Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв смартфон да избера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    Това с батерията ти е препъникамъка. Големи и мощни батерии слагат на слабите телефони, които се предполага, че се ползват за вършене на работа, и потребителите им нямат нужда от изчислителна мощ и една камара тъпи функции. А някой някъде е решил, че хората искат все по-безумно тънки телефони, и затова кифленските такива или така наречените флагмани, където ще намериш хубавата камера, са с малки батерии. Малко е разтегливо и за кой какво означава хубава камера де.
    И аз чета ревюта и също си имам мъка. Обратно на тенденциите искам малък телефон, което в моите представи означава 5-5.2", обаче реалностите са, че 5.5" вече се брои за малък. Любимата ми Motorola направо ме зашлеви в лицето с новата леко надценена G6 серия - оргомни 5.7 до 6" дисплеи със съотношение 2:1, нисък клас чипсет (освен при G6 Plus, който е 600лв и 6"), излишно скъпа и не вършеща нищо повече двойна камера, хлъзгав и джендърски стъклен гръб, няма слушалки в комплекта, и тоя дизайн с изпъкналата камера дето да не казвам къде ми бърка. Изкушавам се за поевтинелият вече X4 , но просто за същите пари Nokia 6.1 4GB/64GB по ми харесва, и засега съм се спрял на него. Само се колебая откъде да го купя - от някой "известен" и "надежден" търговец, или да рискувам с някой от но-нейм онлайн магазините, където обаче цената е 50-60лв надолу.
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    Коментар


      #92
      Аз заложих на Nokia 6.1 и засега съм страшно доволен.
      Единствено софтуера на камерата е леко калпав, но с външна програма (Open Camera) нещата се променят.

      Коментар


        #93
        За мене най доброто решение най-евтиното xiami mi a1 365 лв 64 гб снап драгон андроид едно... Доста му кара батерия много бързо се зарежда снима добре и е много бърз и поддържан.... На който му се вижда слаб скоро ще излезе и МИ А2. Клчът при мене беше андрой едно че ми омръзна с тези греди на мейзу и шиоми едно време... Много са доби бързи и евтини ама с тези флай ми и ми уй все някаква греда.. Този който разбира знае как се подкарва гугалски пакет на такова нещо...

        On September 5, 2017 Android One and Xiaomi jointly announced the Xiaomi Mi A1 as the first Android One device under the evolved program charter to bring users smartphones running on the unmodified Android operating system with the latest Google technology, an easy to use interface, and regular security and OS upgrades

        Коментар


          #94
          Immortal написа: Преглед на мнението
          Аз заложих на Nokia 6.1 и засега съм страшно доволен.
          Единствено софтуера на камерата е леко калпав, но с външна програма (Open Camera) нещата се променят.

          И аз бях към него насочен ама като поговорих с IT на виваком и се отказах...
          Визирам това..
          Той е заключен само от никиа каквото получи и това е... Друго няма... Дори и немога да напиша нищо за новото 4g ... Сега преговарям с нокиа...
          До момента не е оклчюен... Реално и един блокаж за реклами НЕ може да му сложиш ако има в магазина безплатен това е...
          При мене всичко е премиум и без пари Като ми писне ще му сложа един турбо къстъм ром

          Тая Нокия не можеи да се рутне сигурно а здравите блокажи за реклами искат това или за кракнат стор примерно

          Коментар


            #95
            Самсунг Ноте 4! Доказан и здрав!
            Брат ми вече три години го ползва и няма проблеми, а и му върши доста добра работа, не съм го чул да се оплаква.
            П.П.
            Аз ползвам съвсем обикновен смартфон на "Мобивуайър", но и аз съм хвърлил око на новата Nokia
            link

            Коментар


              #96
              Темата за смартофоните ме преследва от известно време... сега и тука...
              Оня ден жената ми вика "поръчала съм си телефон...", до тук добре (през едното влязло, през другото излязло), но като получих смс с дължима сума 1467,60 ми прилоша... (Samsung Galaxy S9 plus) добре, че я нямаше около мен, сигурно щях да я убия с чук...
              Та да питам (без грам елемент на заяждане) - какво по дяволите му струва толкова пари на тоз телефон?! Чак пък толкоз смарт ли е? ...то май телефоните напоследък са все по-малко телефони и все повече нещо друго...
              Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

              Коментар


                #97
                1. Пребий жената.
                2. Сдобри се със жената.

