Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за VM Petroleum (бензиностанциите на Марешки)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Имах път пъм Петрич тези дни и о чудо...
    В едно от селата около Петрич (м/у Петрич и Кресна) имаше газ на 0,90лв - даже под цените на Марешки..... За съжаление скоро бях заредил и нямаше смисъл да спирам за 5-6 литра.
    Така че Марешки си продава абсолютно на печалба, но явно с по-малък марж от оснаналите...
    Fiat Croma 1.8 140hp

    Коментар


      #77
      По-добре, че не си. Нз за коя точно говориш, но всички съм ги пробвал там. Има в с. Струмяни една (мисля, че се казваше Карелия) има и още няколко Круиз, Аванти и т.н. Зареждаш и колата умира. Карам по Струма с педал до дъно и ....110. Обръщам на бензин и колата почва да набира. Така, че на тия малките с едно на ум.
      ФИАТ- Пътят е само формалност
      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
      -----------------------------------------------------
      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

      Коментар


        #78
        По-добре, че не си. Нз за коя точно говориш, но всички съм ги пробвал там. Има в с. Струмяни една (мисля, че се казваше Карелия) има и още няколко Круиз, Аванти и т.н. Зареждаш и колата умира. Карам по Струма с педал до дъно и ....110. Обръщам на бензин и колата почва да набира. Така, че на тия малките с едно на ум.
        .Това дефакто е така,но специално за газта ми е чудно какво трябва да ти сложат в нея,че колата да си изгуби почти 50% от мощността? За въздух съм чувал,че правят шашми,но там ако ти покаже на колонката примерно 20 литра,а реално си заределил 10 литра газ-пак примерно.Ще те изцакат с парите да,но с качеството няма как да се получи т.е може да се случи единствено,ако се нарушат пропорциите пропан-бутан.Единствено Петролската газ с нейното благозвучно "БлуФорс" имала някакви добавки,които препатили с нея разказват,че разяждала гумички,уплътнения,мембрани и спекли рейки.Аз лично зареждам на една газстанция на Топливо и съученика ми,който е пълнач там казва,че идвала от Казакстан.Години наред вече проблеми да чукна на дърво съм нямал,а и е винаги едно 10ст по-евтина от другите големи вериги.
        EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

        Коментар


          #79
          и пропорцията и налягането има значение .с гаста най-лесно цакат
          фиатче Браво 2.0

          Коментар


            #80
            Газ зареждам на една малка газстанция в Люлин 5-та част цяла зима и съм доволен, в момента газта там е 99ст и зареждам на 16-17 атмосфери налягане, лятото човека ми каза, че стигат и до 20 атмосфери.
            На Екото спрях да зареждам, защото един път е ок, след това трагедия и никога не мога да им хвана спатиите.
            punto HGT

            Коментар


              #81
              Аз пък откакто отвори ВМ в София си зареждах там до вчера и съм доволен от количеството,сметка,разход и вървене.Абсолютно нормално гориво.Дори разхода ми в Сф се оказва по-нисък от този в Бс въпреки задръстванията и по-динамичното каране.

              Обаче какво наблюдавам.Днес отивам на Дега да си заредя.Другите горива не погледнах,но газта на таблото 0.96(вчера на ВМ в Люлин сипах на 0.91 редовна цена).Викам си "с отстъпката идва колкото на ВМ-екстра",но на колонката залепен лист,че всякакви карти и отстъпки не важат и цената си е реално 0.96.Преди да замина заредих на 0.99 и с отстъпката реално е 0.94.Излиза,че в момента цената за литър е по-висока отколкото преди да отвори ВМ в Бургас и преди да качат цените на национално ниво отпреди 2-3 седмици.Всеки сам да си прави изводите.Не стига,че ни мамят в количеството или качеството,защото няма такъв вариант в другите градове да ми дава един разход,а тук друг.И преди като живеех в Пловдив ми даваше по-нисък разход...още с първото зареждане в Бургас пак ми се качи.Сега и в София пак ми харчеше по-малко.Ами сега и някакви такива маневри и хватки уж по-евтино ама реално не е.И то това не е проблем в Дега ами в целия град.

