Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стара сметка в банка такси?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стара сметка в банка такси?

    Колеги, преди десетина години имам отворена сметка в една банка, която или не съм ползвал или еднократно съм ползвал навремето. Естествено изскочило ми е от акъла и преди месец получих писмо, че им дължа някакви пари (не казват колко), може би някакви годишни такси. Дават ми два варианта, ако в срок до една дата се появя и си отворя нова сметка - закриват старата и забравят какво им дължа, и втори вариант, ако не се появя затварят сметката и дължимото го прехвърлят към фирма за събиране на дължимо.

    Та, естествено втория вариант не ме устройва, но какво ще ме посъветвате?

    1. Да отида и да отворя нова сметка.
    2. Да отида и да си платя каквото им дължа и да ми закрият сметката. В такъв случай мога ли да претендирам за някаква давност тип колко години назад само им дължа?

    Или пък нещо друго, което не се сещам?

    #2
    Аз бих отворил друга (разплащателна с 3 лева баланс), искам им документ, че нищо не им дължа официално за старата, и на следващия ден затварям новата.

    Коментар


      #3
      Ами за десетина години, в най-оптимистичния вариант, поне едно петдесетина лева за поддръжка си ги натрупал, да не кажа, че може и да е многократно повече.
      Претенции, едва ли. Със сигурност банката си е вързала гащите.
      На твое място, като искат нова сметка ОК. Отваряш, плащаш си еднократна такса, като решиш закриваш и пито платено.
      Но всичко това при запознаване с условията на банката с финални сметки и ясни компоненти.
      Успех!
      Lupo - The Monster
      Е83 3D

      Коментар


        #4
        Колега,

        същата история с мен преди нова година точно. Пратили ми едно писмо за сметка, която никога не съм ползвал с някви тяхни си членове и алинеи и с неуточнена дължима сума. Става въпрос за периода 2004-2005.
        Прочетох тея тяхните си алинеи и не знам си какво си в сайта им и се оказа, че ако не си получил нова пластика в някакви времеви рамки сметката се прекратявала или нещо такова. Аз имам само първата пластика и ако се преиздава на три години би трябвало да са ми пратили, поне още две...или отдавна да са ми прекратили акаунта, според тяхните си правила.
        Та обадих се да питам какви са тея работи и ми обясниха същото, че ако подновя с безконтактна карта и дъра-бъра всичко пито платено, и ми казаха, че ако до този месец /февруари/ не предприема мерки сметката щяла автоматично да се затвори и дължимото да се занули.
        Сега, дали са ме излъгали по телефона не знам и според твоето описание, ако става въпрос за Райфайзен ще е по-добре да посетя някой офис и да направя гореописаната процедура с подновяване и окончателно затваряне след време.
        Поздрави!
        Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
        Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

        Коментар


          #5
          Коя е тая банка, която не закрива необслужвани сметки?
          Аз имах преди време, докато бях в София, карта (и сметка) в СЖ Експресбанк. Като дойдох в Козлодуй, се оказа, че не работят с тая банка нашите счетоводители, и си направих друга сметка.
          След време реших да видя какво има в картата на Експресбанк - банкомата каза "невалидна карта". Обадих се в банката - казаха, че сметката ми е закрита, тъй като не е ползвана дълго време и е била на нула. Питах дали дължа нещо, казаха "не".
          Подобно беше положението с фирмената ми сметка в ОББ. Като си спрях фирмата, ония сами са ми закрили сметката, след като е паднала на нула и дълго време не са постъпвали по нея пари.

          Коментар


            #6
            Да, Райфайзен и да, декември е писмото. Срока е до 15 февруари.

            Искам да се извиня, " дължимото го прехвърлят към фирма за събиране на дължимо. " е моя интерпретация, не са го написали в писмото, но аз така предположих, след като пише удебелено 'има стари задължения'.

            Ето текста:

            Уважаеми/а г-не/г-жо,

            С настоящото Ви уведомяваме, че по Ваша сметка с издадена дебитна карта има стари задължения и бихме искали да Ви поканим на среща в Райфайзенбанк, за да намерим заедно вариант за бъдещата ни съвместна работа.

            Райфайзенбанк предлага разнообразие от продукти, съобразени с нуждите на всеки един клиент - програми за ежедневно и електронно банкиране, спестявания, кредити, дебитни и кредитни карти и др. Нашето предложение е да продължите да бъдете наш клиент, като ви издадем безконтактна дебитна карта, която съчетава функционалност и удобство за ежедневните Ви операции като получаване на заплата, плащане на сметки, теглене на пари в брой, пазаруване в магазини и интернет и т.н. С активиране на новата Ви карта, текущите Ви задължения ще бъдат отписани.