                Следвай точките една след друга за здрав семеен живот.
                Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                Коментар


                  #98
                  Чакай втори смс за външната батерия. Срок до две седмици
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #99
                    D. Stanev написа: Преглед на мнението
                    Темата за смартофоните ме преследва от известно време... сега и тука...
                    Оня ден жената ми вика "поръчала съм си телефон...", до тук добре (през едното влязло, през другото излязло), но като получих смс с дължима сума 1467,60 ми прилоша... (Samsung Galaxy S9 plus) добре, че я нямаше около мен, сигурно щях да я убия с чук...
                    Та да питам (без грам елемент на заяждане) - какво по дяволите му струва толкова пари на тоз телефон?! Чак пък толкоз смарт ли е? ...то май телефоните напоследък са все по-малко телефони и все повече нещо друго...
                    Смърт чрез разчекване ....

                    Коментар


                      Има разлика от телефон до телефон, особено ако го ползваш много за ръчкане из интернет, снимане и т.н.. Доста телефони смених последно време и то все от ниския до среден клас, понеже не ми се даваха пари и сега реших да си взема висок клас телефон и мога да кажа, че разликата е покъртителна. Просто при по-ниските класове телефони след 1 година става непоносимо, а и като цяло подръжката на софтуера им е нулева. Аз го ползвам моя вместо компютър, защото или е за нещо малко, за което не се заслужава да пускам лаптопа, като да прочетеш в интернет, някое PDF-че, също така съм го възал към e-mail-ите и общо взето цялата комуникация ми минава през него. Така че за някой хора е доста полезно да имат бърз и надежден телефон, който не забива постояно, за други е все тая, могат и с нокиа с фенерче
                      Fiat Bravo II 1.4 16v
                      Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                      Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                      Коментар


                        Дай боже всеки му да е толкова финансово стабилен, че жена му като си поръчва телефон за 1500лв без да го съгласува с него, той не я убива след това
                        Иначе при мен фенщината нaдделя, и си взех Moto X4 от Технополис Първо е доста намален спрямо първоначалната си цена и малко по-евтин от Nokia 6.1 при същите параметри Snapdragon 630/4GB RAM/64GB. Второ, дисплеят е 5.2" срещу 5.5" , което лично за мен е плюс, защото освен че по-големият телефон е по-неудобен, резолюция 1920x1080 идва малка за 5.5". Tрето - Nokia-та излезе скоро и явно първоначално заредените бройки са се продали бързо, защото поне двусимовата я няма в "надеждните" магазини.
                        p.s. Успях да си отговоря каква е уловката при криминалните онлайн магазини със съмнително ниски цени. Може би някои от вас са наясно, но да кажа накратко. Внасят телефони предназначени за други региони, което само по себе си е напълно незаконно, и производителят не поддържа гаранцията на територията на България. Разчитате на тяхната добра воля, тоест нямате гаранция. За себе си прецених, че рискът не си заслужава. Не че и иначе няма драми, но все пак ще спя една идея по-спокойно
                        Последна редакция от dikanio; 26.07.2018, 19:13.
                        Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                        ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                        Коментар


                          Има разлика от телефон до телефон, особено ако го ползваш много за ръчкане из интернет, снимане и т.н.. Доста телефони смених последно време и то все от ниския до среден клас, понеже не ми се даваха пари и сега реших да си взема висок клас телефон и мога да кажа, че разликата е покъртителна. Просто при по-ниските класове телефони след 1 година става непоносимо, а и като цяло подръжката на софтуера им е нулева. Аз го ползвам моя вместо компютър, защото или е за нещо малко, за което не се заслужава да пускам лаптопа, като да прочетеш в интернет, някое PDF-че, също така съм го възал към e-mail-ите и общо взето цялата комуникация ми минава през него. Така че за някой хора е доста полезно да имат бърз и надежден телефон, който не забива постояно, за други е все тая, могат и с нокиа с фенерче
                          Честно аз не мога да намеря кой-знае каква разлика между S5 на жената за 1300 лева /тогава през 2014г./ и моя HTC за 400 лева / през 2015г./ - общо взето и двата вече са за смяна...
                          Fiat Punto 1.1-Синята птица
                          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                          Коментар


                            Не е ли най-добре да се взема телефон от офиса на оператора?
                            Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                            Коментар


                              От офис на оператор не излиза ли по-скъпо? Аз съм купувала два пъти онлайн от един магазин в Пловдив, и съм останала доволна -и от отношение, както и от телефоните. Ползват си две години стандартна гаранция, чисто нови, и хората поддържат най-добрите цени.
                              Последна редакция от blue_coconut; 27.07.2018, 11:09.

                              Коментар


                                Сравнявате цените и така, понякога излиза по-евтино, понякога на кантар, че и по-скъпо. Примерно HTC U12+ който заглеждах, в Теленор е 1319лв с план 15лв колкото плащам и сега, а по сайтовете е около 1500лв. Xiaomi Redmi Note 5 в Теленор с план е 410лв, а в емаг е по-евтин без план дори с подарък зарядно за кола.
                                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                                Коментар

                                Working...
                                X