Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изпотяване на тоалетното казанче

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изпотяване на тоалетното казанче

    Здравейте колеги,

    От около месец съм новодомец в чисто нова сграда. Все още сме първите живущи. Та освен разни дребни и не толкова дребни проблеми, има един за който не мога да намеря адекватно решение.
    Водата която влиза в сградата е доста студена и прави конденз по тоалетното казанче, този конденз е толкова голям, че се откапва покрай тоалетната чиния. Моноблок е тоалетната. Проблема, е че по този начин нито казанчето нито задната част на тоалетната могат да изсъхват. Винаги около тоалетната е мокро, като си има и струйка вода отиваща в канала. Все пак все още сградата е студена и банята изсъхва по трудно, потят и се и стените но там с повечко време на вентилатора и отворена врата изсъхва. Страх ме е че рано или късно ще изкочи мухъл зад тоалетната и стената зад казанчето.
    Правена е проверка за течове, няма, просто водата е много студена. Дори и в кухнята при пускане на студена вода смесителя се изпотява за много кратко време, но там повърхността е малка и конденза изсъхва. Казанчето е с по голяма повърхност

    Помагайте!
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    #2
    Варна, ледена вода и го имам същия проблем. Казанчето от какъв материал е ? Моето е пластмаса и прави конденз. На работа обаче са керамични и не съм забелязал да имат такъв проблем.
    Dacia Duster 1.6 4WD

    Коментар


      #3
      На някой слагат изолация от вътре във водата и така се намалява или въобще няма.
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Казанчето е керамично. Разгледах набързо, има доста хора със същия проблем. Оказва се явно ще трябва да си правя изолация на казанчето. Има ли някой който да го е правил това, поне да даде насоки какъв материал и съответно лепило да се използва.
        Казанчето и тоалетната са на Fayans, със странично пълнене.
        Последна редакция от Hristian_Aleksiev; 16.04.2017, 08:19.
        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

        Коментар


          #5
          Няма спасение! Просто физика - учебника за 7 или 8 клас го пише...
          Fiat Punto 1.1-Синята птица
          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

          Коментар


            #6
            Захрани го от топлата вода.
            EX.FIAT REGATA 1.3 1984 г :EX.FIAT TIPO1.4 1988 г .EX.FIAT TEMPRA 1.6 1997 г
            EX.FIAT PUNTO mk2 1.2 8v 2002 г :EX.FIAT GRANDE PUNTO 1.2 8V 2007
            FIAT SEDICI 1.6.16V 4X4 2010 г.Nissan Qashqai+2 petrol 4×4 2010.

            Коментар


              #7
              Виждал съм казанчета с нещо като стереопорена кофа отвътре. Иначе и при мен има подобен проблем но в по-малка степен.
              Fiat Croma 1.8 140hp

              Коментар


                #8
                С повече проветряване или друг метод, трябва да свалиш влажността на въздуха в помещението.
                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                Коментар


                  #9
                  Купуваш казанче с изолация и си решаваш проблема - https://www.masterhaus.bg/bg/product...tra-forma-vita
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар


                    #10
                    Да ви имам проблема.
                    При мен се налага и зимно време да слагам бутилка в хладилника,защото водата от чешмата е топла.
                    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                    Коментар


                      #11
                      Да ви имам проблема.
                      При мен се налага и зимно време да слагам бутилка в хладилника,защото водата от чешмата е топла.
                      Ти водата за пиене ли я ползваш ?
                      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                      Коментар


                        #12
                        Варна, ледена вода и го имам същия проблем. Казанчето от какъв материал е ? Моето е пластмаса и прави конденз. На работа обаче са керамични и не съм забелязал да имат такъв проблем
                        Възможно е при теб на работното ти място водата да изминава по дълъг път в сградата и да се затопля. Аз съм на първи етаж и реално водата е с температурата на водопровода от улицата.
                        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                        Коментар


                          #13
                          Трябва да се радваш, че ти е толкова студена водата. Това е идеално просто. Няма по-лошо нещо от това, студената вода да е леко топла.
                          А това, че се изпотява казанчето са бели кахъри..

                          Коментар


                            #14
                            Hristian_Aleksiev написа: Преглед на мнението
                            Ти водата за пиене ли я ползваш ?

                            Понякога се налага.
                            Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                            ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                            Коментар


                              #15
                              Hristian_Aleksiev написа: Преглед на мнението
                              Възможно е при теб на работното ти място водата да изминава по дълъг път в сградата и да се затопля. Аз съм на първи етаж и реално водата е с температурата на водопровода от улицата.
                              Не, колега, напротив. Аз съм на втори етаж в къщи, а на работа са на партер тоалетните. И са общи, ползват се нон стоп, така че водата в казанчето няма кога да се затопли, постоянно е студена. Но са от доста дебел порцелан и такъв проблем не съм забелязал да има. Изобщо Варна има най-студената чешмяна вода може би. Което е хубаво, само да не беше и толкова твърда. Аз пия чешмяна вода, но ползвам филтърна кана Aquafor. Като напълня каната и винаги се запотява от студената вода.
                              Dacia Duster 1.6 4WD

                              Коментар

                              Working...
                              X