            Настоящето предложение е валидно до 15.02.2017г.

            За информация...бла бла (телефони, заповядайте в офис)...

            В случай, че не се възползвате от нашето предложение, сметката Ви ще бъде закрита след крайния срок за контакт с банката, като това писмо представлява уведомление за закриване на сметка по чл.149 и чл.120 от Общите условия за платежни сметки и услуги, дебитни карти и Райфайзен Онлайн за физически лица, както и по чл. 171 и чл.140 от Общите условия за платежни сметки и услуги, безконтактни дебитни карти и Райфайзен Онлайн за физически лица на Райфайзенбанк.

            С уважение,

            ....

            Значи да разбирам, че ако не се появя, закриват и пият една студена вода за 'задълженията', или може да ги 'продадат' на колекторска фирма, както имат навик монополистите? На страха очите са големи, но в такива времена живеем че...

            Коментар


              #7
              Да, Райфайзен и да, декември е писмото. Срока е до 15 февруари.

              Ето текста:

              Уважаеми/а г-не/г-жо,

              С настоящото Ви уведомяваме, че по Ваша сметка с издадена дебитна карта има стари задължения и бихме искали да Ви поканим на среща в Райфайзенбанк, за да намерим заедно вариант за бъдещата ни съвместна работа.

              Райфайзенбанк предлага разнообразие от продукти, съобразени с нуждите на всеки един клиент - програми за ежедневно и електронно банкиране, спестявания, кредити, дебитни и кредитни карти и др. Нашето предложение е да продължите да бъдете наш клиент, като ви издадем безконтактна дебитна карта, която съчетава функционалност и удобство за ежедневните Ви операции като получаване на заплата, плащане на сметки, теглене на пари в брой, пазаруване в магазини и интернет и т.н. С активиране на новата Ви карта, текущите Ви задължения ще бъдат отписани.

              Настоящето предложение е валидно до 15.02.2017г.

              За информация...бла бла (телефони, заповядайте в офис)...

              В случай, че не се възползвате от нашето предложение, сметката Ви ще бъде закрита след крайния срок за контакт с банката,
              като това писмо представлява уведомление за закриване на сметка по чл.149 и чл.120 от Общите условия за платежни сметки и услуги, дебитни карти и Райфайзен Онлайн за физически лица, както и по чл. 171 и чл.140 от Общите условия за платежни сметки и услуги, безконтактни дебитни карти и Райфайзен Онлайн за физически лица на Райфайзенбанк.

              С уважение,

              ....


              Значи да разбирам, че ако не се появя, закриват и пият една студена вода за 'задълженията', или може да ги 'продадат' на колекторска фирма, както имат навик монополистите? На страха очите са големи, но в такива времена живеем че...
              И при мен е абсолютно същото писмото. Накарах сестра ми да пита един неин познат по казуса, който работи в сферата. Отговора му беше кратък и ясен: "Кажи на брат ти, че не трябва да прави нищо. В края на Февруари, началото на Март неактивните сметки се закриват без последици за картодържателя".


              Не искам да те подвеждам, че информацията е от трета ръка, но потвръждава казаното ми по телефона от тяхна служителка. Не ми се ще да се занимавам с някви кожодери за суми от 20-30 лв, че напоследък се нагледах на абсурдни ситуации по новините с тея ЧСИ-та.

              Надявам се, че няма съвсем угоднически да "забравят" да закрият сметките и след време пак да досаждат с глупости тея кръвопийци.

              Поздрави!
              Click image for larger version

Name:	Руски еврейчета.jpg
Views:	1
Size:	340,2 KB
ID:	2094246
              Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
              Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

              Коментар


                #8
                Да, това е писмото. Лошото е че действат на принципа 'вземам ти всичко, спирам ти всичко, оправяй се да доказваш'.

                Коментар


                  #9
                  зависи банката и случая има банки които за година взимат 25 лв
                  ама ако не ползваш определени години трият сметката и все едно не си имал нищо общо с тази банка преди
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Хич да не ти пука.
                    Нищо не могат да ти направят - нямат основание да те осъдят и да си извадят изпълнителен лист.
                    Трябвало е отдавна да закрият сметката служебно.
                    Търсят си клиенти - това е.
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар

                    Working...
                    X