              Дано отвори и тук една нормална бензиностанция с повече колонки за нафта,бензин,газ,метан и за всички,които досега ни цакат да има червен картон!
              Последна редакция от white_shark; 05.04.2017, 11:01.
              EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
              Fiat Punto 1.2 16v Sporting

              Коментар


                #82
                Най-после вчера и аз заредих А-95 от Люлинската бензиностанция и покарах малко и да кажа честно колата се държи доста добре, като не намирам разлика с Шел 100 октановия.
                Fiat Bravo II 1.4 16v
                Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                Коментар


                  #83
                  white_shark написа: Преглед на мнението
                  Аз пък откакто отвори ВМ в София си зареждах там до вчера и съм доволен от количеството,сметка,разход и вървене.Абсолютно нормално гориво.Дори разхода ми в Сф се оказва по-нисък от този в Бс въпреки задръстванията и по-динамичното каране.

                  Обаче какво наблюдавам.Днес отивам на Дега да си заредя.Другите горива не погледнах,но газта на таблото 0.96(вчера на ВМ в Люлин сипах на 0.91 редовна цена).Викам си "с отстъпката идва колкото на ВМ-екстра",но на колонката залепен лист,че всякакви карти и отстъпки не важат и цената си е реално 0.96.Преди да замина заредих на 0.99 и с отстъпката реално е 0.94.Излиза,че в момента цената за литър е по-висока отколкото преди да отвори ВМ в Бургас и преди да качат цените на национално ниво отпреди 2-3 седмици.Всеки сам да си прави изводите.Не стига,че ни мамят в количеството или качеството,защото няма такъв вариант в другите градове да ми дава един разход,а тук друг.И преди като живеех в Пловдив ми даваше по-нисък разход...още с първото зареждане в Бургас пак ми се качи.Сега и в София пак ми харчеше по-малко.Ами сега и някакви такива маневри и хватки уж по-евтино ама реално не е.И то това не е проблем в Дега ами в целия град.

                  Дано отвори и тук една нормална бензиностанция с повече колонки за нафта,бензин,газ,метан и за всички,които досега ни цакат да има червен картон!
                  Тая ДЕГА собственост на некадърния доктор,къде всички Бургазлии зареждат от там заради няколкото стотинки по-Йофтинко е как да се изразя...боклук! До миналата година,като имах БМВ-то и аз на три пъти се излъгах да заредя там газ.Какво забелязах-бутилката ми беше 40 литра и от празна със съответно придвижване на бензин до която и да е газстанция е събирала не повече от 35-36 литра газ като последните литри преди да изключи пистолета и клатя задницата уж да събере повече.Газовото ми беше Ланди Рензо поставяно в Италия.Копчето беше и то на Ланди,като те са малко по-специфични и то тях ходи 3волта,а не като на другите системи 12в на копчето.Въпреки всичко смея на твърдя,че по него се ориентирах много точно колко газ ми остава в бутилката.Винаги пълня газ догоре от празна бутилка докато изключи пистолета и на копчето светват всичките четери зелени диодчета.От там почти винаги ми се е случвало да отида до в къщи(около 4км) да взема малко багаж и по магистралата.Винаги около разклона за Ямбол/Сливен е гаснел един зелен диод и са оставали да светят три зелени.Не еднократно съм засичал и къде ще ми свърши газта и ще продължа на бензин до следващата газстанция.Та винаги бутилката е била изразходвана малко преди София,като скоростта винаги ми е била 130-140км/ч по пародията наречена магистрала Тракия.Зареждам от празна бутилка на ДЕГА в Лазур(тогава още не бяха отворили "БЕГА" в малкия Ямбол(разбирай Меден рудник.Прибирам се до к-с"Възраждане",където живея(около 3.9км)от занулен километраж и на паркинга пред блока гасне един зелен диод Вземам от къщи най-необходимото и тръгвам пак по магистралата.На разклона за Карнобат гасне още един диод а на разклона за Ямбол/Сливен изгаснаха и другите оставащи два зелени диода,като остана да свети само червения Останах без газ(копчето изписука и обърна автоматично на бензин малко преди разклона за Стара Загора Или грубо казано газта ми свърши за около 186-190км,а от друга газстанция минавам около 360км или малко преди София.Това ми се случва точно и трите пъти като заредих от ДЕГА.Викам си айде първия път нещо грешка се получи,втория сигурно газовото се пре.ба,третия път гумите или са меки,но мечката сере три път.Това беше последно зареждане от тая малка частна бензиностанцийка незнайно как и с подкрепата най-вече на кого пръкнала се в Бургас.Незнам как са им бензина и дизела,но за газта говоря от личен опит.То няма и как де малък собственик да не избие от някъде разликата в цените до другите вериги.Все пак не е Марешки.Доста се порових и намерих в един уж много лаладжийски форум нещо(факти),които ме озадачиха...копирам.... Газта е около 104 октана, разликата във вървенето идва основно от различното съотношение въздух/гориво (AFR). При различните горива е:
                  Natural gas: 17.2
                  Gasoline: 14.7
                  Propane: 15.5
                  Ethanol: 9
                  Methanol: 6.4
                  Hydrogen: 34
                  Diesel: 14.6

