Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Здравни осигуровки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Здравни осигуровки

    Ето и една интересна тема от мен поредната за днес.Понеже съвсем случайно разбрах,че след като съм вече завършил и не се водя ученик съответно трябва да си внасям сам всеки месец здравни осигуровки а ако се натрупат доста невнасяни има глоби? Някой да е по запознат от мен по въпроса
    this

    #2
    Отиваш и внасяш.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      #3
      И започваш да ползваш отстъпка при ползване на медеценски услуги.......
      Alfa 156 2.0 TS
      Alfa 156 20VTurbo
      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
      Locost TF1 3.0V6

      Коментар


        #4
        Въпроса е ,че значи е задължително.Аз нямах и идея за това нещо.Днеска случайно ми казаха за това и да ида да си оправя.
        this

        Коментар


          #5
          Здравноосигурени (няма такава дума) или не, най-добре е да не опирате до българското "здравеопазване".
          Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
          ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

          Коментар


            #6
            Да, задължително е! Глоба едва ли някой ще се занимава да ти налага, но няма да можеш да ползваш не само здравни услуги, но и други свързани със здравната администрация.

            Аз лично ги приемам като едни пари хвърлени на вятъра или поредният данък заради това, че си българин. Полза никаква няма да видиш от тях - гарантирано! Или ако се опиташ да си ползваш "правата" ще си скъсаш нервите и десетки пъти ще съжалиш, че не си отишъл да си платиш някъде в частна клиника.

            Но държавата обикновено пари не губи (особено от народа), така че...плащай
            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

            Коментар


              #7
              Ще плащам явно то е ясно .Друго терзание ми е аз ако ида да уча сега извън БГ какво правим с тия осигуровки тея пак ли си ми вървят?
              this

              Коментар


                #8
                ако го завиш на правилоното място няма да ги дължиш
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Е, то трябва малко и да се почете, например тук http://www.nssi.bg/legislationbg/laws/271-zzo , или тук http://www.nap.bg/page?id=315
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #10
                    Ако се осигуряваш другаде в ЕС преди да се върнеш в БГ от съответната здравна каса си взиимаш европейска форма Е104 и я представяш тук при данъчните, пък уж не било данък Извън БГ здравните осигуровки могат да бъдат доста скъпи на места, а другаде безплатни, ако нямаш доход. Също така в някои дътжави има няколко 'здравни каси' с право на избор. Тези неща не са важни, защото каквато и да е 'здравната каса' в ЕС без проблем ти издава на място Е104 и тук също толкова лесно я приемат и изчистват задълженията за периода.
                    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                    Коментар


                      #11
                      ясно момчета ,много ви благодаря за информацията и надявам се ако му потрябва на някой друг да му е полезна темата
                      this

                      Коментар

                      Working...
                      X