Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

до кога с тея простотии!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    до кога с тея простотии!?

    здравейте искам да се оплача от безобразията в тази държава гнусна и гадна от това какви хора живеем, от отношението ни един към друг от това как някои спрял някъде а местото било негово, живея в пловдив изместих се от една квартира на друга пред новата си квартира си спрях колата-фиат мареа с силистренски номера надупкаха ми задна лява след това спрях на друго място пак този път двете с по 8 дупки всяка предна и задна лява с по няколко дупки всяка след това спрях да спирам там и почнах да спирам на друго място в съседния квартал колата стоя непокътната за около 2 седмици но не след дълго и пак същия късмет двете леви и двете десни бяха нарязани с нож на много места,след което почнах да си спирам колата в другия квартал които е на 600 метра от нас пак две три семници всичко беше ок, и след това днес заварвам колата си с 4 тири нарязани гуми и с надпис, не паркирай, на предния капак......един месец никои нищо не ми е казал и никои не ми е написъл никаква бележка и никои не е спирал там даже като работих свършвах работа в 11 вечертаи нямаше никои там спирам я до бортюра и си дърпам огледалата а отсреща е салкъм пущинак не преча на други да минават от там и пешеходците, яд ме е за гумите michelin conti winter и pirelli cintourato 175 65 14
    Последна редакция от Josef Gazara; 27.05.2017, 22:29.
    fiat brava 1.4 12v 80 hp моно инжекция с газ на brc

    #2
    За съжаление, колега, е така навсякъде. На мен гума не са ми рязали, слава Богу, но на братята ми им нарязаха 6 гуми, докато живееха при мен. Онзи ден гледам нарязали и 4-те гуми на джипа на съседа, който спира точно до мен. Целият блок знаят кой ги прави тия простотии и всички мълчат като шарани. За щастие, на мен гуми не са ми рязали, слава Богу.

    В предния блок, където живеех, ми счупиха предното стъкло. Така откачих, че бях готов да размажа извършителя. Оказа се, че е един дядка, пациент на психото, освидетелстван ненормалник. Това го спаси, за да не го направя на кайма. Тоя получаваше кризи редовно и правеше простотии. Имаше едно полско Фиатче 126 и всеки ден му вадеше двигателя и пак го монтираше. Един ден превъртя тотално, взе една брадва и го насече на ламаринки. След няколко години, вече като се бях махнал от тоя блок, го гледам дядката по телевизията, даже два пъти го даваха по новините. Първият път щял да съди Топлофикация, че тръбите на парното минавали през неговия апартамент. Вторият път щеше да съди летището, за дето самолетите прелитали над блока и го смущавали.

    Пак в тоя блок, едни келеши хвърлиха мощна пиратка върху тавана на колата ми и го пробиха. Тъкмо бях ремонтирал колата външно, боядисана прясно, лъскарка... И една смотанячка си изля горещото олио от тигана дето пържила, право на предния ми капак. Боята прясна и стана на юфка веднага. Изобщо, да ги хванеш всичките и да им заблъскаш главите в стената...
    Dacia Duster 1.6 4WD

    Коментар


      #3
      Кофти чувство ще е сигурно някой да ти нареже гумите. Аз също съм от Пловдив,живея в Кичука и на няколко пъти ми вдигат предупредително чистачките, а и гледам не само на мен, а и на други коли на хора, които си живеят в блока. Това става на три съседни места едно от друго отстрани на блока и не мога да видя нощно време, кой се има за тяхен собственик. Това винаги е било дразнещо някой да се има за доминиращ и притежател на общинско парко място, при положение, че всики плащаме една камара данъци на тая държава. Дано не разбера, кои ги прави тея свинщини, че яка да му е майка. Честно казано, незнам как бих реагирал, ако някой ми нареже гумите....

