Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За културата на шофьорите по българските пътища.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Същото е и с кортежа на ТИМ-аджийте. Ако не се лъжа те бяха с Г-класите 4401. И те карат като за световно. Аз пък съм казал, че само да се освестим малко финансово и ще си купя един МОХЕР (Москвич), ще му подсиля брони и т.н. и се включвам в движението да упражнявам контрол. Такива дето ми се лепят и ми прещракват къси/дълги на 10 см зад мене, ще скачам на спирачката. После и АКТ ще гризне, и колата ще трябва да си прави... Или па такива дето изпреварват в насрещното и после те натискат за да се върнат в лентата. Ще им пускам стружки докато им дойде акъла.

    Коментар


      #17
      Vladim написа:
      В цялото ни общество липсва култура, ти за шофьорите ми говориш! Докато има чалга и селяни, които си хвърлят фасовете през стъклото няма оправяне. Надявам се поне децата ни да живеят в малко по-добро общество.
      аз пък не разбрах какво общо има чалгата с фасовете и културата ?
      фиатче Браво 2.0

      Коментар


        #18
        tomazo написа:
        аз пък не разбрах какво общо има чалгата с фасовете и културата ?
        Спри да я слушаш и ще разбереш! :P Шегичка! :D
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #19
          Vladim написа:
          tomazo написа:
          аз пък не разбрах какво общо има чалгата с фасовете и културата ?
          Спри да я слушаш и ще разбереш! :P Шегичка! :D
          да бе ще спра да я слушам и съвсем ще стана непорочен ти внимавай ,че този вирус е много заразен (чудно как не си го признал още де ,след като си в казана на дявола) шегичка !
          фиатче Браво 2.0

          Коментар


            #20
            Vladim написа:
            В цялото ни общество липсва култура, ти за шофьорите ми говориш! Докато има чалга и селяни, които си хвърлят фасовете през стъклото няма оправяне. Надявам се поне децата ни да живеят в малко по-добро общество.
            Не мога да се съглася напълно. Досега не съм имал проблеми по пътищата със селяните и чалгата.... По-скоро бих го нарекъл балкански манталитет на хората, които си мислят, че са нещо повече от останалите на пътя и не обичат да се прецакват като всички останали спазвайки правилата. Лошото е, че проблема е лавинообразен - На всеки един позволил си да наруши правилата, ще се намерят още двама, които да се почувстват прецакани, че ги спазват...... И резултата е на лице.
            Настоящата - Ford Focus ST
            Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
            Франкенщайн - R.I.P.
            Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

