Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Теоретична помощ за изработка на защита за ОТ на дом. у-л.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Мерси Иво,

    предполагам, че ако машинката е пред теб за час-два ще я направиш за чудо и приказ. Не купувам високи серии кондензатори при рекапването на старите ми антики, че и без това ги слушам до седмица-две и отиват на рафта. Имам си два други основни усилвателя, един транзисторен и един с ЕЛ84, дето човек от другия форум ми направи.
    А78 ми е със сантиментална стойност и имам вече няколко от него, като тоя последния беше в много окаяно положение и си играя вече почти два месеца да пипна тук, да пипна там.

    Смених му всички електролити и повечето тантали по препоръка на други специалисти. Някои кондензатори ги преоразмерихме, че имаше пукане от потенциометрите за баланс и усилване при възпроизвеждане. Препоръчаха ми и нискошумящи ВС серия транзистори за предусилвателите, не помня какви бяха точно или ВС 549 или 639, 640.
    Купувам от комет, което ви подсеща, че са китайчета фуджикон кондензаторите. Хитоно, рубикон, Рое, панасоник и от сорта идват много скъпо, ако трябва да се пазаруват от маузера или фарнела, пък аз съм аматьор и за 30-40 броя не си струва.

    Много интересно наистина, ама нямам приятел или човек, дето разбира наблизо да хода да му досаждам на место, и който има уреди за измерване, та да видим къде се образува тоя проблем точно. То е ясно, че по интернет е малко трудно, но ако десет човека си изкажат мнението, все отнякъде ще тръгне да се разплита кълбото при връщане на някаква обратна информация./ако трябва да перефразирам популярната фраза " не става само с четене, трябва си и практически опит", то все ме пращат на учебника за седми клас и другаря ОМ. В кръга на шегата разбира се, но в общия случай е така.

    Предложиха ми някакво решение за забавено пускане с два кондензатора 2200/50, 4700/50, 1К/1ват и 2.2К/1ват резистори и реле, обаче нямам схема, че човека е зает и му казах, че като купя елементите ще се чуем по скайпа да ги навържем.
    Разглеждам схеми с NE555 из нета, но колкото и да е проста досега не съм сглобявал нищо сам и ми изглежда извън собствените ми възможности.
    За конкретния модел усилвател има подобна джаджа в ибей за скромната сума от 40 евра, която е точно с тази ИС и мисля, че забавя само пускането, но не и спирането както спомена по-напред и "продължава" да си пее още две минути, както се шегува човека от другия форум.

    Мерси още веднъж за твоите насоки, винаги са високо оценени.
    Ще продължа да ровя в нета за собствено самообразоване и ако имам някакви въпроси ще подпитвам
    Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
    Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

    Коментар


      #17
      Добро утро/ден на всички,

      продължавам с въпросите около защитата на база чип uPC1237.
      Сега вече я свързах окончателно към Грец_1 "ДС плюс" (D1) по схемата по-горе. Минуса е закачен към средна точка на С906 и 907 "граунд".Към платката на защитата отиват 24в DC.
      При това положение релетата сработват след 1,5 сек след включване, което все пак е достатъчно да се избегне пикът в ОТ. Направих и леки доработки, но не е за това въпроса.

      Въпросът е относно пин 4 на ИС и АС напрежението към него. Предполага се, че при свързване на АС верига към чипа, той ще отчита спирането на устройството и веднага ще спира и релетата. При мен това го няма и сега при изключване си има пик в говорителите около 500мВ DC може и повече да е, а релетата изключват малко след това.

      Може ли при пробите и разните му предишни свързвания да съм повредил чипа ?
      Към момента му подавам 17,8 волта АС през 15к резистор и 4,7 мФ към маса и на крака на чипа има 2,5 В АС. В даташийта има едни графики и според тях за АС при това напрежение трябва да е 10к или 9,1к резистор, доколкото разбирам по-надолу в даташийта е описано, че пин 4 е със суитч, който се активира при 3,5 волта/ всичко това са моите разбирания, и само питам така ли е или някъде бъркам или вече съм сбъркал).

      При предичшната проба бях взел АС от единия край на вторичната преди Грец_2, което ще рече, че сиг е било около 30-40 Волта АС при същите условия и това са ми опасаниета, дали не се е повредил чипа./ не го измерих тогава, че си мислех, че е проста работа "Plug & Play", свързваш и се кефиш/.

      Ако все пак всичките ми разсъждения са погрешни, някой ще отдели ли десетина минути да драсне как точно работи тая схема, все пак са само осем пина.
      В даташийта са хиляди формули, а аз не мога да разбера защо пък сега АС изклчването не сработва. А то може и всъщност пин 4 да е само АС детект, но в крайна сметка ме интересува как да го направя и при изключване да елиминирам пиковете в говорителите, при положение, че е заложено в схемата.
      Благодаря на всеки взел участие в дискусията.
      ПП:Работните ми напрежения към момента са 24v DC 17,8v AC
      Click image for larger version

Name:	Защита ОТ uPC1237.jpg
Views:	1
Size:	382,5 KB
ID:	2094255
      Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
      Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

      Коментар


        #18
        Подмени кондензатора от 4.7 на 1 мкФ. Би трябвало да изключи по-бързо. Последователно на резистора трябва да има диод и на извод 4 да има постоянно напрежение, а не променливо.