      Коментар


        #4
        Моят скромен опит показва, че това "явление" е най-силно изявено в Пловдив.
        Там почти всеки път като се наложи да паркирам пред някой блок, се появява някой, с който почвам разправия, че това е неговото или на сина му място.
        Живял съм в София известно време, там почти не съм имал подобни проблеми. Първите дни като се нанесохме в квартирата, имаше опити от една бабичка да ми вика, че мястото било на сина ѝ и като се върнел, щял съм да разбера, но така и не разбрах
        В Сливен или Ямбол не съм чувал никога нещо подобно.
        Моята кола е почти винаги със сливенски номера, никога в Ямбол не съм имал проблем. Обратно, на брат ми са все ямболски, но живее постоянно в Сливен - и той никога не е имал проблем.
        Тук в Козлодуй всяка втора кола е с различен номер, също не съм чул някой някога някъде да изявява претенции за място.
        Изблик на местен "патриотизъм" някакъв, най-изявен в Пловдив.
        Няма борба с това нещо.
        Освен да сложите нещо, приличащо на камери в купето и надпис, че колата е под постоянно видеонаблюдение. Евентуално това може да ги стресне, ама честно да си кажа - не вярвам. Само бой, много бой ги оправя такива, макар че и от това не разбират някои.
        Съчувствам!

        Коментар


          #5
          Еми да за съжаление някои не разбират че живеем в 2017г на 21 век. Все още си мислят, че е комунизма и има 3 коли паркирани пред блока. Ако закъснея с един час след работа и няма никаде място никаде пред блока, това предпоставка за вандализъм от моя страна ли трябва да бъде и да почвам да пукам гуми ли. Просто някои хорица са толкоз убити г*зове, че живота им е крив от как са се родили... Да дойде като човек да каже - моля те не спирай тук, защото еди какво си.. не ми се говори по тази тема, че се ядосвам...

          Коментар


            #6
            А конкретно за теб - смени си номера с пловдивски, и тези прояви ще намалеят.
            Различният номер ги провокира.

            Коментар


              #7
              Тука имаме един комшия от съседния вход, забил е две колчета и е сложил скоба против паркиране на мястото точно пред входа. Тоя подозирам, че е единия "резач" на гуми, защото се изживява като местен бабаит. И най-интересното е, че точно той е заел сума места, защото ходи да внася трошки от чужбина и е натрупал пред блока един Голф, едно Фиорино, един дърт Опел Манта и един камион репатрак. И още по-фрапиращ факт има-направил е импровизиран канал пред блока и ремонтира трошки на него. И за да не го ползва някой друг, опъва един синджир и заключва подхода към канала с катинар. Разпитвал съм комшиите дето са тука отдавна, какъв е тоя и за кого се мисли, обаче всички ми викат да не се занимавам, имал дебели връзки в кметството и нищо не можело да му се направи. Абе то за моженето-може, не е там въпроса, ама защо трябва да е така...
              Dacia Duster 1.6 4WD

              Коментар


                #8
                Имал той дебели връзки, една жалба в прокуратурата и никой няма да си сложи главата в торбата за една дупка пред блока със синджир. Това е сигурно.
                Аз бих направил друго- камера да ми наблюдава колата+каско. Снимам го как ми ги пука. Каското ми ги плаща+жалба в полицията, после ти нямаш разправии, а за него започват, защото застрахователя ще си търси парички от него. Ако ти се занимава....
                В Сф не съм се сблъсквал с такива проблеми. Интересно, че в Дч на жена ми й бяха правили проблеми някви, колата е със софийски номер, а аз съм от Добрич. Доста пъти после ходя специално да спирам там, за да ми правят на мен проблеми, но изглежда само на жени се отварят.
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  колеги нямам пари да си купя хубави гуми видях едни за 40 лева 4 тири по 10лв на парче галоши,те са с размер 175 65 14 това ще е за сега докато се прибера в силистра,страх ме е да не я запалят или рабият как да я изместя като са ми спукани гумите, за капака които е издраскан мисля да сложа надпис на фият или друга лепенка, не знам къде да я паркирам на всички места около квартала резулата е същия, почвам да се чудя дали е един човек които ме следи и ме познава има някаква периодичност, и съвпадение в часа и деня от седмицата, но на едното място са с шило надупкани пред нас, в другата махала ги режат, но не съм влизал в никакви конфронтации, а може и да е жена това което го е написал на капака съмия начин на ръкопис с завартулките на капака си личи че не е бързал, дупките са с нож с със същото острие същите от предходиня път, напуснах работа преди половин месец прибирах късно към 11 вечерта, но никои не спираше там със седмици абсолютно никои, а от седмица имаше фиеста които беше няколко дена там на моето място след това си спирах колата зад неговата след това фиестата изчезна и на другия ден гумите бяха срязани след това фиестата пак се появи но вече на друго парко място пак в същия раион
                  fiat brava 1.4 12v 80 hp моно инжекция с газ на brc

