се плаща за това. Защо лелките в детската градина трябва да си вършат работата, ами защото им се плаща за това. Ама вземали били 400-600 лв заплата, да супер малко е, ама те като са си подписвали трудовия договор там е пишело 400-600 лв нали, а не 6000 лв. На който не му харесва, намира начини да си повиши квалификацията и си търси друга работа. Ама самия факт, че ти е малка заплатата, не значи, че не трябва да си вършиш работата. Да обобщя, е точно за това трябва да си вършат работата и все ми е тая, дали се чувстват, че някой им е длъжен или не.
                                На еколозите им плащали, ама тези от Банско, на тях никой не им плаща, те го правят само за тоя дето духа (за вятъра говоря).... Айде да бъдем реалисти, монетата има две страни.
                                Те и циганите гласуват на избори, щото има гражданска съвест, не щото им дават пари...

                                slonikon написа: Преглед на мнението
                                Бъди добър като мен и ги синтезирай тия 15 въпроса. Кои точно отговори не искаш да чуеш, можеш да ми го спестиш. То не е каквото искаш в тоя живот. Не знам защо вие, младите, не го разбирате това нещо.
                                Относно държавните органи, които трябвало нещо си да правят, що да трябва?! Ми нали онова време, дето някой бил длъжен да ти осигури нещо било отминало?!

                                Коментар

                                Working...
                                X