        Коментар


          #19
          Пин 4 ти е детектора за AC напрежение от трансформатора. Само че не му се подава директно променливо напрежение от вторичната намотка, а се ползва еднополупериоден изправител. Казано просто, за твоето променливо напрежение 17,8V трябва да сложиш резистор 10К, след него последователно диод (може най-обикновен 1N4007) и един кондензатор 4,7uF/35V от пин 4 към маса (плюсът на пин 4, минусът на маса). Схемата я има на фиг.2/страница 5 от дейташийта на uPC1237HA.
          Всъщност ти ползваш готова платка, нали. Проследи си веригата по платката дали ги има тия компоненти на пин 4. Няма значение къде ще е резистора-преди или след диода, той е серийно включен и си е токоограничаващ. Понеже пин 4 е MUTE по ниско ниво, т.е. изключва релето като няма напрежение върху пин 4, а ти казваш, че платката си включва и без да го свързваш...., провери дали не са го закъсили към DC напрежението директно. Че всякакви гении на схемотехниката има, знам ли и аз. Иначе не би трябвало схемата да ти работи, ако пин 4 е откачен изобщо-ще го приема за ниско ниво и няма да сработва релето.
          Dacia Duster 1.6 4WD

          Коментар


            #20
            Пичове, вас да не са ви баннали от бгаудиоклуб-а ?
            Не ме разбирайте грешно. Приятно ми е да чета постовете ви.
            04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

            Коментар


              #21
              Пин 4 ти е детектора за AC напрежение от трансформатора. Само че не му се подава директно променливо напрежение от вторичната намотка, а се ползва еднополупериоден изправител. Казано просто, за твоето променливо напрежение 17,8V трябва да сложиш резистор 10К, след него последователно диод (може най-обикновен 1N4007) и един кондензатор 4,7uF/35V от пин 4 към маса (плюсът на пин 4, минусът на маса). Схемата я има на фиг.2/страница 5 от дейташийта на uPC1237HA.
              Всъщност ти ползваш готова платка, нали. Проследи си веригата по платката дали ги има тия компоненти на пин 4. Няма значение къде ще е резистора-преди или след диода, той е серийно включен и си е токоограничаващ. Понеже пин 4 е MUTE по ниско ниво, т.е. изключва релето като няма напрежение върху пин 4, а ти казваш, че платката си включва и без да го свързваш...., провери дали не са го закъсили към DC напрежението директно. **Че всякакви гении на схемотехниката има, знам ли и аз. Иначе не би трябвало схемата да ти работи, ако пин 4 е откачен изобщо-ще го приема за ниско ниво и няма да сработва релето.
              **
              Мисля, че е така по схема и по платка, до няколко дни ще ходя до Пловдив и ще мога да взема резистор с по-малка стойност и кондензатор с по-малка стойност.
              Иначе да, със закачен или откачен кабел между АС на платката и греца, защитата си прави едно и също.


              Ето я схемата на елимекса отдолу:
              И целия ПДФ: http://www.elimex.bg/userfiles/edito...Technolife.pdf

              Здрасти Стенли, аз мирих на АС, сега ще измеря колко всъщност е DC-то-1.20v спрямо GRN на платката. Вход АС 17.8v -резистор 15 КоМ-диод 1N4148- C 4,7 uF/16v-ПИН_4 1.20v DC

              Вальо, в аудиo-форума ме е страх да питам...
              Схема на готовия кит от елимекса:
              Click image for larger version

Name:	Схема с uPC1237 от елимекс.jpg
Views:	1
Size:	213,5 KB
ID:	2094256

              ПП:
              При това положение, че защитата работи и без АС детект функцията означава ли, че може да съм я повредил или просто напрежението е ниско заради по-големия резистор и тя не сработва? Тоя даташийт от няколко дни го прелиствам и само гледам умно
              Click image for larger version

Name:	Страница 2 фигура 5.jpg
Views:	1
Size:	156,1 KB
ID:	2094257
              мерси на Иво и Стенли за внесените разяснения
              Последна редакция от pl4 8rp; 15.02.2017, 21:35.
              Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
              Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

              Коментар


                #22
                Здравейте ,

                изглежда дойде повратният момент да си взема нова платка за защита и да продължа да се занимавам с нея.
                Купих резистори по 10К и кондензатори по 1 и 0,47мФ. Сменях-струвах, пробвах и накрая свърших със светещ диод за задействана защита.
                Откачих всичко от усилвателя и я свързах към една стара батерия 9V, но е всъщност 6V и пак диода свети.

                Тук има една схема с дадени примерни захранващи напрежения, ако се направи с тези стойности ще тръгне ли при моя усилвател ? То тя е същата де, само е изрисувана по-различно...
                Но така и не разбрах, защо тази от елимекса не сработи на първо време?
                Спецовете в другия форум обясняват нещо на Симов, че "минус" и маса, били различни работи. Минуса бил от минусовата страна на единия филтриращ, а "маса" било шасито. Да не бъркам нещо, къде свързвам GND-a ?
                Уж е супер елементарно и нагледно обяснено, само три кабела се свързват и трябва да захапе, а така и не стана...
                Гледам ги тея схеми, ПДФ-и, половината нет изчтох и само аз не мога да се справя
                Ще си дам малко почивка, пак четене и пак досаждане-имам мерак да стане
                Click image for larger version

Name:	DC protection.jpg
Views:	1
Size:	340,9 KB
ID:	2094280Click image for larger version

Name:	DIY Fandorin uPc1237.png
Views:	1
Size:	259,8 KB
ID:	2094281
                Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                Коментар


                  #23
                  Без да подадеш на АС входа напрежение няма да включат релетата и напълно нормално е да свети диода.

                  Коментар

                  Working...
                  X