                  Коментар


                    #10
                    Това е някаква много лична история. Само ти си знаеш кой(я) и за какво ти има зъб. Иначе - да, лоши хора живеят по нашите географски ширини. По улиците срещам толкова хора по анцузи, колкото в началото на 90-те... Не знам дали сте забелязали, има някаква порода мъже 40-50 и повече годишни, късо подстригани (0-1 номер), нагли, шумни, по правило сами, гледат лошо, дрескодът е анцуг, тъпи като гъз. Много се навъдиха напоследък.
                    Последна редакция от snake; 28.05.2017, 18:56.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      Това е някаква много лична история. Само ти си знаеш кой(я) и за какво ти има зъб. Иначе - да, лоши хора живеят по нашите географски ширини. По улиците срещам толкова хора по анцузи, колкото в началото на 90-те... Не знам дали сте забелязали, има някаква порода мъже 40-50 и повече годишни, късо подстригани (0-1 номер), нагли, шумни, по правило сами, гледат лошо, дрескодът е анцуг, тъпи като гъз. Много се навъдиха напоследък.
                      Да. Пълно е с подобни австралопитеци.
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар


                        #12
                        Тва за анцузите не е баш така... все едно да кажеш - аз като нося анцуг,че съм някъв... А за пукането на гуми вероятно някой от блока те е нарочил.Тва с тоя канал ограден с синджир за пръв път чувам
                        this

                        Коментар


                          #13
                          Тука имаме един комшия от съседния вход, забил е две колчета и е сложил скоба против паркиране на мястото точно пред входа. Тоя подозирам, че е единия "резач" на гуми, защото се изживява като местен бабаит. И най-интересното е, че точно той е заел сума места, защото ходи да внася трошки от чужбина и е натрупал пред блока един Голф, едно Фиорино, един дърт Опел Манта и един камион репатрак. И още по-фрапиращ факт има-направил е импровизиран канал пред блока и ремонтира трошки на него. И за да не го ползва някой друг, опъва един синджир и заключва подхода към канала с катинар. Разпитвал съм комшиите дето са тука отдавна, какъв е тоя и за кого се мисли, обаче всички ми викат да не се занимавам, имал дебели връзки в кметството и нищо не можело да му се направи. Абе то за моженето-може, не е там въпроса, ама защо трябва да е така...
                          Отнасям се от темата, но точно до нашия блок има един, ама СЪЩИЯ! Таксиджия, пази си цели три места за две коли - един голф, някакъв бял бус, пак VW, толкова стари и двете, от поне 7-8 години не са в движение, със спукани гуми са, не знам дори дали им плаща данъци и ГО. А в квартала има голям проблем с намирането на места - близо е до зелена зона, има много болници, служебни места, и на всичкото отгоре този нахалник си е паркирал двете трошки и между тях сложил верига и знак, запазвайки си място за таксито, което и без това много рядко паркира там.
                          Някой да има идея какво да се направи с такъв "човек"? Жалба в общината ли се пуска (в случай, че се окаже, че не им плаща нищо)?

                          Коментар


                            #14
                            Тва за анцузите не е баш така... все едно да кажеш - аз като нося анцуг,че съм някъв... А за пукането на гуми вероятно някой от блока те е нарочил.Тва с тоя канал ограден с синджир за пръв път чувам
                            Аз също обичам да съм с анцуг. Всъщност анцугът е най-удобната дреха, така че в това няма нищо чудно. Дори отговарям донякъде на описанието, което дадох по-горе. Само дето не съм нагъл и шумен и не съм особено тъп . Но с анцуг на обществено място - в киното, ресторанта, МОЛ-а, както правеха мутрите през 90-те, просташко е. И е демонстрация на една арогантност, която пък води до агресивно поведение.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #15
                              Тъжна тема за масовата простотия .... На мен миналата година ми пробиха двете задни гуми и така и не разбрах защо, след като от 3г живея в собствено жилище в блока, до който спирам .... не съм имал драми с някой съсед .... не съм забелязал да има "запазени" места. Така се бях вбесил тогава, че една от следващите нощи, прекарахме с едно приятелче цялата нощ в неговата кола, на един спринт разстояние от моята - нооооо злосторника така и не се появи, за негов късмет ........

                              Коментар

                              Working...
                              X