                  т.е. ако е осигурено и е възможно правилното съотношение, то вървенето трябва да е повече.

                  Всичко това при правилни настройки и качествена газ.
                  Качествена газ е не само чиста но и в правилно съотношение пропан/бутан. Бутана влошава нещата, но е евтин, и винаги го предозират.
                  EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                  Коментар


                    #84
                    Аз конкретно със 100 октановия на Марешки приключих, колата сутрин на студено взе да забива муцуната, минавам пак на 100 октана на Еко.

                    п.п. един колега от хондаджиите се оплака също, сипали 100 октана и изкарали да поразтрият една правена хонда, по едно време колата заглъхнала и угаснала, след това не могли да я запалят. След сваляне на горивен филтър се оказало чиста водица, айде мерси от такъв безнин, ше си сипвам от скъпия ...
                    punto HGT

                    Коментар


                      #85
                      Аз бях пуснал снимка какво е излязло от един горивен филтър нафтов.....
                      this

                      Коментар


                        #86
                        Ти моя ако видиш какъв беше... две дюзи смених и какво ли не докато разберем, че Лукойл ми е наляло нещо дето имаше цвят на Столично тъмно.
                        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                        Коментар


                          #87
                          Незнам какво стана, но днес досипах още 8 литра от Еко и дано да е от горивото, а не от нещо друго, не ми харесва как ускорява колата и така, дано не е станало вече някакво мазало в резервоара.
                          punto HGT

                          Коментар


                            #88
                            Аз зареждам на лукойл само.Някой път имам чуството,че след като заредя и тръгна колата няма достатъчно мощ да дръпне добре... Друг път пък като натисна газта и доста по добре.. След зареждане

                            Аз слагам обикновенна нафта от 2.09лв .Не съм пробвал уж от по хубавата от 2.30-40лв
                            this

                            Коментар


                              #89
                              Днеска на "точката" и направих малко стрес тест , 1-ва прекъсвач, 2-ра прекъсвач, на студения асфалт няма зацепване, чак на 3-та се укротява, добре е положението, ама повече на марешки не.
                              punto HGT

                              Коментар


                                #90
                                Няма промяна в разхода на колата, но е добре че и другите смъкнаха цените.
                                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                                Коментар

                                Working...
                                X