            Коментар


              #21
              Korun написа:
              Vladim написа:
              В цялото ни общество липсва култура, ти за шофьорите ми говориш! Докато има чалга и селяни, които си хвърлят фасовете през стъклото няма оправяне. Надявам се поне децата ни да живеят в малко по-добро общество.
              Не мога да се съглася напълно. Досега не съм имал проблеми по пътищата със селяните и чалгата.... По-скоро бих го нарекъл балкански манталитет на хората, които си мислят, че са нещо повече от останалите на пътя и не обичат да се прецакват като всички останали спазвайки правилата. Лошото е, че проблема е лавинообразен - На всеки един позволил си да наруши правилата, ще се намерят още двама, които да се почувстват прецакани, че ги спазват...... И резултата е на лице.
              Хайде да внеса малко оптимизъм в мненията за културата и колегиалноста.Както се вижда от профила ми, аз съм от Перник и понастоящем прекарвам по около 3ч от денонощието в пътуване до местоработата ми.За зла участ тя се в Младост 4, оставям жената на Попа така че тези 3 часа придобиват пълнеж, предполагам Така от почти година.Преди това - значителен пробег основно по пътищата на Западна Бълария.А още по-преди това, периода 2001-2003 - пак рейдове Перник-София, малко по-кратички само.Казвам това само за да се обоснова че имам някава обективна преценка за пътната обстановка в столицата за 2 периода от време, разделени от около 3 години в провинцията. Не пиша CV Въпреки многократно по-тежкия трафик, правят ми впечатление няколко дребни неща:- Има много повече колегиалност. При пуснат мигач например, всеки има значителен шанс за престрояване При такива случаи обикновено следва някакъв знак на благодарност. Преди време това го правеха само тираджии.Изобщо едно просто вдигане на ръка може да подобри настроението на двама човека за цял ден! На никаква цена при това!- Резки спирания обикновено са съпроводени от пускане на авариини мигачи.Има и други неща но тези са които са ми направили по-силно впечатление.Може би защото в провинцията над която имам наблюдения, тези неща за рядкост.Дори има куриози: в повечето случаи когато си давам предимството, отсреща не са свиканли на това и преминават или все едно са стъпили на лед, или със ясното изражение на лицата - "Егати балъка!". Това е положението.Естествено самодисциплината си е зле навсякъде. Един пример:Дасната лента на "Драган Цанков" преди кръстовището с "Евлоги Георгиев".Колегите от лявата лента която по принцип е за направо са в ролята на "глупаците", защото цялата дясна лента която е за завой само на дясно се изнася на червен светофар, кръстовището се запълва и от лявата лента преминават 2-3 автомобила.Освен това периода на зелена светлина е много кратък.Ами аз отдавна не стоя в лявата, въпреки че стоически държах на изкушението да не изпростявам. Обаче губя поне 5 минути.Тук примерите са много, но едно нещо вади очите ми всеки ден:За бога колеги, дори според правилника "движението се извършава в най-дясната свободна лента"!Недомявам какво е това привличане към лявата лента дори и при свободна дясна! А още по-лошия вариант - средата на вдете платна.Най-редовно виждам това.Голяма писаница стана но ако трябва да резюмирам за себе си, въпреки всичко има промяна в културата на пътя и тази промяна е в правиланата посока!
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #22
                Esper написа:
                Голяма писаница стана но ако трябва да резюмирам за себе си, въпреки всичко има промяна в културата на пътя и тази промяна е в правиланата посока!
                Знаеш ли, че публицистиката и ти не сте си чужди!?
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #23
                  Nino написа:
                  Esper написа:
                  Голяма писаница стана но ако трябва да резюмирам за себе си, въпреки всичко има промяна в културата на пътя и тази промяна е в правиланата посока!
                  Знаеш ли, че публицистиката и ти не сте си чужди!?
                  Съмнително е обаче че ще се вземем
                  I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                  Коментар


                    #24
                    Vladim написа:
                    В цялото ни общество липсва култура, ти за шофьорите ми говориш! Докато има чалга и селяни, които си хвърлят фасовете през стъклото няма оправяне. Надявам се поне децата ни да живеят в малко по-добро общество.
                    Точно за това става въпрос!!!!Не е до шофьорлъка само, манталитета ни е просташки! Каква е разликата между, хвърлянето на фас от автомобил и същото действие извършено от пешеходец? Каква е разликата между, неправилното престрояване и кибиченето на пешеходците (като овце) по средата на платното в очакване да светне зелено?Толкова много ситуации в които въпроса е единствено и само сведен до културата на поведение в обществото!Никак няма да е лесно да се поправи цяла една нация
                    FIAT Brava 1.4 12V, FIAT Punto 1.7 TD
                    FIAT Stilo 1.9 Jtd, FIAT Brava 1.2 16V CNG
                    FIAT Stilo 1.2 16V LPG

                    Коментар


                      #25
                      любимото ми от днес : от смях ,щях да катастрофирам ,не ми остана време даже да го снимам с телефона ! Пича си спукал гума и я сменя точно преди кръстовището на Опълченска ,движейки се по Сливница посока центъра !!абе изведнъж гледам аварийки кола ,вдигната на крик пича седи на една гума и сменя задната по средата на БУЛЕВАРДА
                      фиатче Браво 2.0

                      Коментар


                        #26
                        ТЪПИ ТИРАДЖИИ!Днес направо живота ми мина пред очите... Колона от ТИР-ове и коли си карат и по едно време срещу мене изпреварва ТИР!!! Yellow_Flash_Colorz_PDT_21 Яко спирачки и в дясно максимално. Мисля че камиона беше румънски, до кога ще ни правят на луди тея малоумници?

                        Коментар

                        Working...
                        X